Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen a Bosch-ban diákként...

Milyen a Bosch-ban diákként dolgozni? (Diákmunka, feladatok a leírásban)

Figyelt kérdés

-csomagolási, logisztikai- és raktározási feladatok elvégzése

-munkavégzéshez használt eszközök, gépek tisztán tartása

-az elkészült darabok folyamatos, önálló ellenőrzése



2021. júl. 14. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miskolcon?

A diàkokat általában az ÀTI depóba rakják logisztikàra(12 órában), 8 óràban a sorra mehetsz a Bosch-ba. Azt mondják, hogy az ÀTI depó a jobb, ott van a logisztika. Számolnod kell legfőképp, pakolàsznod, békàznod. A sor meg hát sor. Nem egy álommeló. Én nem voltam soha, de a legjobb barátom igen, tőle tudom ezt. Ha a hatvani Bosch-t kérdezed, akkor ott is volt haverom, egy pár napot volt ott, és azt mondta, hogy inkább soha többé (diàkmunkàn volt).

2021. júl. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A miskolci Bosch-ról van szó, igen. 4 és 12 óra közötti műszakokat írnak az iskolaszövetkezet oldalán, tehát ezek szerint ha 8 órát vállalok, akkor sorra megyek, ha 12 órára, akkor az ÁTI depóba?

Azt esetleg megkérdezhetem, hogy miért volt olyan rossz, hogy a haverod csak pár napig volt ott? :D

2021. júl. 15. 12:38
 3/4 anonim válasza:

Bár tavalyi a kérdés, azért válaszolok, hátha valakinek tudok vele segíteni.

Én 2021 júniusában jelentkeztem Bosch diákmunkára. Tudtam, hogy az ÁTI-ba fogunk menni dolgozni, de szigorúan csak a logisztikára akartam menni, nekem a sor felejtős volt.. Sok volt a rémstory, amit onnan hallottam + amikor jártam dolgozni akkor láttam, hogy milyen figurák vannak ott és mekkora a pörgés.

Szóval a logisztika milyen? Gyártást készítesz elő a sorra, utánrendelsz, visszatározol, csomagolsz a csomagológéppel.. Tehát van bőven feladat, leginkább fiúknak ajánlom, mivel nehezeket is kell emelni + állóképességet igényel (én barátnőmmel dolgoztam ott és engem is lefárasztott nemhogy Őt). Volt olyan nappalos műszak, ahol több, mint 30e lépést tettem meg 12 óra műszak alatt :D A nappalos műszak a pörgős, az éjszakai a chilles (itt 2 óránként van szüneted, míg a nappalosban kevesebb szüneted van).

A műszakvezetőknél Horváth Katát és Gieger Petit ajánlom, a többivel én annyira nem szimpatizáltam, de ha tisztességesen dolgozol akkor velük sem lesz gondod.

A targoncás srácokkal kell kicsit vigyázni, mert ha szingli lány vagy akkor megkörnyékeznek, de simán ellehet velük beszélgetni és jó a humoruk, velük gyorsabban telik a műszak.

Én ajánlom akkor, ha nyárra meg akarod szedni magad, én tavaly sok pénzt tudtam összefarmolni a műszakokkal, de ÉSSZEL csináld. Nem véletlen lehet ebbe olyan hamar belefásulni: 12 óra, éjszakázás, korán kelés, nuku alvások, rengeteg koffeint igényel, nehéz fizikai meló stb.

Hosszútávra én annyira nem ajánlom, max 1 év. Suli mellett nehéz megoldani, mivel egyedül 12 órában éri meg menni szerintem, így csak hétvégén tudnál menni vagy úgy, ha kioffolod a sulit, de akkor meg minek jársz suliba? :DD

Összegezve: Sok pénzhez juthatsz kemény meló árán, sok a jó arc diák, akikkel ellehet ütni az időt.. Viszont fizikailag kinyír a műszak, ha normálisan csinálsz mindent. Gondold át, menj el 2-3 alkalomra nappalosba és éjszakásba is, mindenki magának tapasztalja ki.

Miután jelentkeztél akkor menni kell 1 napos oktatásra, de nyugi azt is fizetik. Megcsinálod a vizsgát (amin még az utolsó lyukói némber is átmegy), aztán másnap már mehetsz dolgozni. Bár sokszor nehéz logisztikára bejutni, mert verekedés megy a helyekért.

További ötlet: Bár é utáltam a Telekomot, de azzal is tök jó pénzt tudsz keresni és nem szakadsz meg.

2022. júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3 Én dolgoztam a telekomnál egy évig adatrögzítő pozícióban és ilyen szervezetlen, szar munkával még máshol nem találkoztam.


Nagyon sokféle feladatot kell tudni végigcsinálni, minél több ideig vagy ott, annál többfélét. Ezeknek a száma fokozatosan nő, oktatást tartanak róluk. Ez jól hangzik, csak a valóságban egyáltalán nem az. A feladatokról alig mondanak olyat, ami hasznos lenne miközben dolgozol, szinte csak a sablon szöveget mondják el, meg elküldenek egy ppt-t, ami olyan régi, hogy már teljesen máshogy van a folyamat, mint ahogy le van írva. Mégcsak nem is hagynak nekünk időt, hogy gyakoroljuk magunktól a feladatokat (élesben, mert máshogy nem lehet), mert egyfolytában újabb oktatásokra szerveznek be, mert azt hiszik, hogy így vissza tudjuk hozni a lemaradásokat, közben meg egyáltalán nem vagyunk előrébb, mert azt se tudjuk, hogy mit kell csinálni a feladattal, és amíg nem végezzük el ezeket, addig nem is kapunk újat. Mielőtt felmondtam, többször volt olyan, hogy emiatt a 8 órás műszakomban egy feladatot se tudtam végigcsinálni.


A munkát az se könnyíti, hogy egyfolytában változtatják a feladatok folyamatát, valamint a programokat/weboldakat, amin dolgozunk, amit egyáltalán nem értek, mert az ügyfelek nem is látnak abból semmit, hiába változtatják a megjelenését (gondolom unatkoznak az IT-sek)


Ja és amikor még ott dolgoztam, akkor teljesen home office volt (most nem tudom milyen), amihez semmilyen készüléket nem adtak, a saját eszközeinket kellett használnunk.

2022. júl. 14. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!