Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rehabosok, leszázalékoltatotta...

Rehabosok, leszázalékoltatottak! A leszázalékotaltáshoz tényleg kell 3 éven belüli 1 év munkaviszony?

Figyelt kérdés

A köcsögösködéseket megelőzendő:

1. Nem akartam magam leszázalékoltatni, de nincs más lehetőségem.

2. Orvos/pszichológus ajánlotta

3. Epilepsziás vagyok, így ha tudok és teljesíteni (és tudok) normálál munkahelyen, az elég nagy gebasz.


Legutóbb egy magánbeszélgetésből derült ki, hogy az vagyok, holott nehéz fizikai munkát is végeztem, ahogy bonyolultabbakat is, veszélyeseket is, mentek.

Csakhát az EP az EP.



2021. szept. 19. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen.

Van a rokkant járadék, amit azok igényelhetnek, akik ha jól emlékszem, 25 éves koruk előtti egészségkárosodással, de meghatározott mértékben rendelkeznek.

Illetve van a rokkant ellátás, ahol 5 éven belül három, 10 éven belül 7 és 15 éven belül 10 évnyi bejelentett munka viszonnyal kell rendelkezni.

2021. szept. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az életkorodtól függően kell ledolgozott éveidnek lennie. Erre van egy táblázat, hogy hány évesnek, hány év munkaviszonyának kell lennie. Az életkor előrehaladtával természetesen a munkaviszony éveinek száma is magasabb kell, hogy legyen.
2021. szept. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rokkantságit nagyon nehezen adnak. Legfejebb rehabilitációs járadékot, de évente felülvizsgálnak. Mivel amúgy munkakéoes vagy, nincs nagy esély arra sem. Ha orvos ajánlja, a szakértők azt is meg fogják állapítani, milyen munkára vagy alkalmas.

Ha epilepsziás vagy, pl. a tartós számítógép, bármilyen képernyő előtti munka nem járható út.

2021. nov. 2. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. A rokkantsági eljárás megindításához nem csak a minimum munkaviszony kell, ha egy egész év tartós betegállomány is.
2021. nov. 2. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Gurulj le, és olvasd végig, figyelmesen.

Pl. Az eljárási kérelmet 15 éves kortól lehet benyújtani.

Meghatározott tanulói munkaviszony is alap. A lényeg, hogy biztosított legyél.

Azt is leírja, hogy hány év biztosítottság kell. Természetesen a tartós betegállomány alatt, és a tanulói jogviszony alatt is biztosított vagy.

Szóval, olvasd végig figyelmesen.

2021. nov. 2. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!