Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van értelme kamuzni erről...

Van értelme kamuzni erről állásinterjún?

Figyelt kérdés

Az előző munkahelyemen a munkáltató a próbaidő utolsó napján azonnali hatállyal felmondott nekem. A kilépő papírjaimon a megszüntetés módja nem szerepel, így a következő munkahelyemen (már ha lesz egyáltalán) csak annyit látnak majd, hogy X helyen voltam ettől eddig, az nem derül ki, hogy én vagy ők mondtak-e fel.

Igaz, én sem voltam teljesen megelégedve ott sokmindennel és nem is terveztem eleve hosszútávon maradni ott, de azért mégiscsak váratlanúl ért a felmondás.

Ha interjún azt mondom, hogy én mondtam fel, akkor mennyire jellemző, hogy ennek alaposan utánanéznek, felhívják az adott helyet? Ebben a szakmában eléggé ismerik egymást a főnökök, elég egy telefont megereszteniük. Viszont ha bemondom, hogy kirugtak az egyből kuka.



2021. szept. 11. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Az se jobb ha te hagytad ott.
2021. szept. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Az bevett dolog, hogy felhívják a korábbi munkahelyed. Annak nem kérdeznek utána, hogy ki mondott fel, de véleményt fognak kérni arról, hogy mennyire voltak veled ott elégedettek, milyen munkaerő, milyen szakember vagy.


Szerintem a legjobb, amit tehetsz, ha azt mondod, hogy közös megegyezéssel történt. Ebben benne van az is, hogy te sem igyekeztél nagyon ottmaradni és az is, hogy mégsem hazudtál arról, ami történt, gyakorlatilat egyetértettél a kirúgásoddal.

2021. szept. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha azt mondom közös megegyezéssel történt, akkor is felhívják és kiderül, hogy bizony kirúgtak valamiért.
2021. szept. 11. 15:24
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

#3 És?


Az interjún meg az derül ki, hogy neked mi volt a bajod a hellyel.


Nekem is volt ilyen munkahelyem, felmondtam, mert én bírtam rövidebb ideig azt, hogy szarnak rám és 2 éve nem emelik a fizetésem, de lehetséges, hogy volt oka annak, hogy nem emelték, azzal pedig tisztában vagyok, hogy meglátszott a motiválatlanságom az utolsó pár hónapom munkáján.


Mikor kérdeztek erről az állásról, azt mondtam, hogy utólag úgy érzem, azzal, hogy ott véget ért a munkám, mindkét oldalról jó döntést hoztunk. Egyszerűen nem passzolt hozzám a munkakör és másra volt szükségem a felettesemtől ebben az életszakaszban, nem egy olyan munkára, ahol semmi sem változik, mióta felvettek. Nekik pedig egy olyan munkaerő kell, aki nem érzi úgy, hogy kinőtte azt a munkakört, hanem szívesebben csinálja, mint én.


És nem az volt, hogy én milyen szar vagyok, hanem arról folytattuk a beszélgetést, hogy nekem mire van igényem a munkahelyen, mit tartok fontosnak.


Hogy megkérdezték-e a volt főnököm, azt nem tudom, de ha igen, valószínűleg nem mondott rólam rosszat, mert felvettek.

2021. szept. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Az bevett dolog, hogy felhívják a korábbi munkahelyed"


Hol? Milyen pozi? Én még ilyenről nem hallottam. Kb. senkit nem érdekel a legtöbb esetben.

2021. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

Mérnökként dolgozom, viszonylag gyakori az ilyesmi, kollégák is tudnának mesélni és nekem is volt benne részem. Hres ismerősöm is van, náluk is bevett rutin. A multiknál ez egy megszokott dolog általában.

2021. szept. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát az tök jó, akkor gyakorlatilag ha az embert pályakezdőként, aki még keresi a neki megfelelő területet, poziciót, kirugják valami miatt (akár a lelkesedés hiánya miatt vagy mert eleve nem is hosszútávon számoltak volna vele), akkor annyi itt a karrierének és mehet a mekibe? Vagy ott is felhívják az előző munkáltatót? Tiszta vicc komolyan, hogy önkényesen, nulla indoklással így tönkre lehet tenni valakit próbaidő alatt.

Nyilván más, ha valaki olyan súlyos dolgot csinál, ami indokolja, de ez sokszor nem így van.

2021. szept. 11. 17:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Elmondod, hogy próbaidő után nem akartál tovább maradni, nem tetszett. Aztán hogy milyen módon nem maradtál, azt nem kell feszegetni.
2021. szept. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Magasabb poziciókban bevett szokás felhívni az előző munkahelyet.

Ezért nem feltétlen jó teljes haraggal elválni, összeveszve ugatva mindenkivel a HR-en.

Sajnos láttunk már olyat, hogy jó dolgozót elhordott mindennek az előző munkahelye.

2021. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én sem tudok róla, hogy ennyire bevett volna az előző helyek hivogatása.. Szerintem az átlag letojja.


Főleg, hogy a legtöbben munka melltt keresnek új állást.. Elég cink lenne, ha a kedves főnököd akkor értesülne a kis HR-estől, hogy a Józska épp váltára készül...


Szóval ez nem így szokott történni, akkor sem, ah valóban lekérdeznek.

AKkor ezt általában akkor teszik, mikor MÁR túl vagy az interjún, vagy akár amikor már felvettek, futtatnak egy background chsecket( máa ritka kevesek, akik tényleg komolyan csinálják és utánad néznek. de ezekről általában tájékoztatnak is.)


Szóval ne parázz, egy hr-es sem olyan h*lye, hogy már a jelentkezőkből ( akár 500 fő) hívogasson ész nélkül. Minimum interjú után, vagy akár amikor felvettek, fogják csekkolni igazakat mondtál-e.- ha csekkolják, az átlag am nem, mivel a legtöbb helyen nincs erre kapacitás. :D

2021. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!