Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkahelyeteken kötelezőv...

Ha a munkahelyeteken kötelezővé teszik a védőoltást, mit léptek?

Figyelt kérdés
Nálunk kötelezővé tették, de engem nem izgat különösebben, mert eleve be akartam magam oltatni (meg is van mindkettő), ennek ellenére azt mondom, nem tehetnék kötelezővé.

2021. júl. 19. 10:30
A kérdező szavazást indított:
Egyetértenék, én is eleve be akartam magam oltatni.
Amúgy is be akartam magam oltatni, de ezzel a lépésükkel nem értenék egyet, esetleg meg is említeném nekik, hogy ezt nem szabadna.
Ha kötelezővé tennék, beoltatnám magam, bár eredetileg nem akartam volna, szólni ugyanakkor nem szólnék nekik, hogy nem értek egyet.
Ha kötelezővé tennék, beoltatnám magam, bár eredetileg nem akartam volna, ezért szólnék nekik, hogy nem értek egyet.
Akkor sem oltatnám magam, ha kötelezővé tennék, szóvá is tenném, hogy ezt nem lehet. Vagy elfogadják, vagy felmondok ebben az esetben.
74 szavazat
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
74%
Iroda vagy milyen hely? Sokan vagytok egy légtérben? Lehet azért vagy ha eddig Home office volt akkor már nem tudja/ nem akarja a cég a home officet mert nem működött annyira esetleg?
2021. júl. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Én ha ott dolgoznék akkor azért nem mondanék fel, mert én egy éve nem találok munkát. Tudom így külsősen könnyű " pofázni".


Szóval nem tudom akkor mit lépnék egyébként. Biztos fel lennék háborodva ha amúgy nem akarnám.

2021. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Mi irodában dolgozunk, home office-ban vagyunk még máig is (bár most elsősorban azért, mert szabadságolások vannak), a visszamenetelt az irodába oltáshoz kötötték, hogy mindenkinek kötelező. A mi szobánkban például 8-an vagyunk.
2021. júl. 19. 10:35
 4/38 anonim ***** válasza:
87%
Nem csak szóvá tenném, perelnék is. Nem oltatnék.(Kivéve, ha eüs lennék, mert akkor nem ők tették kötelezővé, de oltatni akkor se oltatnék.)
2021. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
93%
Megvàrnàm míg emiatt kirúgnak, és indoknak beírjàk azt, hogy az oltás miatt küldtek el, majd munkaügyi bíróság.
2021. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
60%

Lehet azért is lesz kötelező, mert a dolgozók nagyja ( bárhol) már be van oltva és úgymond azért a 10-15 emberért meg nem kockáztatnak.


Ha amúgyis beakartad magad oltani akkor részedről mindegy végülis. Aki meg ezért felmond, hát nem tudom sajnálom, mert nem fog könnyen munkát kapni ha magamból indulok ki,de lehet más 2 nap múlva talál.


Ez mindenkinek a saját dolga.

2021. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Az tény, hogy a covid miatt most mindent arra lehet fogni azt is h viszket a fogam.


Nekem pl. egy csomó álláshirdetés le lett állítva, mert kéne a plusz ember de mégse vesznek fel, mert az a 3 legyen túlóráztatva még mindig olcsóbb a cégnek mint egy új ember ( szerintem) lehet nem így van.

2021. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
82%
Önként vállaltam az oltást, nem érintene negatívan, ettől függetlenül azt gondolom, hogy ha kötelező, akkor ne az oltott saját felelősségére legyen kötelező.
2021. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
78%

A 2. válaszolóval egyet értek.

Sajnos akinek nincs munkahelye vagy nehezen találna másikat, annak most nem sok választása van.

2021. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
71%
Barátnőm egy nagy cégnél dolgozik irodában. Már csak ő nem volt beoltva 2 hete. Nem szerette volna. Erre a többiek folyamatosan alázták, beszólogattak neki. Egyszer azt mondta a főnöke, hogy ott előttük regisztrájon most már, el ne sumákolja. Úgyhogy megunta ezt, és muszáj volt megtennie.
2021. júl. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!