Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmondjam a legjobb barátomnak...

Elmondjam a legjobb barátomnak, hogy beadom a jelentkezést az álláshirdetésükre?

Figyelt kérdés

Előzmény: Itthon dolgozom szabadúszóként már tíz éve, és már évek óta szeretnék elhelyezkedni. Persze nyilván csak ha jobban járok annál, mint ami most van. Az ő munkahelye hirdetett, a felsorolt feltételeknek (végzettség, gyakorlat, stb) elvileg megfelelnék. Náluk van olyan (mint néhány más munkahelyen is), hogy eleve kiadják nekik, hogy tudnának-e az ismeretségi körből beajánlani kollegát. Erre kérdezte tőlem, hogy ugye tetszene, és röhögött. Innentől a menyasszonyom azt mondta, ha szeretném, pályázzam meg, nem kell, hogy szóljak neki róla. Megtenném, szerintem esélyes, hogy felvennének (tudom a körülményeket az ő elbeszéléseiből). A pénz átlag felett lenne, és hát egy kategóriával feljebb lennék, mint ő (végzettség, szakképzettség és gyakorlat miatt).

Viszont ha beadom az önéletrajzom, lehet, hogy eddig tartott a barátság.

Mi a véleményetek? Övön aluli lenne úgy, hogy nem szólok neki?



2021. szept. 26. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"ugye tetszene, és röhögött"


Miféle barát az ilyen?!

2021. szept. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha feljebb lennél egy kategóriával, semmi esetre se szólj neki.

De amikor behívnak interjúra, esélyes, hogy találkoztok.

Elég szemét. Az ilyen nem barát.

2021. szept. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Add be nyugodtan, ha Neked tetszene. Ha emiatt a baràt behisztizne, akkor ő nem igazi baràt, ilyenekre pedig nincs szükséged.
2021. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azok után, ahogy veled viselkedett, nem lehet övön aluli.

Ugyanis ő sértett meg téged övön alul, hiszen ő helyzeti előnyben van, ott dolgozik. Lehet, hogy már előre féltékeny, tudja, hogy te magasabb pozícióba kerülnél. Ezért persze esélyes, hogy már eleve megfúr.

Én szépen leépíteném.

2021. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

"Innentől a menyasszonyom azt mondta, ha szeretném, pályázzam meg, nem kell, hogy szóljak neki róla."


Akkor?

Beadod a jelentkezésed, aztán mondod neki, hogy:

Mondtad, hogy nem kell szólnom, de én azért elmondom, hogy beadtam a jelentkezésem.

Ha megharagszik, akkor buta. Mert ő maga mondta, hogy nem érdekli. Nem konkrétan így, de a lényeg ez volt.


Én beadnám és elmondanám

2021. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos beadnám a jelentkezést. Sablon duma, de ha ez miatt megsértődik vagy probémája lenne, nem is volt sosem a barátod.
2021. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Beadnám és megemlíteném a barátnak is, hogy amúgy beadtam a jelentkezést, bár, ha van beleszólása, hogy kit vesznek fel, vagy valami, akkor inkább ne szólj neki.
2021. szept. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy miért röhögött. Téged akart ezzel alázni, vagy pont fordítva, nem ajánlja, mert van valami háttérinfója, hogy miért lenne szopás a pozíció. (Ami azt is jelentheti, hogy csak ő nem dolgozna abban a pozícióban, neked viszont tökéletesen megfelelne, csak ő ezt pont nem tudja.)

Én vagy szólnék neki (az a tisztább), vagy beleírnám a jelentkezésbe, hogy tőle hallottam a dologról, mert elképzelhető, hogy bónusz jár neki, ha visz be új munkatársat. Aztán mégiscsak tőle hallottál a dologról. De természetesen csak azután jelentkeznék, hogy megkérdeztem tőle, miért röhögött.

2021. szept. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj elmondani, ha jó barát, nem hiszitizik.
2021. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem bírná az egója. Ez nem barátság.


Add be nyugodtan szerintem. Én tuti beadnám.

2021. szept. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!