Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felszolgálók, mennyi idő...

Felszolgálók, mennyi idő alatt tanultátok meg az ételek miből készülnek és hogy?

Figyelt kérdés

Tanulom a szakmát és nagyon sok étel van, amit meg kéne tanulni de egyszerűen igy papirrol nem megy...vizuális vagyok vagy 50 oldalnyi anyag...


Mennyi idő alatt tanultátok meg ezeket és mennyire használjátok ezt az információt sűrűn? Ez egy 5 hetes tanfolyam amin vagyok és képtelen vagyok ennyit be seggelni..



2021. aug. 4. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Így nem lehet megtanulni, mert minden vendéglőben, étteremben más a menü, használat közben tanulod meg. a menüben többnyire benne van, miből készült, hogy hogy készült, azt meg nem kell tudni, csak a séfnek. A felszolgálónak azt kell tudnia, hogy az étel tartalmaz-e allergéneket (erre többnyire mindenhol van egy könyv a menüben szereplő ételekkel), és melyik a kóser vagy halal (ha olyan a hely, hogy esélyes az arab vagy a zsidó vendég).

Az összetevők csak akkor kellenek, ha a vendég külön rákérdez, hogy ez vagy az micsoda. Vagy a fent említett allergiás eset.

2021. aug. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 talpalos ***** válasza:
Ha valaki mostanában tévedne ide én egy kicsit kiegészíteném az elsőt. Az allergéneket csak akkor tudod pontosan, ha megvan, hogy miből és hogy készül az étel. Pédául nem mindegy, hogy a zelleres tejszines szósz eleve tartalmaz-e belefőzve zellert, vagy csak friss zeller kerül bele, mert utóbbi esetben elhagyható a zeller és máris fogyasztható az allergiás vendég számára. Minden másban viszont igaza van.
nov. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!