Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik Zara, Bershka ilyesmi...

Akik Zara, Bershka ilyesmi helyeken dolgoznak, azok miert hiszik azt hogy nagy meno emberek?

Figyelt kérdés

1 Konkretan kb ugyanannyit kapnak mint egy tescos arufeltolto

2 Egyik bolt sincs valami elit Gucci szinten

3 Akármikor bemegyek (foleg Zara) szet van cseszve az osszes ruha, le vannak dobalva stb. Nem ez a dolguk hogy a boltot rendben kene tartaniuk?


Felreértés ne essék, találkoztam mar jo par nagyon kedves lannyal es fiuval, akik kiszolgaltak, de sokszor volt flegma eladókkal is dolgom. Miert hiszik magukat nagyon elitnek, mert pl H&M helyett egy Zaraban dolgoznak?


2021. júl. 19. 21:02
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A masik meg hogy a Zarat mas is rettentő atlathatatlannak tartja? H&M-ben pl direkt vannak kulon részlegek, Basic cuccok, tiniknek valo cuccok, idősebb korosztálynak valo stb. Zaranal meg minden egybe, logika sehol
2021. júl. 19. 21:08
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk a városban a RETRO-ban olyan beképzeltek a dolgozók, hogy magukkal sem állnak szóba… a bolt meg mindig full üres, mert rendesen rossz érzés bemenni, gondolom ezt már nagyon sokan tapasztalták és inkább kerülik. A miértre nem tudok válaszolni, engem is érdekelne mire fel a nagy beképzeltség… a 25% dolgozói kedvezményükre? :D
2021. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Én sose értem ezt az „öltözzünk korosztály szerint” mizériát. Ha annyira egyértelmű, hogy egy ruha 20 vagy 50 éveseknek való, akkor látod rajta, nem? Ha magadtól nem tudod eldönteni, akkor meg nem lehet, hogy hülyeség ez az egész?
2021. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Na igen, mindig ezek a “nagyon meno” boltok konganak az ürességtől..


Multkor Zaraban kerestem egy felsot, meg is kerdeztem vagy 3 eladót hogy hol van, persze mindegyik mas iranyba küldött el, aztan a 4. azt mondta hogy csak a raktárban van, mondta hogy egy 5 perc mire előhozzák. Mondani sem kell szerintem, hogy a felso azóta sincs sehol, mindenki a masikra mutogatott hogy kinek kellett volna előhozni. Ott is hagytam az egeszet. :D hogy lehet ekkora kavalkád egy ilyen népszerű boltban..

2021. júl. 19. 21:14
 5/18 A kérdező kommentje:
3, pl en inkabb a tini korosztalyba tartozok, olyan ruhakat is hordok, croptopok, szoknyak stb. Gondolom egy 50 eves nem ilyen cuccokat hord, ezert célszerű igy rendezni a dolgokat, mivel mar nem egy embertől hallottam hogy igy sokkal egyszerubb mindent megtalalni, mintha bezuditasz mindent ossze-vissza. Mindenki öltözhet ugy ahogy akar nyilvan, de semmi ertelme nénis cuccok mellé berakni a croptopot mert ugysem ott fogja keresni egy normalis ember.
2021. júl. 19. 21:17
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Hát azért a Zarában, Bershkában nénis cuccot nemigen láttam még.
2021. júl. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Most a Zararol volt szo. Akkor lehet masik boltra gondolsz, mivel a Zaraban bizony kb 70%ban undorito tulárazott ízléstelen öreges szarokat árulnak. Ezert lenne jo ha a basic darabokat elkulonitenek, mert szerintem sok embert az érdekelne, nem az ilyen cuccok: [link]
2021. júl. 19. 21:22
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem dolgoztam soha ruhaboltban, de szerintem félreértheted a lányok flegmaságát. A Zara, Sinsay meg a többi nagy fast fashion üzletlánc iszonyat rossz munkahelyek, youtube-on több ilyen videót is láttam, hogy egykori dolgozók mesélik el, milyen traumatikus élmény volt, nagyon rosszak a munkakörülmények, a munka fizikailag is megterhelő főleg fiatal lányoknak, nagyon alul vannak fizetve, keményen ellenőrzik őket és agyon van szabályozva az egész. A Zara vezet a legtöbbet szidottak között.


A lényeg, hogy ha csak kívülről látod, hogy "néha összehajtanak egy pólót, meg nyomkodják a pénztárgépet", hát nagyon nem, a valóságban a belüket kidolgozzák.


Ezt csak azért írtam le, mert a flegmaságuk eredete közel sem a beképzeltség, inkább a kiégés, agyhalál és hullafáradtság tünete.

2021. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Nekem alapból nincs bajom a bolti dolgozókkal de ez a Zara, Bershka kombó+néha Tally dolgozói mindig felidegesítenek. Full normális, tiszta ruhába járok, a higiéniára abszolút figyelek és úgy gondolom még egy kicsit elegánsabban öltözök is mint a korosztályom de mindig úgy néznek rám mintha legalább a lepratelepi Mari lennék. Néha már utalok is ezekre a helyekre járni és van hogy online rendelek(mondjuk ez a ritkább mert szeretem előtte felpróbálni a ruhát)

Valaki írta a Retrot.. Na, ezzel teljesen egyetértek. Bemész, van bent vagy 3 eladócsaj, megy a full halk zene de így is érzed milyen kínos a hangulat ők meg csak bámulnak akárhova mész. De úgy, hogy közben egymáshoz sem szólnak egy szót sem. Jártam már New Yorkban a Saint Laurent illetve a Vuitton üzletekben de ott soha nem volt ilyen kínos hangulat meg lenéző dolgozók..

2021. júl. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

8, persze, elhiszem, hogy ez egy fos munka. nekem is ilyen munkahelyem van, főnök lebasz, sok hulye paraszt is megtalál,utana meg legyek kedves az emberekkel… tudom en is milyen, de ennek ellenére igyekszem nem azokon letölteni akik nem tehetnek semmiről. ez igy lenne alap.


9, igen, kevésbé menőbb boltokban, pl c&a, sinsay, new yorker stb meg mindig kedves, nem lenéző eladók vannak. Szerintem nehany embernek csak szimplan nagy lesz a pofa, mert jajj en Zaraban dolgozok… azt kozbe semmi színvonala a boltnak, csak drágán probaljak meg eladni a szart, ezert itthon nagy elitségnek szamit ha ott vasarolsz

2021. júl. 19. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!