Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért megy egy férfi tipikus...

Miért megy egy férfi tipikus női munkakörbe, ami ráadásul rosszul is fizet, pl. dietetikus, logopédus, óvóbácsi?

Figyelt kérdés

Ezeknél a szakmunkás is jobban fizet, főleg manapság.

A kettő általában mondjuk együtt jár, a munkahelyeken ahol sok nő van általában rossz a fizetès (nem tudom hogy megy az ok-okozati viszony).

Fordítva érthető pl. egy nő mérnöknek megy mert az jól fizet.



2021. szept. 15. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert szereti csinálni mondjuk?


Nem minden férfi karrierista, vannak akiket érdekel a munkájuk, és nem csak mint karrierlehetőség.


Én a kötelező gimis 50 óra hözmunkámat az óvodában dolgoztam le, és bár fárasztó volt, nagyon élveztem.

(Azt nem hogy folyton mosnom kellett a hajam, mert nap végére telement homokkal)

2021. szept. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

A dietetikus hol keres keveset?


Magánrendelőkben kb 10 ezer 30 perc.

2021. szept. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

Mert élvezi az adott munkát.

(Amúgy meg zárójelben megjegyzem, hogy nem mindenkit a pénz hajt, csak azért, mert többet keres egy szakmunkás, nem mindenki akar burkoló vagy szobafestő lenni.)

2021. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
Elhivatottság talán, vagy szeret emberekkel foglalkozni.
2021. szept. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt sem értem, hogy a dietetikus vagy a logopédus miért lenne tipikus női szakma…
2021. szept. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!