Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennél, ha a főnököd...

Mit tennél, ha a főnököd megfenyegetne, hogy elbocsájt, ha nem oltatod be magadat koronavírus ellen?

Figyelt kérdés

2021. okt. 30. 11:50
A kérdező szavazást indított:
Számomra irreleváns a kérdés, mert ettől függetlenül beolttattam magam. Csak ez védhet meg a betegségtől és a haláltól.
Beolttattam magam, mert kötelezték nekünk. A munkámat is szeretem és a munkahelyi kolektíva is jó.
Beoltattam magam, mert nem azért tanultam évekig, hogy ilyen apróság miatt elvágják a pályámat.
Beoltattam magam, mert a munkahelyemen jó a légkör és nem akarom emiatt elveszíteni.
Beoltattam magam, mert annyi ember között fordulok meg, hogy ez tűnt ésszerűnek, de nem dolgoznék olyan helyen, ahol kötelezik.
Még nem oltattam be magam, de be fogom, mert úgy néz ki, hogy a munkakörömben kötelező lesz. Imádom a munkámat és nem akarok emiatt váltani.
Még nem oltattam be magam, de be fogom, mert sok olyan munkatársam van, akivel jól kijövök. Nem szeretnék olyan helyen dolgozni, ahol marják egymást.
Még nem oltattam be magam, de be fogom, mert nem akarom elveszíteni a munkámat. Valamiből élni kell.
Nem fogom beolttatni magam. Engem ne fenyegessen senki olyan, akihez csak annyi közöm van, hogy neki dolgozok.
Nem fogom beolttatni magam. Az oltás mellékhatásait nekem kellene viselnem, nem annak, aki megpróbál rábeszélni.
77 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
68%
Azt vágod, hogy nem bocsáthat el, csak fizetetlen szabadságra küldhet?
2021. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
1. Én még próbaidős vagyok.
2021. okt. 30. 11:52
 3/31 anonim ***** válasza:
77%
Amennyiben írásban vállalják a felelősséget, beoltatom magam. Addig nem.
2021. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
27%
1es olvasd át mit hoznal be elsejétől.
2021. okt. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
39%

#1: Az szinte ugyanaz.


Kérdező: kár volt ennyit fáradnod. Beoltatod magad vagy leszámolsz.

2021. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%

#4 elolvastam. Most olvasd el te!


Ha a foglalkoztatott a védőoltást a munkáltató által meghatározott határidőn belül nem vette fel, a foglalkoztatott részére a munkáltató fizetés nélküli szabadságot rendelhet el, kivéve, ha a foglalkoztatott a védőoltás felvétele alól a (4) bekezdés szerint mentesül.


A munkáltató – a foglalkoztatásra irányadó jogszabálytól eltérően – a foglalkoztatott jogviszonyát felmentéssel, illetve felmondással azonnali hatállyal megszüntetheti, ha a fizetés nélküli szabadság (8) bekezdés szerinti elrendelésétől számítva egy év eltelt, és


a foglalkoztatott a védőoltás felvételét nem igazolta a munkáltató felé a (6) bekezdésben meghatározott módon, és

a foglalkoztatott az (5) bekezdés szerinti orvosi szakvéleményt nem mutatja be.

2021. okt. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
40%
És aki nem oltathatja be magát ? Eszem megáll milyen gusztustalan, primitív országban élünk.
2021. okt. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
70%
En beoltattam magam anno, de csak edzes meg utazas miatt. Viszont ha azokhoz nem kelett volna akk tutinem.. ha kotelezne ra a fonok, de nem akarnam.. akkor biztos mas melot neznek. Sok sikert uj ember talalasahoz a jolbevalt helyett 😀✌
2021. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
79%

#7 akkor olvasd el te is!


Nem kötelezhető a védőoltás felvételére az a foglalkoztatott, aki részére egészségügyi indokból ellenjavallt a védőoltás felvétele, és ezt az (5) bekezdés szerinti orvosi szakvélemény is alátámasztja.


Az orvosi szakvéleményt a foglalkoztatott kezdeményezésére a munkáltatója szerint illetékes foglalkozásegészségügyi szolgálat szakorvosa, ennek hiányában a foglalkoztatott jogviszonyának keretében végzett tevékenységre való egészségi alkalmasságának elbírálására jogosult más orvos, ennek hiányában a foglalkoztatott háziorvosa adja ki.

2021. okt. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
81%

Beoltattam magam, nem mintha azt gondolnám, hogy "csak ez véd meg a betegségtől és a haláltól", mert nem gondolom, hogy "megvéd", de talán csökkenti a veszélyét.

Ha viszont valamiért kifejezetten nem akarnám magam beoltatni, akkor a főnököm nyomására nem tenném. (Legfeljebb akkor, ha eddig csak azért nem oltattam volna, mert feleslegesnek tartanám.)

2021. okt. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!