Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Élhetetlen helyzet?

Élhetetlen helyzet?

Figyelt kérdés

Nenrég elhagyott a vőlegényem, ami eléggé megvisel sajnos. A munkahelyen próbálom tartani magam, de mostanában úgy érzem, hogy semmi nem sikerül és sorban csalódom a baràtaimnak hitt kollégákban, főnökömben.

1. Az egyik kollégámmal nagyon jó viszonyom volt, viszont, mióta tudja, hogy szingli lettem, kerül, amikor pedig nem, azt kell hallgatnom, hogy ő milyen boldog párkapcsolatban él. A múltkor velem akart wellnesst nézegetni a baràtnőjének. Kegyetlen volt.

2. A céges baráti társaságommak szervezni szerettem volna egy közös ebédet (a bónuszomból), rendkívül rideg, 1 mondatos válaszban elfogadták, de azóta nem beszélnek velem és nem értem az okát. Azt hittem, hogy örülni fognak, tényleg a jószándék vezérelt.

3. A főnökömnek említettem, hogy gondjaim vannak, azóta teljesíthetetlen hatàridőkkel ad nekem feladatokat. Hetek óta nem tudok normálisan aludni (napi 1-2 óra), erről szintén tud, mégis engem küld kiküldetésre az ország másik felére, totál egyedül. Ma pedig látom az emailt, hogy a sleppjének 2 napos pihenőt rendelt el, miközben nekem erőn felül kell teljesítenem. Az összes, valóban szakmai feladatot én csinálom meg, mivel nekem van benne tapasztalatom.

4. A legrosszabb: volt rajtam egy könnyen szöszölődő ruha, amit kiszúrt az egyik kolléga és nekiàllt leszedegetni a szöszt. Mivel évek óta jóban vagyunk, ezért megköszöntem, hogy segít, de észrevettem, hogy neki ez egy indok arra, hogy végigtaperoljon. Undorodom. Egy házas emberről beszélünk, kisgyerekkel.


Nem szeretnék ráakaszkodni senkire, de segítségre, megértésre és támogatásra lenne most szükségem. Én azt gondoltam, hogy mi tényleg barátok vagyunk, ők számíthatnak rám, én pedig rájuk. Ne gondoljátok, hogy panaszkodni szeretnék nekik, de nem szeretnék egyedül lenni. Gyakorlatilag senkihez se tudok szólni a munkahelyemen és kirekesztettnek érzem magam azért, mert nehéz időszakom van, mindennap úgy megyek be dolgozni, hogy senki se szól hozzám. Mit rontok el, velem van a hiba?


2021. szept. 2. 22:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%

Keress fel egy pszichológust, mert benned van a hiba!

És keress másik munkahelyet, amit munkahelyként kezeldz és nem terápiás központként!

2021. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nagyon magad alatt vagy, és ezeket inkább csak belelátod a dolgokba.
2021. szept. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Mindenkinek vannak gondjai, nekem pl olyan hogy dolgozni sem tudok úgy undorodom a munkától amit csinálnom kéne.


Barátnőm is elhagyott 2 éve, azóta nem épültem fel teljesen stb.


Na de neked azt ajánlom hogy keress másik melót, mert látszik hogy direkt szopatnak meg... Nem segítenek, hanem beléd is rúgnak.


A párkapcsolati részre nem tudok tanácsot adni, mert abból nyomurult vagyok.

2021. szept. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Az élet olyan mint a fekvőtámasz, egyszer fent egyszer lent. Tehát valószínűleg ezek után jó fog történni. Egyébként én is váltanék munkahelyet.
2021. szept. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#1: köszi a választ, mint írtam, nem terápiás központként tekintek a munkahelyemre, de az se normális, hogy kb. hozzám se szólnak. A munkámat így is tökéletesen ellátom, de nem vagyok robot, igenis igénylem, hogy a kollégáimmal tudjak kommunikálni.


Tudom azt is, hogy magam alatt vagyok és keresem is a megoldást.

2021. szept. 2. 22:24
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg érzik rajtad hogy negatív vagy és padlón vagy. Lehet hogy semmi ilyen nincsen amit leírtal, csak te látod ezeket most bele, mert most miden és mindenki ellenség.


Azért kerülnek és nem kommunikalnak veled, hogy ne húzd le őket a szomorúsagoddal, vagy neadjisten félnek, hogy rájuk zuditod a gondjaidat, és az emberek nagy része ettől menekül.


Vagy szimplán csak várják, hogy jobb kedved legyen és tudjanak hozzád szólni ismét.


Én emiatt nem mennek hirtelen új helyre, de ha ez a helyzet továbbra is fent marad, akkor lehet érdemes elgondolkodni a váltáson.

2021. szept. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Amit a 3-as írt, azzal értek egyet.


Sajnálom, hogy ez történt veled. :(

2021. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6 természetesen nem így élem le az évet, és nyilván átmeneti állapotról van szó. Odabent igyekszem jobbkedvű lenni.


Engem leginkább az bànt, hogy a legelső problémánál hátat fordítanak nekem azok, akiket a barátaimnak hittem, miközben én mindig azt néztem, hogy tudok nekik segíteni. Az említett kollégáim hivatalosak lettek volna az esküvőnkre is, szeretek velük lenni.


Valamikor vannak sikereim is, pl. jövőhéten egy francia céggel kellene tàrgyalnom, erre tök büszke vagyok, mivel nemzetközi szinten is fogadnak és ezt egyedül értem el. A főnököm kb. tojt rá, pedig egy nagyon komoly cégről van szó, akikkel lehetne hosszabbtávon együttműködni. Több újításom is van cégen belül, ezt ő a legnagyobb természetességgel veszi.

2021. szept. 2. 22:38
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon látszik hogy rossz passzba vagy és emiatt fordulnak el tőled.Ez mondjuk sok mindent elmond a kollégákról hogy inkább belerúgnak az emberbe minthogy segítenének,szerintem úgy vannak vele hogy nem akarnak foglalkozni ezzel a depissel.Vagy nem akarják hogy nekik kezdj el kitálalni.

Szerintem próbálj meg pozitívabban,jobb kedvel munkába állni és várd meg hogy változik-e az állapot.Ha nem lesz jobb keress másik munkahelyet.

2021. szept. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9, részemről így felmerül az, hogy nem számíthatok rájuk, csak akkor, ha minden happy vagy ha nekik előnyös. Akkor meg mi értelme az egésznek?
2021. szept. 3. 08:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!