Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy céges számlán a végreha...

Ha egy céges számlán a végrehajtó nem tud még 80.000-et sem behajtani, mert még annyi egyenleg sincs, akkor az a cég hogy tud egyáltalán működni?

Figyelt kérdés

Volt munkahelyem ellen végrehajtás van (én indítottam) és nyamvadt 80.000ft-ot nem tudnak behajtani mert még annyit se tud a végrehajtó leemelni a számlájukról.

Egy cég aminek még 80.000 ft-ja sincs, hogy tud működni egyáltalán?


mert működik, nyitva van, sőt a jófogáson még álláshirdetésük is van friss-embert keresnek.


Közben meg a végrehajtó nem talál náluk 80.000 ft-ot se.


2021. aug. 18. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a végrehajtótól kérdezd meg... Mi ezt így honnan tudhatnánk? Simán lehet, hogy "sorban állás" van, és van egy rakás más végrehajtás is előtted a sorban.
2021. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg máshol tárolják a pénzt, hogy ne lehessen behajtani.
2021. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg máshol tárolják a pénzt, hogy ne lehessen behajtani."


egy hatósági végrehajtó elől semmiféle legális hely nem jelent menedéket egy cég esetében. Az unión belül még más országbeli bankszámláról is leveheti a pénzt.

Úgyhogy hacsak a cég nem kokaint vett és abban tartja a pénzt akkor ez nem játszik.


Másik meg:a végrehajtó tán 4 vagy 6 hónapig próbálkozik a behajtással ha nem jön össze, akkor kényszertörlés és erőszakos felszámolás.

A cégtulaj vagy fizet vagy pápá a cégének.

2021. aug. 18. 18:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudják oldani.

Például beszállító cégben tartják a pénzt aminek papíron nem sok köze van az addóságot felhalmozóhoz.

Vannak cégek amiket csak azért hoznak létre, hogy rövid időn belül megszüntessék jogutód nélkül.

2021. aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Vannak cégek amiket csak azért hoznak létre, hogy rövid időn belül megszüntessék jogutód nélkül."


Hát ez erre az 1995-ös alapítású cégre biztos nem igaz.

2021. aug. 19. 07:35
 6/7 anonim válasza:

“Az unión belül még más országbeli bankszámláról is leveheti a pénzt.“

Azért ez így nem teljesen igaz, a magyar végrehajtó csak az országon belül rendelkezik jogkörrel.

Ha másik országban van bankszámla, ahhoz nemzetközi végrehajtást kell indítani.

2021. aug. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Másik meg:a végrehajtó tán 4 vagy 6 hónapig próbálkozik a behajtással ha nem jön össze, akkor kényszertörlés és erőszakos felszámolás"

Ez szerintem nem így van, legalábbis az én esetemben nem így volt, bár lehet, hogy csak a vészhelyzet miatt. Én többmilliós tartozás miatt nem végrehajtást, hanem felszámolási eljárást indítottam egy cég ellen, hogy kikényszerítsem, hogy fizessen. Mások végrehajtást indítottak ellene (kisebb összegért, talán 1-2 millióért). A bankszámlán semmi nem volt, így a végrehajtósok koppantak. Nekem hosszadalmasabb volt a procedúra, de a végén kifizette a pár tízmilliós tartozást. Szóval volt pénze, mondjuk én tudtam is, hogy van, csak nem a bankszámlán tárolta.

2021. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!