Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennek az állásinterjúnak mi...

Ennek az állásinterjúnak mi értelme volt?

Figyelt kérdés
Csütörtökön közzétettek egy álláshirdetést, még aznap jelentkeztem a munkára. Másnap, péntek délelőtt felhívtak, hogy tetszik az életrajzom, menjek el egy személyes elbeszélgetésre. Hétfőn el is mentem. Ez volt a HR-es forduló. Kb. 15 percig tartott, a szokásos HR-es kérdések elmaradtak, szinte semmit sem kérdeztek. Csak elmesélték, hogy milyen lenne a munka. Még aznap telefonáltak, hogy továbbjutottam a második fordulóba, ahol már szakmai feladatokat kell megoldani. Következő napon, kedden részt vettem a szakmai beszélgetésen. Lényegében ez is 15 percig tartott. Szakmai kérdéseket nem tettek fel, lényegében ugyanazt ismételte el a szakmai vezető is, mint a HR-es. Mondta, hogy megfelelőnek tűnök, de van még néhány jelentkező. Engem hallgattak meg elsőnek, a többiek utánam jönnek. Néhány nap múlva jelentkeznek az eredménnyel, akár sikerült, akár nem. Egy komoly, nagy cégről van szó, elég fontos, jól fizető pozícióval. Csak azt nem értem, hogy ennek az állásinterjúnak mi értelme volt. Lényegében semmit sem kérdeztek tőlem, a HR-es és a szakmai vezető is csak elmondták, hogy mi a feladat, hogy néz ki a munkavégzés meg ilyenek. Életem során voltam már néhány állásinterjún, de itt azt éreztem, az állásinterjú alapján a munkáltató semmit sem tudott meg rólam.
2021. júl. 14. 09:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
99%

Örülj neki, nekem mostanában volt pár olyan interjúm, ami egy kínvallatással ért fel.


Rengeteg specifikus szakmai kérdés, olyanok, amiket eleve csak akkor tudhatnék 100%-osan, ha már egy ideje az adott pozícióban dolgoztam volna, nagyon sokat meg tudtam válaszolni egyébként, és még így sem vettek fel.

2021. júl. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, de pontosan én is így jártam. Ha esetleg egy szfvári cégről van szó, akkor lehet, hogy náluk ez így működik és mindenkivel ilyenek. :D
2021. júl. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
99%

elmondták miről szól a munka, és tged ez alapján érdekel -e.

ha nem megy, úgyis ott a próbaidő és azalatt kiderül.

2021. júl. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer én is voltam hasonlón. Nem is hivtak fel. Egy ismerősöm szerint, már megvan ilyenkor, kit vesznek fel. Csak kötelező meghirdetni, meg úgy csinálni, mintha...
2021. júl. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
99%
Az enyem is ilyen volt, szimpatia + oneletrajz alapjan dontottek.
2021. júl. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%
Nincs ezzel semmi baj. Szerintem normál helyen felmérik, hogy nincs túl sok értelme a szakmai kérdéseknek, avagy aki interjúztat nem is feltétlenül tudja, hogy mit kellene kérdezni, vagy mi arra a jó válasz. A bullshit "miért szeretne nálunk dolgozni?" kérdésektől pedig a hideg ráz, szóval én jobban szeretem ezeket az interjúkat. Ne áruljanak zsákbamacskát. Mondják el mi a feladat, mik a pozitívumok, negatívumok, tehessem fel én is a kérdéseimet, beszélgessünk, majd a végén mindenki döntse el a maga módján, hogy beleillek-e a képbe, vagy sem. Szerintem az lenne a normális, ha ez így működne. Pl. ha 5 éves szakmai tapasztalatom van egy helyről abban, amire embert keresnek, akkor sejthetik, hogy némileg konyítok hozzá. Nyilvánvalóan mégis betudnak bárkinek olyat kérdezni, amire nem fog tudni csípőből válaszolni, de mondjuk műszaki területen szerintem ez nem akkora probléma. Tudod mihez nyúlj, ha valamire nem emlékszel, vagy nem vagy képben. Ha nem felelek meg, akkor a próbaidő alatt úgy is gond nélkül kitehetnek. Kár egy interjúnak akkora feneket keríteni, illetve konkrét vizsgáztatásnak betudni. Én pl. szívesebben fókuszálok vezetőként egy interjún az egyén személyiségére. Mennyire érdekli, mennyire ambiciózus, mennyire tudom elképzelni a csapatomban, stb. A szakmai hiányosságokat majd pótolja. Megtanulja tőlem, a társaitól és az élettől.
2021. júl. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem sokkal több értelme van egy ilyennek, mint annak, amikor mindenféle sablonkérdéseket tesznek fel, és mindenki tudja, hogy nem fog őszinte válaszokat adni a jelentkező, hanem mindenre azt fogja mondani, amit a HR-es hallani akar.
2021. júl. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#6


Bárcsak így működne mindenütt, ahogy írod! Én az általad leírtaknak szinte csak az ellentétjét tapasztaltam.


Igaz, pályakezdő vagyok. Na, majd lesz valami.


#1

2021. júl. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is korrekt.

Voltam pár helyen, ahol végig kellett szenvednem a standard HR-es kérdéseket A kedvencem: mi a legnagyobb rossz tulajdonsága? erre a standard válaszom az az, hogy sajnos botfülem van és emiatt nem tudom teljesen kiélvezi a klasszikus zene finomságait. Egyébként gyógyszeripari projektmanager vagyok.

2021. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pofara teszteltek. Megneztek teged, szeretnenek-e, szubjektiv szempontok alapjan igen vagy nem.
2021. júl. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!