Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy napos táppénz létezik,...

Egy napos táppénz létezik, vagy az csak igazolás?

Figyelt kérdés

Én ahogy tudom van, de rendesek voltak a munkahelyen, elvileg irtak be szabadságot, de ez nem t9rtént meg (munkaerőközvetítős vagyok) és most mondták, hogy van 1 nap igazolatlanom.


És mivel fel szeretnék mondani, mert találtam közelebbi munkahelyet nem szeretném, ha az a munkanap szabadság helyett igazolatlan legyen. - Mert elvileg a munkakölcsönzőhöz nem jött még meg az, hogy szabadnapot írtak be. Pedig a főnökkel megbeszéltük meg láttam, hogy ő beírja.

Ezért szeretném akkor táppénzre menni.



2021. aug. 24. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

persze, létezik. Viszont ahhoz a háziorvos, kezelőorvos keresőképtelennek kell, hogy nyilvánítoson (a rendelésen való megjelenés igazolása nem elég hozzá).

keresőképtelenné nyilvánítani 5 napra visszamenőleg tud a háziorvos, 30 napig a felülvizsgáló főorvos, fél évig pedoig szakértői bizottság, szóval nem mindegy, mikor volt az az egy nap.

2021. aug. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor tárgytalan, 5 < napja volt, háziorvost akkor ezzel nem piszkálom.

De rohadjanak meg ha igazolatlan, mert láttam, ahogy szabadságot írnak be. Igaz ugyan, hogy a munkakölcsönzősök közölték, hogy "lehet még nem érkezett meg feléjük", de kevertek ezek már el papírokat. Az meg a másik igazság, hogy a legtöbb ilyen munkaerőkölcsönzős le se szarja az embert.

Szerintem simán elkeverték.

2021. aug. 24. 13:36
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy annyira nem érdekel a dolog, de igazságtalan, hogy valószínű levonják... holott szabadság volt, de mind1.
2021. aug. 24. 13:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazolást kérhetsz, akkor igazolt, nem fizetett a távollét, de arra a napra szünetel a biztosítás, egy napra eü szolgot kell fizetni.
2021. aug. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%
Ne ők rohadjanak meg, hanem te. Talán meg kellene jelenni a munkahelyen, vagy, ha szabadságot akarsz, akkor szólni rendesen.
2021. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha igazolatlannak írja, akkor meg eggyel több nap szabadságmegváltást kapsz, nem lesz óriási a különbség.
2021. aug. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!