Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Élhetetlen helyzet?

Élhetetlen helyzet?

Figyelt kérdés

Nenrég elhagyott a vőlegényem, ami eléggé megvisel sajnos. A munkahelyen próbálom tartani magam, de mostanában úgy érzem, hogy semmi nem sikerül és sorban csalódom a baràtaimnak hitt kollégákban, főnökömben.

1. Az egyik kollégámmal nagyon jó viszonyom volt, viszont, mióta tudja, hogy szingli lettem, kerül, amikor pedig nem, azt kell hallgatnom, hogy ő milyen boldog párkapcsolatban él. A múltkor velem akart wellnesst nézegetni a baràtnőjének. Kegyetlen volt.

2. A céges baráti társaságommak szervezni szerettem volna egy közös ebédet (a bónuszomból), rendkívül rideg, 1 mondatos válaszban elfogadták, de azóta nem beszélnek velem és nem értem az okát. Azt hittem, hogy örülni fognak, tényleg a jószándék vezérelt.

3. A főnökömnek említettem, hogy gondjaim vannak, azóta teljesíthetetlen hatàridőkkel ad nekem feladatokat. Hetek óta nem tudok normálisan aludni (napi 1-2 óra), erről szintén tud, mégis engem küld kiküldetésre az ország másik felére, totál egyedül. Ma pedig látom az emailt, hogy a sleppjének 2 napos pihenőt rendelt el, miközben nekem erőn felül kell teljesítenem. Az összes, valóban szakmai feladatot én csinálom meg, mivel nekem van benne tapasztalatom.

4. A legrosszabb: volt rajtam egy könnyen szöszölődő ruha, amit kiszúrt az egyik kolléga és nekiàllt leszedegetni a szöszt. Mivel évek óta jóban vagyunk, ezért megköszöntem, hogy segít, de észrevettem, hogy neki ez egy indok arra, hogy végigtaperoljon. Undorodom. Egy házas emberről beszélünk, kisgyerekkel.


Nem szeretnék ráakaszkodni senkire, de segítségre, megértésre és támogatásra lenne most szükségem. Én azt gondoltam, hogy mi tényleg barátok vagyunk, ők számíthatnak rám, én pedig rájuk. Ne gondoljátok, hogy panaszkodni szeretnék nekik, de nem szeretnék egyedül lenni. Gyakorlatilag senkihez se tudok szólni a munkahelyemen és kirekesztettnek érzem magam azért, mert nehéz időszakom van, mindennap úgy megyek be dolgozni, hogy senki se szól hozzám. Mit rontok el, velem van a hiba?


2021. szept. 2. 22:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Bajban ismerkszik meg a barát. A munkahelyen nem igazán vannak barátok, inkább munkatársak, akik között lehetnek haverok. A barátokkal munkán kívül is találkozik az ember, szervez közös programot... stb Lehet te többet képzeltél bele ezekbe a kapcsolatokba, mint ők.

Amikor az ember lent van, akkor minden negatív dolgot felnagyítva él meg, nekem is volt egy depresszív időszakom, de igyekeztem magamban tartani a dolgot.

Ha pedig a munkahelyeden a főnökeidtől nem kapod meg a várt elismerést a munkádért, akkor lehet ideje váltani.

2021. szept. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
61%

“ céges baráti társaságommak szervezni szerettem volna egy közös ebédet (a bónuszomból)” WTF???


“ A főnökömnek említettem, hogy gondjaim vannak” WTF??? WTF???


Nagyon nem munkahelyre illö a viselkedèsed

2021. szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%
Ők kollégák, nem barátok. Valószínű, te is úgy viselkedsz, ahogy nekik kellemetlen, csak nem veszed észre.
2021. szept. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%
Ahogy az előttem írok is mondják, a munkatársak általában nem barátok. Az élet a munkaidő után kezdődik. Természetesen nem kell rosszban lenni velük, illetve jó kapcsolat is kialakulhat, de főleg a főnökkel szemben egy lépést hátra szerintem mindig meg kell tartani.
2021. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!