Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatók az ilyen dolgoka...

A munkáltatók az ilyen dolgokat mennyire figyelik? Lehet ebből később bárminemű probléma?

Figyelt kérdés

Van két munkatársunk, akik szállón vannak, mert messze laknak.

Már elfogyott az idei szabadságuk, legalábbis az egyikük ezt mondta.

Sokszor csinálják azt, hogy ha mondjuk haza akarnak menni, vagy (ha nincs munka a területünkön stb), beteget jelentenek és elmennek táppénzre.

Tegnap se jöttek és a héten már nem is jönnek.

Főnökünk mondta, hogy betegek, hánynak, stb.

Erre látom, hogy nyilvános képeket tettek fel Facebookra, hely megjelöléssel is.

Tudom, nem a kollégák dolga, de amúgy jól dolgoznak, de s főnökök ilyenkor nézik az adatlapjukat a dolgozóiknak?

Vagy le.. Jak?

Legalább annyi eszük lehetett volna, ne nyilvánosba tegyék.

Vagy ez csak régen volt így?


2021. okt. 14. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Ha nincs munka a területeteken, akkor miért ne utazhatnának haza?
2021. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Főnöktől függ. Van ahol ezt megengedik/elnézik, de dolgoztam már olyan helyen ahol kirúgtak embereket ilyesmiért.
2021. okt. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek nem ismerőse a főnöke a Facebookon. Van ahol nem foglalkoznak vele és van ahol ügyet csinálnak belőle.
2021. okt. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1 es.

Ha a területünkön nincs munka, mindig át szoktak minket tenni máshova.

És múltkor is el szólták magukat, hogy őket ne dobálják máshova.

2021. okt. 14. 16:42
 5/11 anonim ***** válasza:
ha jól végzik a dolgukat mi bajod vele? Nem a te pénzed bánja. Vagy több meló van így neked, vagy mi?
2021. okt. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó kedves előző válaszoló

Hanem arról, hogy.

1: Szerintem ez nem így működik, hogy csak úgy fogom magam és elmegyek táppénzre.

2:Az addig rendben van, hogy a munkavállaló rendelkezik a szabadsága bizonyos részével, de arról nem a csapat tehet hogy ők már nyár végén kivették szinte az összes szabadságukat.

3.

Nálunk úgy van, hogy ha épp nincs munka a területünkön (ez általában maximum 1 hét szokott lenni, akkor szét szokták szedni a csapatot és elteszik másik területre.

Amit ni sem szeretünk de sajnos nem kívánságműsor.

Eddig kétszer volt ilyen eset, mindkét esetben táppénzre mentek.

Most a héten sehova nem kellett menni, de hirtelen bejelentették, hogy ők betegek és nem jönnek.

(majdnem mindenkinek ismerőse a főnök, nekik is.)

De akkor legalább ne nyilvánosan tegyék ki, hogy mit tudom én hol esznek, isznak, mert ha én hányok, stb nem posztolok éttermes képet.

Igen, ilyenkor több a munka, mert most két emberes kiesés van.

Az más, ha szabadság van, mert muszáj megoldani, ugyanúgy, ha beteg valaki, de azért a kamu táppénz elég meredek...

2021. okt. 14. 18:44
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
A főnök is ismerősük a Facebookon?
2021. okt. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Ja, írod, hogy igen. Nos, akkor valószínűleg be vannak pedálozva nála.
2021. okt. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Legtöbb főnök száz szemmel lesi a szolgáját, de nem is értem, ki az a bolond, aki a főnökét ismerősnek jelöli.
2021. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"ha jól végzik a dolgukat mi bajod vele?"


Az a baja vele ,hogy a kollégái minimum táppénz csalók. Bűnözők! Akiknek a henyélését az én adómból fizetik. És mivel a kèrdező nem jár kamu táppénzre valószínűleg ő az akit madárnak néznek a kollégái. Szerintem csak ez a baja vele. De lehet hogy tévedek és az a normális hogy valaki táppénzre jár ha kell ha nem. Az ilyeneknek csak azt kívánom hogy tényleg legyenek betegek ,de úgy hogy üvötsenek a fájdalomtól aztán az legyen a legkisebb gondjuk hogy kummantanak a munka helyen, meg a főnökük szemébe hazudnak, hülyének nézik.

Én azt gondolom csak ez a baja

2021. okt. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!