Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi időt adtok magatoknak...

Mennyi időt adtok magatoknak egy új munkahelyen, mielőtt azt mondanatok, hogy inkább kerestek mást?

Figyelt kérdés

18 év után voltam kénytelen új munkahelyet keresni, mivel sajnos a cég bezárt. Az új hely pénzügyileg ugyan jobb, de hiába a szakmai gyakorlatom, mégis mindent nulláról kell kezdeni. Sajnos azt látom, hogy az új kollégák se nagyon befogadóak, illetve szivatnak is. 3-an vagyunk, de otthagynak egyedül, és elvonulnak aludni, én meg néha azt se tudom hol áll a fejem. Persze a főnök haver, meg ha merek szólni azzal csak nekem lesz rossz.

Lehet idővel elfogadnak, de erősen gondolkodom, hogy keresek mást. De kitudja az nem-e lesz hasonló?

Ti hogy vagytok ezzel? Volt, hogy hamar otthagytatok egy munkahelyet?


2021. okt. 22. 22:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#9 ja meg ez, hogy a kollégának mondod, hogy nem biztos, hogy maradsz ez nem volt okos, de nyilván már te is tudod. Ezt magadban kell lejátszani és ha tényleg már mész, már meg van a másik állás csak akkor szólni.
2021. okt. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Szakmailag annyira nem kihívás, van benne persze új dolog, de ha megy a sor akkor csak a szerszámlapkákat cserélgetjük, semmi más dolog nincs, miközben a korábbi helyemen meg programoztam. Ilyen téren elég unalmas.

Meg úgy mondtam, hogy nem biztos, hogy itt akarok maradni.

2021. okt. 23. 13:06
 13/13 anonim ***** válasza:

Átlagban 2-3 hónapot érdemes magadnak/az új helynek adni.

Kivéve ha extrém xar a helyzet, mert nyilván van amikor már 100% érzi az ember, hogy nem itt akar maradni hosszútávon.



Én is nyáron váltottam sajnos xarra: pár hét után már elég sokszor rosszul éreztem magam. De voltak jó oldalai is, meg a fizu is, így kitűztem magamnak, hogy ha 2 hónap után is így érzek, akkor eljövök. Így is lett.


Egyébként az sem igaz, hogy mindenhol ennyire nehéz lesz, mert nyilván egy normális csapatban, normális főnökkel sokkal zökkenőmentesebb ez az időszak is, amikor akarják is, hogy mielőbb beletanulj és mentorálnak.


Volt, ahol már az elején éreztem, hogy jó helyen vagyok ( persze itt is stresszes volt pár hónapig mert sok mindent kellett tanulni, de úgy álltak hozzám, hogy ez nem volt gond).


Meg volt olya is, ahol pár hét vagy 1 hónap után még keresgéltem közben, aztán újabb pár hét múlva már egy nagyon jó kis csapat alakult ki. Az eddigi összes közül a legösszertartóbb, olyan nem is lesz már soha még egy. :)


A legxarabb helyet amúgy 2 hét után hagytam ott, de ott úgy beszélt 2-3 kolléga is velem, mint a kutyájával, meg sorban vezették le egymáson-majd végül rajtam az újon a frusztrációjuakt. Az ilyeneket ott kell hagyni, sose bántam.

2021. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!