Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Azok az egészségügyi dolgozók...

Azok az egészségügyi dolgozók akik napi szinten látnak haláleseteket, hogy bírják feldolgozni? Egy idő után mindennapossá válik, és fel sem veszik?

Figyelt kérdés
2021. júl. 19. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából így, de elsődleges szempont, hogy ezért sem szabad érzelmi kapcsolatba kerülni a betegekkel, problémáikkal és szigorúan tárgyilagos, szakmai kapcsolat javallt.
2021. júl. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Úgy, hogy leszarod.
2021. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem része az életnek hanem a vége.
2021. júl. 19. 22:41
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
És? A kezeet és a vég éppen úgy része, mint a közepe.
2021. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem olyan nincs, hogy ne hasson rád az ilyesmi, akármennyi idő is teljen el.


Arról viszont hallottam, hogy gyakori az ilyen helyeken, hogy az ápolónők/ápolók baromi feledékenyek lesznek; pl egy esetről hallottam, amikor egy kifejezetten halálra váró betegek gondozására vettek fel egy nőt, és kb 1 hét múlva még arra sem tudott válaszolni, hogy ki az elnök.

Elment egy fej CTre, mert azt hitte hogy agydaganata van, azért ilyen ködös a memóriája, de megmondtak neki hogy ez a munkával jár.

2021. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
utolsó, ez baromi érdekes. orvosoknál is megfigyelhető ez a jelenség?
2021. júl. 19. 23:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én orvos vagyok, alapvetően olyan osztályon dolgozom, ahol hál’ Istennek kevés a haláleset. Viszont a 2-3. hullámban covid osztályra voltam átirányítva, rengeteg halottam volt. Hogy hogy viseltem, az változó volt. Alapvetően igyekeztem beszélgetni velük, sok esetben viccelődtünk is amennyire a helyzet megengedte, így időnként megrázó volt, mikor arra mentem másnap, hogy az illető meghalt. Mindenesetre mindegyikük nevére, arcára emlékszem, arra is, amikről beszéltünk. Ezen néhány kollégám nagyon meglepődött, mert ők elengedték őket, nem tudják pontosan felidézni őket.
2021. júl. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
9-es, köszönöm szépen hogy megosztottad ezt.
2021. júl. 19. 23:29
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ápolónő ismerősöm van. Alapvetően tudniuk kell kezelni napi szinten ezeket a dolgokat. 1-2 eset van ami nagyon megviselte. Mikor 18 éves srác rákos lett és sokat beszélgetett vele, hogy majd mit szeretne elérni az életben, összehaverkodtak. 1 hét múlva meghalt. Na azt mondta, hogy utána neki nagyon szar érzése volt napokig.
2021. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!