Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg csak az öngyilkosság...

Tényleg csak az öngyilkosság van mint megoldás ha semmiben nem vagyok jó?

Figyelt kérdés

25 vagyok és eddig próbáltam megtalálni a helyem mindenhol kevés reménnyel.

-Boltban dolgoztam 1 évet de nyögve nyelősen mivel nem voltam találékony és ha nem adtak nekem feladatot akkor csak járkáltam a boltban.

-Üzemi csomagolás, nem bírtam a monotonitást, az egy helyben állást és első nap minket hibáztattak és durván leszóltak..ott hagytam hamar.

-Egyedül a gyakorlati helyemen voltam több évet suli mellett de az mégis más mintha rendesen dolgoznék de oda nem mehetek mert nincs felvétel.

Suli befejeztével teljesen elzárkóztam a külvilágtól, erősebb lett a szociális fóbiám, fizikailag legyengültem mivel egész nap csak alszok és ülök, enni se eszek gyakran, mentálisan kész vagyok.

Már rettegek az első rendes munkabeli napoktól, főleg az ottani arcok megismerkednek egy új munkaerővel dolog miatt is.

Legszívesebben gyárban lennék továbbra is de mostanában nem igen kapok ajánlatokat, de inkább gyárban dolgoznék mint ismét boltban vagy bármi betanított munkát.

De lassan 2 éve van ez és félek emiatt se vennének fel mivel látják hogy instabil vagyok és válogatok a munkahelyek iránt is de ha mostanában felvenne egy gyár vagy bárki ami nem boltos meló akkor ott szeretnék sokáig maradni.

De félek hogy annyira ellustultam hogy első pár nap után kész leszek ismét.

Öngyilkosságon régóta gondolkodok, tiniként is mikor nem voltam jó osztályban és szekáltak. Volt hogy a metrónál ültem sokat és párszor majdnem rászántam magam az ugrásra, vagy épp a buszon voltam és egy híd közelében voltam gondoltam leszállok és oda megyek de hirtelen olyan orkáni vihar esett le hogy ezt egy jelnek vettem hogy még ne. De most nincs semmi ami úgymond hatással lenne rám és megállítson.

Pszicológusnál voltam tinikoromban is, többféle kórházban, külön tanáraim voltak stb..de mind hiába. Mostanában is a covid miatt nem jutok el egyhez de nem látom értelmét..

Mihez kezdjek ha ennyire egy életképtelen senki vagyok és nenm tudok változtatni magamon?



2021. aug. 29. 02:31
 1/8 A kérdező kommentje:
25f vagyok. kimaradt.
2021. aug. 29. 02:51
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Nos, szerezz valamit, ami boldoggá tesz, felőlem akár rendelhesz dolgokat netről, kereshetsz hobbit, találkozhatsz-ha ez túl durva, akkor neten veszélgethetsz-ismerősökkel, barátokkal.

Munkát pedig kéne tudnod találni, gondolom egyetemet/fősulit végeztél, biztos sok helyen örülnének a diplomádnak.

Ha más nem, az öngyilkosságtól az tartson vissza, hogy, mégha most nem is érzed úgy, biztos van, akinek hiányoznál, tudom, eléggé lent vagy, de, ha teszel érte és mersz beszélni a problémáidról másoknak, akkor jobbra fordulhat a sorsod.

Fontos, hogy levezesd a feszültséged: sportolj, éld ki az agressziód, növeld az oxitocin szinte pl szexszelj, maszturbálj, egyél finom kajákat, kirándulj egy nyugis erdőben... stb

Szóval nem, sosem csak az öngyilkosság a megoldás. Az öngyilkosság azoknak megoldás, akik elég bátrak keresztülvágni az életüket, de túl hamar feladják azt. Persze ennek ellenére sajnálom, ha valaki ilyet tesz, de, ha gyakorira kiírod és segítséget vársz, akkor te is tudod, hogy nem ez a megoldásod...

2021. aug. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Melyik városban/városokban keresel munkát?


Annyi terület és pozíció van már, hogy biztosan találsz majd olyat, amiben jól tudod érezni magad.


Én csendesebb, visszahúzódó személyiség vagyok, és egy raktárban találtam meg a boldogságot.


Te is találsz neked valót!

2021. aug. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Én ajánlom magánélet szempontjából hogy kezdj el edzeni akár edzőteremben,testsúllyal,akárhogy,szerintem sokat segítene a magabiztosságodon.Le tudnád vezetni a felesleges feszültséget,energiát,jobban éreznéd magad mert valamiben sikert értél el,ami a fő probléma,a történet alapján sok kudarcot éltél át ami után nehéz értékesnek érezni magad.Idő után jobban néznél ki,erősebb lennél ami fizikai visszajelzés és lenne egy kis rendszer az életedben.

Munka szempontból jó lenne tudni hogy van-e valamilyen végzettséged illetve hol laksz mert ez sokat számít.

Nincsenek szüleid,rokonok akik segítenének?

Még annyit javasolnék hogy ne gondolj bele a dolgokba túlságosan,az a baj hogyha az ember nagyon rápörög valamire akkor olyanokat képzel el ami nem valós,ha fejben eldöntötted hogy nem fog sikerülni akkor a valóságban is bukni fogsz.Ne gondold túl,csak csináld és kész.

2021. aug. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

Szedd össze magadat!


Az öngyilkosságot mindig a gyenge emberek választják.


Ha azt mondják, hogy egy darab szar vagy, abból gyűjts motivációt.

Addig ne nyugodj meg, amíg nem Te vagy a legjobb, de ezért tenned kell majd!


Egy életképtelen senki könnyen lehetsz. De nincs olyan, hogy nem tudsz változtatni! Csak nagyon sokat kell dolgozni magadon, és idővel lehetsz a tökös faszagyerek.

2021. aug. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
gyakorlás és a fejlődés is ott van.. de ha a nehezebb és hosszabb folyamat.
2021. aug. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

gondolom egyetemet/fősulit végeztél...:D

szakiskolám van egyedül ennyi

2021. aug. 29. 17:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy életképtelen, hiszen abból amit leírtál, már látszik, hogy próbálkozol. Ismerek olyan felnőtt embert, aki otthon él a szüleivel és sosem dolgozott, na ő az életképtelen és nem te.

Szerintem kezd azzal, hogy ne becsüld le magadat. Olyan semmire kellő emberek is büszkék magukra, akik tényleg 0-át érnek, nehogy már neked legyen 0 az önbizalmad. Ráadásul fiatal is vagy, még bármi lehetsz. Általában nekem is nehezemre esik bízni magamban, pedig ez fontos.

2021. szept. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!