Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt a munkahelyeden kollégák...

Volt a munkahelyeden kollégák között abból vita, hogy nem akarja valaki beoltatni magát koronavírus ellen?

Figyelt kérdés
A főnököd hogyan viszonyult a témához?

2021. nov. 6. 00:05
A kérdező szavazást indított:
Nem. Szerencsére a mi munkahelyünkön ez nem téma. Mindenki mehet a saját feje után. Azt sem tudjuk, ki oltott és ki oltatlan.
Nem, mert mindenki be van oltva ott, ahol dolgozom.
Igen, mert egy-két ember nem akarja beolttatni magát, de a többiek megpróbálják meggyőzni (őket).
Igen. Egész csapatnyi az oltottak és oltatlanok száma, akik folyton vitatkoznak egymással.
Igen, mert van egy két ember, aki beoltatta magát és meg akarja győzni a többieket.
Nem, mert senki sem olttatta be magát. Nálunk ez nem követelmény.
30 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nincs, mert akik oltottak, azok is nagyon sokat vacilláltak előtte és ilyesmi okok miatt oltattak végül:

- nem mehetett volna külföldre

- elvárták a pozíciójában

- meghalt fiatal ismerőse koronavírusban

- a koronavírustól jobban félt, mint az oltástól


Tehát elvakult oltáshívő nincs köztünk.

Viszont majd most fog minden felborulni, ha kötelezővé teszik az oltást.

2021. nov. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem az én bajom, ha valaki nem oltatja be magát. Nem ér meg egy vitát, ami egyébként is felesleges.
2021. nov. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Tavaly ősztől tavaszig home office-ban voltunk, mindenkinek természetes volt, hogy beoltatja magát. Júniusban pedig az volt a megállapodás, hogy akkor megyünk vissza az irodába, ha mindenki megkapta a második adagot. Persze mi picike, 6 fős cég vagyunk, itt ezt könnyebb megoldani.
2021. nov. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Eü-s vagyok. Szóval nincs vita, olttatsz vagy repülsz. (Persze van 1-2 ember aki nyomós indokkal nem veheti fel az oltást, ők nincsenek beoltva de nekik szakorvosi véleményük is van róla.)
2021. nov. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk több főnök van, és rettegnek a vírustól, ha tehetnék már a negyedik oltást kérnék. Én egyelőre még félek az oltástól, de a vírustól is, szóval fogalmam sincs, melyik a rosszabb, így még nem oltattam. Viszont az elvakult oltás hívőkkel elég nehéz.. több vitám volt már velük, mert nem hajlandóak megérteni, hogy nem oltás ellenes vagyok, hanem annyi ember beszél a mellékhatásokról, hogy félek tőle. És beállítanak úgy, mintha valami rossz ember lennék azért, mert nem oltatok.. elég félelmetes egyébként, hogy nem akarják meghallani az indokomat, hanem egyből megbélyegeznek..
2021. nov. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
5: Nem fognak meghallgatni, márpedig azért nem, mert oltatlan vagy. Én oltatlanként félek a vírustól, mindenhová ffp maszkot hordok, kerülöm a tömeget, fertőtlenítek, tartom az 1 méter távolságot (ellenben azokkal, akik 1 centi távolságtartásra sem képesek), és rendszeresen járok antigén gyorstesztre, nem hiszek a konteókban, mégis rám mutogatnak ujjal. Közben ott vannak azok az oltottak, akik szintén lehetnek hordozók és ugyanúgy fertőzhetnek, mint az oltatlanok, sőt megkockáztatom, hogy nagyobb valószínűséggel fertőznek, mert sem a maszkot nem hordják, sem a távolságot nem tartják, és nekik csak az számít, hogy ők már elvileg biztonságban vannak, ezért nyugodtan szétfertőzhetnek bárkit egy tömött villamoson. Na most ezek után képesek rám kenni, hogy én veszélyeztetek másokat? Az évszázad átverése volt, amikor elhitették az emberekkel, hogy társadalmi felelősségvállalás az oltás felvétele, HISZEN AZ OLTOTTAK NEM FERTŐZNEK. Szerintem innen indult az oltatlanok iránti gyűlölet lavinája. A társadalmi felelősségtudat ott kezdődik, hogy nem fertőzök meg másokat, hordom a maszkot, a nagyobb tömeget pedig elkerülöm. És ennek semmi köze az oltáshoz, hiszen az oltás csak egyéni védelmet nyújt, másokat nem védünk meg vele. Sokszor megkérdezem, hogy hogy fordulhatott az elő, hogy a vírustagadók helyett (sok oltott van közöttük) az oltatlanok lettek ennyire diszkriminálva? De utána eszembe jut, hogy a kormány mást sem csinál, csak azt hirdeti, hogy az egyedüli védekezési módszer az oltás. Igen, az egyén számára, de társadalmilag csakis az óvintézkedések védenek meg.
2021. nov. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!