Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyetemi mesterképzés tele...

Egyetemi mesterképzés tele van 40-es sőt 50-es emberekkel-ők miben reménykednek a munkaerőpiacon 50 felett korban egy friss diplomával?

Figyelt kérdés

Most iratkoztam be, láttam a leendő szaktársaimat-a zömük jó 40-es sőt 50-es nő.


Vajon miben reménykedik egy 40-es 50-es nő, aki most + 3 évre elvégzi a képzést hogy hova fog kelleni a munkaerőpiacon? A friss diplomájával 50 évesen?


2021. szept. 5. 09:43
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
98%
Ők már letudták a családalapítás részt.. Én jól keresek, szeretem is a végzettségem, munkám, de gondolkodom rajta, hogy most hogy van megint időm és pénz rá visszaüljek az iskola padba.. Nem véletlenül lehet többféle MSct építeni a Bscre.. szélesebb látókép.. Versengeni nem szeretnék a friss diplomásokkal, azon már túl vagyok.. 😊
2021. szept. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
98%

Ha választani lehetne egy azonos végzettségű 23 és 43 éves között, jobb az utóbbit felvenni mert kisebb valószínűséggel megy el 2-5 éven belül szülési szabadságra.


Persze egy távközlési multi call-centeres munkájára érthető hogy inkább a képzetlen huszonévesek mint a képzetlen 35 évesek a célcsoport, beérik alacsonyabb bérekkel és kevesebb szabadság jár nekik.

2021. szept. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
11%

"Persze egy távközlési multi call-centeres munkájára "


Szó sincs itt call centerről, oda valóban csak egyetemisták mennek a bérezés miatt.

Bármilyen poziban "offos" a 35 feletti kor.

Amíg a manager maga is 30 éves....

2021. szept. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
82%
#13 Igen, tudjuk hogy vannak ilyen cégek, és van az ellenkezője is.
2021. szept. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
0%

Én már 14 évesen feketében tevékenykedtem a családi multiban, most 20 évesen odajutottam, hogy felvettek a PTE-re, ott az egyetem mellett tudtam venni egy ingatlant, tudtam venni egy autót amivel ha kedvem van bármikor hazajárhatok, illetve saját folyószámla rajta busás összeggel, ha bármikor gáz lenne a helyzet, meg tudjam oldani.


Szóval ezt a 20 éves taknyosozást be lehet fejezni mert itt az élő példa arra, hogy valaki már kölyökként önerőből többet ér el mint az átlag magyar egész élete folyamán.

2021. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%
Családi multi....tisztában vagy a multi szó fogalmával? Multinational company. Nemzetközi. Ki vagy te, Parish Hilton? (Amúgy ezt állítólagos egyetemi végzettséggel nem tudni mekkora gáz már.....)Az meg, hogy anyu-apu cégénél feketén dolgozol nem önerő, hanem nagyon is erős hátszél. Akinek ez nem adatott meg, és nem is pénzelték, az bizony a diákmelóból a tandíját vagy az albérletet fizetgette. Ettől még nem lesz bénább nálad.
2021. szept. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

“kölyökként önerőből“


“Családi multi”


:DD

2021. szept. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

"Családi multi”"



óóóó ne támadjátok már ezt az idiótát!! Hát mindenki ismer egy családi multit! Szicília felé érdemes keresni, az egész világot behálózza (tehát multi) és családi!

2021. szept. 5. 12:01
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

40-50 évesen még pont van annyi idejük, hogy legalább egy fokkal feljebb lépjenek a ranglétrán. Ha meg nem, akkor is jobb pozíciót, fizetést kapjanak a jelenlegi, vagy új munkahelyükön.

Arról, a pályakezdőnek feldolgozhatatlan, esetről nem is beszélve, hogy nem kevesen valóban a szakmai tudásukat és kapcsolati hálójukat akarják bővíteni. Egy szakmába vágó MSc, jó pár év releváns szakmai tapasztalattal szó szerint gyerekjáték lehet, ahhoz képest amennyi energiát egy egyetemistának bele kell ölni.

A saját példámat tudom mondani. Kb. 3-4 év szakmai tapasztalattal vágtam bele az MSc-be levelezőn. Minden órán ott voltam, jegyzeteltem, de pár tantárgyat leszámítva a néhány oldalas jegyzeteket átpörgettem és ennyi vizsgafelkészülés kellett. Külön dicsérettel végeztem, a védés után a biztosság elnöke megállított, hogy menjen MBA-ra, mert pont az ilyen embereknek való.

Szóval a többségnek ez egyáltalán nem csak "papír", mint sok kívülálló gondolja


Azt már nem is említem, hogy sokan gyerek mellett, terhesen csinálják.

2021. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
85%

neked nem szabadna egyetemre járnod ilyen ostoba nézetekkel.

a lifelong learning korszakát éljük, az az optimális, ha vki. folyamatosan tanul, képzi magát.

2021. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!