Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van ahhoz jogom, hogy a...

Van ahhoz jogom, hogy a kollégám telefonját kihúzzam vagy "félrerakjam" amíg ő szabadságon van?

Figyelt kérdés

Ketten ülünk egy kis irodában egy kollégámmal. Ő egy másik feladatot visz, ami miatt napi sok telefonhívás fut be hozzá. Ebbe a feladatba én nem vagyok bevonva, viszont van egy (fizikailag máshol dolgozó) kolléga aki helyettesíti a kapcsolattartásban, tehát lesz kit elérni. Asztali, vezetékes telefonjaink vannak.

Most elmegy a kollégám 2 hét szabira.

Szerintetek megtehetem, hogy addig kihúzom a telefonját, vagy félrerakom a kagylót? Aki keresi, az el tud érni helyette mást, én úgyse tudnék segíteni. Meg igazából felvenni se nagyon, sok online meetingem lesz az alatt. Viszont engem rettenetesen zavar az állandó telefoncsörgés. Arról nem tudok, hogy ezeket a készülékeket lehetne némítani...

Megoldhatom ezt saját hatáskörben a fent említett módon? Lehet ehhez jogom?

(A főnök is szabin van, őt nem tudom megkérdezni. De nem akarom hogy utólag baj legyen.)


2021. szept. 17. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. szept. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tuti lenémítható, de legalább halkítható. Ha már lehalkítod, berakod a szekrénybe, letakarod pár ruhával, az hatékony lehet.

Keress pöckölt az oldalán vagy alján!!!

2021. szept. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
H klasszikus kagylós vezetékes, akkor azt csak kihúzni tudod, tedd azt.
2021. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kihúznám, hanem megkérném Őt, vagy a cégnél dolgozó illetékest (általában az informatikus vezetőt), vagy az adott konkrét munka helyettes végzőjét (mert a munkának mennie kell, csak - mivel most minden cég szegény,ezért inkább kiadják a szabit, mintsem - pláne egy magas vezető esetében - a sok-sok, rengeteg szabadságmegváltási pénzeket(súlyos tízezrek!) kifizessék - hogy vagy vigye át fizikailag a telefont (praktikusan az egyik irodában a csatlakozóból vezeték kihúz - unplug-gol -, a másik irodában meg bedug - és ennyi) a másik irodába.


Ha kihúzod, azzal ártasz szerintem, mert:

1. Azt gondolják, hogy megszűnt a cég

2. Azt gondolják, hogy befuccsolt, csődbe ment, tönkre ment a cég

3. Keresnek mást (mert - hacsak nem pl. a Paksi Atomerőműnél dolgozol), ahol nincs másik magyar konkurencia, azonnal lélekszakajtva rohannak a konkurenciához, aki ráér és tárt karokkal fogja őket fogadni.


Addig én felveszegetném a telefont, és közölném, hogy nem vagyok illetékes, az illetékes kolléga szabadságon van, keressék ekkor meg ekkor.


Ha van helyettese (másik ember, nem te), akkor meg az ő számát adnám meg.

2021. szept. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4

Országos közgyűjtemény vagyunk, nincs konkurencia és cég megszűnése, fix partnerségi kapcsolatok vannak, ez nem probléma.


Ha kihúzzuk és bedugjuk máshol, akkor működik az ilyen belső, mellékekkel tárcsázható vezetékes telefon? (Semmit nem tudok ennek a működéséről. :D)

2021. szept. 17. 13:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki az átdugást!

Amúgy amikor én ilyen helyen dolgoztam (hajléktalanellátás, itt sincs konkurencia, mert minden nagyvárosban, sőt, szerintem leginkább csak megyeszékhelyeken egy ilyen cég van, és slussz-passz, kész,vége), akkor a megfelelő jogosultságokkal, illetékességgel, jogkörrel, hatáskörrel, kompetenciával rendelkező ember (nálunk az informatikus atyaúristen volt ez a személy, nálatok lehet más) beütött egy kódot (amit csak ő tudott, meg az ő két főnöke, egy ilyen, meg egy olyan igazgató) , és lám, már át is volt irányítva az ÖSSZES hívás arra a számra, amire épp át kellett, hogy legyen irányítva. Tádááááááám!

2021. szept. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy hogy mihez van jogod és mihez nincs, azt még véletlenül sem tőlünk, laikusoktól (mindenki az ebben a kérdésben, aki itt írogat, erről biztosíthatlak) kérdeznék, hanem megnézném a munkaszerződésemet és megkérdezném a mindenkor benn tartózkodó főnökömet, vagy akár mellérendelt viszonyban levő kollégámat. Ő minden bizonnyal régebb óta van ott, mint te, és átlátja a rendszert, hogy kinek mi merre és hány méterig, meddig terjed a kompetenciája.
2021. szept. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Első körben a hívás átirányítást javaslom, amit valójában a kollégádnak kellene, hogy intézzen. De ha már kihúzod, akkor írj a telefon elé egy emlékeztető fecnit, hogy a telefon ki van húzva. -amikor visszajön, elolvassa és visszadugja...
2021. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#7

A munkaszerződésünkben nincs szó telefonokról.

A főnök szabin van, a többiek meg nincsenek ott régebb óta, az egész csapatot egyidőben vették fel. Nyilván a főnököm kérdeztem volna, ha elérhető lett volna, sajnos későn jutott eszembe ez a dolog.


Amúgy tárgytalan mert lebetegedtem, nem leszek bent az irodában, úgyhogy csöröghet a telefon, ahogy jólesik.

2021. szept. 21. 15:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobbulást!
2021. szept. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!