Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha könyvelői asszisztenst...

Ha könyvelői asszisztenst keresnek szaktudás és könyvelői tudás nem kell, akkor az állásinterjún mit mérhetnek fel?

Figyelt kérdés

Mert ugye könyvelni nem kell tudni, arra ott a mérlegképes könyvelő. Ez evidens.

Az álláshoz szaktudás nem kell. A leírás szerint „a könyvelő munkáját segítő“ munkakör.

Hogy ez mit jelent, nem tudni.

Állásinterjúra hívtak. Mire számítsak?


2021. szept. 14. 10:54
 1/7 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Leginkább szerintem kötetlen beszégletésre, amiből egy jó interjúztató levágja, mennyire vagy értelmes, talpraesett, és tudsz mással,másokkal dolgozni, meg minden olyat, amit az ottani ember-csapat megkíván. Pl hogy közvetlen vagy-e, vagy egy besavanyodott ember.

Meg azért megnézi, eddig hol dolgoztál, mit tanultál, gondolom.

2021. szept. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Illetve, még az jutott eszembe, ha interaktívabb, talán megkérnek, hogy csinálj meg pár egyszerű feladatot valami Office programban, egy kis táblázatkezelés, szövegszerkesztés, ilyesmi.

Vagy megkérnek, mondj magadról pár szót angolul, talán tényleg csak alapszinten.

Max ilyet tudok még elképzelni.

2021. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

" amiből egy jó interjúztató levágja, mennyire vagy értelmes, talpraesett, és tudsz mással,másokkal dolgozni, meg minden olyat"


Akkor másképp teszem fel a kérdést.

Készüljek bárhogy is az interjúra (azon túlmenően hogy zakó stb)?


Vajon lehetnek "próbafeladatok"?

Milyenek? mert ugye szaktudást nem igényel a munka, az meg hogy tudom-e kezelni a fénymásolót nyilván nem téma.

2021. szept. 14. 11:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapszintű számítógép kezelői ismeret biztosan nem árt.

Előző munkahely, munkakör egyéb tapasztalat, szerintem ilyesmit kérdeznek.

Gondolom bejövő, kimenő számlák szortirozásához, kapcsolattartáshoz keresnek embert.

2021. szept. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Alapszintű számítógép kezelői ismeret biztosan nem árt."


Jó, hát ez nem téma, nem kérdés manapság.

2021. szept. 14. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondold át a következő kérdésekre a választ:

Miért szeretnél ott dolgozni? (Persze a pénzért, de valami olyasmit köríts mellé, hogy egy biztos, hosszútávú munkahelyre van szükséged, egyébként meg szeretsz te emberek között lenni, de azért nem napi 24 órában...)

Jó tulajdonságaid, rossz tulajdonságaid?

Mi az elvárásod a munkahelytől?

Szerinted milyen a jó főnök?


Lehet persze, hogy normális elveszélgetés, nem pedig ilyen hr-es "komolyanvesszükmagunkat" kérdéssor, de biztos, ami biztos. Viszont ha elhangzik valami olyasmi, hogy "Ha állat lenne, milyen állat lenne?", akkor hagyd ott őket, olyan helyen senki nem akar dolgozni. (Bár ha könyvelőiroda, akkor biztos megnevelték már a hr-est a full reál beállítású könyvelők.)

2021. szept. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszer voltam egy könyvelőirodában interjún, ott a könyvelő alá dolgozás alatt a számlák felrögzítése lett volna a munka nagy része, konkrétan olyanokat kérdeztek, hogy ismerem-e a dos-t, először nem is értettem, mit akar, de kiderült valami őskövület programot használnak, akkor volt még, hogy vakon 10 ujjal tudok-e gépelni, korábban végeztem-e adatrögzítést. Semmi extra kérdés vagy feladat nem volt. A többi meg, hogy napi túlóra van, van, hogy szombaton is be kell menni, ezt tudom-e vállalni, meg hogy minden hónap 20.-áig se táppénz, se szabi, mert a munka az első, mindezt a garantált bérminimumért, túlórát nem fizetik, az 20.-a után lecsúsztatható.
2021. szept. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!