Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol tudok utána nézni egy...

Hol tudok utána nézni egy ügyvédnek, hogy hivatalosak-e a dokumentumai és valóban ügyvéd?

Figyelt kérdés
Egy elbocsátott dolgozó pereli a munkahelyemet, azonban nem találtam meg az ügyvédet az interneten. Hol tudok utána nézni, hogy ez az ügyvéd valóban ügyvéd-e? Szerencsére nem én vagyok a főnök, de ha bármiben tudok segiteni a munkahelyemen, szívesen segítek.
2021. szept. 8. 14:27
 1/4 ascelpius ***** válasza:
100%

[link]


Itt érdemes megnézni, hogy az ügyvédi kamara tagja-e

2021. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%
Annyira nem érdemes ám nyalni, hogy még a főnök dolgát is te végzed.
2021. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyit hadd jegyezzek meg, hogy nem kell ügyvéd ahhoz, hogy valaki polgári pert indítson. Ha tehát az illető zugügyvéd (nem ügyvéd, csak annak adta ki magát), akkor egyvalakinek okozhat kárt: a pereskedő elbocsátott dolgozónak. Tudniillik a volt dolgozó abban a hiszemben bízta meg őt, hogy 5 évig jogot tanult egyetemi szinten, sikeresen levizsgázott, diplomáját megvédte, majd később még az ügyvédi szakvizsgát is sikeresen teljesítette. Tehát ért ahhoz, hogy az ő érdekét jogi érvekkel sikeresen képviselje.
2021. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

Egyébként ez nem nyalás kérdése, önérzet is van a világon, pláne ha én sem kedveltem az elbocsátott illetőt, szerintem érthető ha nem akarom hogy megkárosítsa a munkahelyemet, ne adj Isten az én fizetésem legyen kevesebb, hogy ki tudjunk köhögni pár milliót neki…

2021. szept. 8. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!