Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az okj megszűnése után lehet...

Az okj megszűnése után lehet még tanfolyamon bérszámfejtőnek és tb ügyintézőnek tanulni?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy kétségbe vagyok esve, most kezdem a második évemet anglisztikán, és rájöttem hogy hiba volt. Talán még a bérszámfejtés lenne az egyetlen dolog ami szóba jöhet, ha akarok egyszer biztos munkát. Lehetséges még ilyen szakmát tanulni? És ha igen, hogyan lehet úgy elhelyezkedni, ha mindenhova tapasztalat kell?

2021. aug. 30. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Itt nézz szét, hogy mibe épült bele / hogyan nevezték át a szakot: [link]

Itt meg sulit tudsz keresni hozzá: [link]


Egy részt a szakmajegyzékes cucc elvileg gyakorlat-orientáltabb, mint az okj... Elvileg. Másrészt sok helyen értékelnek egy formálható kezdőt.


Harmadrészt "ha akarok egyszer biztos munkát" ennyi erővel temetkezési vállalkozónak is mehetnél.

2021. aug. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttképzésbe ugyanúgy képzőknél (pl. Perfekt, Penta, stb.) ami szakmai végzettséget ad államilag elismertet, Munkaügyi és társadalombiztosítási ügyintéző lett a képzés neve. Bemeneti feltételt megszigorították. Már nem elég az érettségi hozzá, hanem pénzügyi számviteli végzettség (minimum középfok) plusz 3 év pénzügy, számviteli teürleten eltöltött igazolt gyakorlat. A képzés elvégzésével tanúsítványt kapsz, majd a vizsgát már egy független, akkreditált vizsgaközpontba kell letenni (ált. ha jól láttam a szakképzési centrumok hatáskörébe működnek)

Ezenfelül vannak nem állami végzettséget, hanem sima, tanúsítványt adó képzések is ezen a területen. (Pallas 70-nél is láttam, bérügyinétzés, társadalombiztosítás néven, akkor a Pentánál bérügyi és társadalombiztosítási szakember, valmaint amit én végeztem, az EFEB-nél a régi OKJ alapjaival a bérügyintéző jelenleg tanúsítávnyt adó képzésként működik tovább)

Ezek a képzések nem az állami vizsgához való tanúsítávnyt adják, hanem csak a felnőttképző cég általi papír, igazolt tudásról. Ezzel olyan bérügyi, meg tb-s munkakörökbe lehet feladatot ellátni, ahova nem előírás az államilag elismert képesítés. (bérügyhöz nem előírás, közigazgatásba, meg olyan helyre kell államilag elismert tb-végzettség ahol tb kifizetőhely van). Egyébként a bérszámfejtés, munkaügy nem államilag megkövetelt végzettségű munka (képző cégek tájékoztatása szerint is). Elsősorba a sima tanúsítványt adó tanfolyamok olyan helyre előnyösek, ahova inkább a tudás a lényeg, pl. egy pénzügy számvitel okj-snek (mint nekem is) remek tudás-kiegészítés pályakezdőként, pl. egy könyvelőirodába akár ahol mindent átfogóan kell eláttni

2021. szept. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elvégeztem a bérügyintézőit, de sehol nem alkalmaznak kezdőket, eleve 3 év gyakorlatot kérnek mindenhol.
2021. szept. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok 3-as

Nekem eleve "csak" bementnek a pénzügyi ügyintéző meg a számviteli ügyinétéző két rész képesítés van (annak idején így támogatta a Munkaügyi Központ itt Zalába), hiába ugyanazokat a vizsgarészeket tettem le mint könyvvezetés beszámoló készítés (számvitel írásbeli), pénzügyi írásbeli, elektronikus adóbevallás gyakorlata, akkor számvitel szóbeli, pénzügy szóbeli adózás szóbeli... Nem ismerik el még mérlegképes bemeneti feltételnek se, mert az egybe tartozó papír két külön papír, hiába ugyanazok a vizsgarészek

Így se mérlegképes, se most már az új munka-tb ügyintézés képzés... a 3 év gyakorlatról meg eleve ne is beszéljünk egy ilyen országrészbe ahol csak a nyilinyali kis protekciós lánykák jutnak bármilyen normális munkához is

2021. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: 42/F-ként írtam, de amúgy igaz, amit írtál.
2021. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, 30/F
2021. szept. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, nagyon sokat segített. Viszont az nem tiszta nekem hogy akkor hogy lehetne pályakezdőként érvényesülni. Nem is érné meg ilyen tanfolyamot elvégezni, mert mindenhova tapasztalat kell?
2021. szept. 6. 00:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Kb igen

Ha még el akarod végezni, ajánlom az EFEB-et, e-learninges képzésben, egy tanúsítványt ad. És náluk még 2022-ig talán lehet tenni még OKJ-t

2021. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy előző vagyok,nézem kicsit hülye választ adtam az elején. Megérni megéri, minden megéri ami plusz tudást ad meg a javadra válhat. De a többi igaz
2021. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!