Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen kollegával (idegbeteg,hatalommániás)??

Figyelt kérdés

Van egy kollegám (42 éves férfi), régen nagyon jó barátok voltunk, aztán teljesen elborult az agya. Kollegáival szemben erőszakos, próbál parancsolgatni. Üvöltözik, ilyenkor kidülednek a szemei is😳

Mindenkiben csak a pénzt látja és folyamatosan hangoztatja, hogy az életben csak ő fogja valamire is vinni, mert neki álmai vannak (nyilván másnak nincsenek..).

5 napból 3-at késik, néha 1-1,5 órát is, persze mi dolgozunk helyette.


Úgy alakult, hogy többen is munkakört fogunk váltani. Kiderült, hogy őt is áthelyezték, pedig jeleztük a feletteseknek, hogy nem szeretnénk vele dolgozni, jelentjük a késéseit. Meglepődnek, aztán minden megy tovább.


A főnökséggel nagyon nyájasan beszél, szinte már hányinger keltően.


Próbáltunk vele többször beszélni, de csak kiakad és azt mondja hazudunk.

Köszönöm a segítséget😣

25/N


2021. júl. 27. 06:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá, mikor jóban voltunk, akkor nem volt ennyire elborulva az agya. Csak akkor én próbàltam védeni a többiek eőtt🤨
2021. júl. 27. 07:01
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem lehet, de amikor kikel magából , vagy késik akkor vegyétek fel telefonnal majd a felvételt mutassátok meg a főnöknek.

Javaslom, hogy ne dolgozzatok helyette.

2021. júl. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a létező legrosszabb típus, nekem is volt ilyen kollégám, én 1 évig szenvedtem vele, aztán részleget váltottak, nálad ez nem opció.


A felvétel nem a legjobb ötlet sajnos így ezt elvetném. Hasznos lehet, ha mindent írásban jelzel a főnöködnek, hogy később ne tudja letagadni. Akár egy doksiba le is lehet írni, hogy miket tapasztaltok az említett kollégával kapcsolatban, részletezve, hogy mit nem csinál meg,-stb.


Mióta van a cégnél az illető?

2021. júl. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*váltottam
2021. júl. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnos a személyiségi jogok miatt nem lehet😣

Ő 10 éve van itt, én 3. Eleinte sokat nevettem, poénkodtam vele, bár mondták a többiek, hogy nem normális és csak be akar csicskítani. Ez így is lett, szépen kihasznált, amíg hagytam magam.

Nézelődöm más munkahely után (tudom rengeteg helyen vannak ilyen mérgező alakok...). E-mail lett írva, köszönték, hogy szóltunk, ennyi.

2021. júl. 27. 07:24
 6/11 A kérdező kommentje:
Gyomorgörccsel jövök be dolgozni. Persze ha nincs itt, felszabadultak az emberek...
2021. júl. 27. 07:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnak munkahelyén ugyan ez van. Pár fönők is tudja szitut, és ha jól tudom, próbálják kirúgni vagy lejjebb léptetni.
2021. júl. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, az én kollégám is 10 éve van a cégnél, emiatt eléggé védett is.

Ha a vezetőség ennyire tojik rá, a legjobb, ha másik munka után nézel tényleg, mivel itt nem csak a kollégával van gond akkor. Egy tisztességes főnök foglalkozik az ilyenekkel, mert csapat szinten gondolkozik, kivéve, ha kerüli a "mikromenedzserkedést"...

2021. júl. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Halkan, semmit cselekedve ki kell várni, amíg befejezi és folytatni a saját (!) munkátokat! Első lehetőség, hogy közönség hiányában leállítja magát, - esetleg elmegy onnan rövid időn belül, - második lehetőség, hogy a középpontból kikerülést el nem viselve agyvérzést kap és összeesik egy számotokra szép napon. Nagyjából négy perc az idő, amit az emberi agy maradandó károsodás nélkül tud átvészelni oxigén hiányában, - amikor összeseik agyvérzés következtében, kalkuláljatok ezzel az értékkel, aztán hívhatjátok előzékenyen a mentőt.
2021. júl. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez zseniális:D
2021. júl. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!