Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezdjek ismét dolgozni?

Hogy kezdjek ismét dolgozni?

Figyelt kérdés

Eddig mindig menekültem mindenhonnan.

Egy ideje mindig azt csinálom hogy ha kapok egy álláslehetőséget, de valami nem okés vele, inkább mégse megyek de itthon úgy csinálok mintha mennék mintsem nevezennek munkakerülőnek és jobban eltűröm ha amiatt szomorkodnak hogy mégsem engem választottak meg ilyenek..de ez már a rögeszmém lett, olyan szinten hogy még a jobbnak tűnő munkákat is kerülöm.

Ilyenkor elindulok, elmegyek mindig egy kiválasztott útvonalon oda vissza és haza..csak hogy így nem jutok sehova. Azért mert így eltelik egy kis idő és itt is gondolkodom. Itt nem zavarnak az emberek mivel végig az ablakon nézek ki és hátul ülök, senki nem szól hozzám de mégis járom a várost.

Tudom az okot, csak itt ragadtam.

Félek az ismeretlentől, az új emberektől, az új beilleszkedéstől és hogy egyáltalán képes leszek e ismét dolgozni, ellátni a feladataimat.

Suliban is ezt csináltam míg nem kerültem jobb helyre, de itt úgy éreztem nincs választásom addig. de ott is rögeszmém lett, de a végén lebuktam és így kerültem végül jó közösségbe sok idő után. Most viszont nincs senki aki hátráltasson, nem történik semmi ha lebuknék hogy mégse mentem munkára, interjúra mivel már felnőtt vagyok. Viszont már vannak ennek sajnos következményei is. Fizikailag teljesen legyengültem mert ha itthon vagyok akkor csak fekszem és ülök egy székben, néha eszek csak mivel itthon csak maradék kaják vannak amik nem hozzák az étvágyamat de régen sosem volt bajom velük.

Mentálisan mindent túlgondolok, előre legyártam milyen negatív dolgok fognak érni a sok pozitív helyett. Szorongok erősen.

Be akarom ezt fejezni, mert így sosem lesz péntem. Most is épphogy a tartalékomból vagyok. Jövőhétre találtam is egy új munkalehetőséget, sőt olyan amit még sosem csináltam de érdekel és nem kell hozzá semmi tapasztalat mivel betanított de rendkívül érdekel és nem szeretném elhalasztani.

Sajnos mostanában az is előfordul hogy ha valahova pl.interjúra kéne mennem, elalszok mivel hiába áltam vissza nappali életmódra és éjszaka avlás, reggel van hogy 9-12ig is kényelmesen alszok és elfelejtem a dolgokat.

Hogy korrigáljam ezeket? Már bűntudatom is van és mindennek elhordhattok de most érzem hogy befejeztem és igenis újra szeretném élni az életet.

Szeretnék kimászni ebből, így minden tanácsot és hozzászólást elfogadok de a kötekető, lekezelő válaszoktól légyszi kíméljetek, mert eleget bánkódom ezen.



2021. aug. 27. 15:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
20L vagyok.
2021. aug. 27. 15:12
 2/12 anonim válasza:
100%

Írtad, hogy jövő hétre találtál 1 jó munkalehetőséget ami érdekel, sose csináltad, tetszik. Itt az idő a kimászáshoz.

Elmész, odateszed magad és minden rendben lesz.

2021. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Aranyos.. Az ismeretlentől félés természetes dolog, én sem vagyok nagy szoc. De sajnos a munka világa a legtöbb esetben kikerülhetetlen.. Amugy városi vagy?
2021. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen városi.
2021. aug. 27. 15:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még lehetőség is van rá,végy magadon erőt és ha kicsit is úgy látod hogy korrektek a feltételek fogadd el. Tekints a munka világára úgy mint egy kötelező momentumra egy átlagos életnek. Én viszonylag szerencsésnek tartom magam, de ettöl függetlenül én is rühhelek pl reggel korán kelni majd este hazajönni.. de sajnos muszáj.
2021. aug. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

HUH. Először is én szerintem már találkoztam itt több kérdéseddel is, talán pont 1 hete mentél volna egy munkára, de akkor ezek szerint nem sikerült.


Én is szorongós vagyok és tudom, hogy ez fejben óriási küzdelem az embernek. fél, aztán túlagyal és végül inkább még is a kényelmes elkerülést választja.

Az én tanácsom az, hogy most már tényleg szakembert kéne keresned, mert ez nem az első ilyen kérdésed és nem is az első ilyen okból elmaradt munkád. Mondhatunk itt bármit neked, ha túl erős szorongásaid vannak ahhoz, hogy pár jó tanács elmulassza ezeket. Ha elgondolkodsz a terápia lehetőségén akkor a kognitív terápiát javaslom, az a legjobb szorongásra és a leggyorsabban ható is. Nekem anno az életem pár hét/hónap alatt jelentősen javult.


A másik amire még szeretnék reagálni: miért csak maradék van otthon? Nekem ez elég rosszul hangzik.

2021. aug. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Pont azért vagy ilyen, mert kevés inger ér. Ott majd végre lesz mit csinálni, közösségben leszel, magától gerjeszti, hogy jobb kedved legyen.
2021. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6.első kérdésem, máskor nem írtam ilyet sőt azon is túgondolkodztam hogy írjak erről kérdést.:(
2021. aug. 27. 15:41
 9/12 A kérdező kommentje:
7.Ez nagyon jó megközelítés, ezen még nem gondolkodtam
2021. aug. 27. 15:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is igy vagyok csak én szeretem a minőségi kajákat szóval muszáj lesz dolgoznom ha ki fogy a pénzem.Engemet már nem érdekelnek az emberek mindegyik unalmas vagy le húznak vagy ki használnak.De ez is azért van mert szegény ország vagyunk.Az emberek nagy része nem akkar tenni semmit hogy, jobb legyen minek ha van tipmix.Én a biztosra megyek munka fizetés 0 kapcsolat 0 lehúzás békés nyugót élet.
2021. aug. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!