Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy fogja tudni kiadni a...

Hogy fogja tudni kiadni a szabadsàgaimat?

Figyelt kérdés
nov. 10 van, ès azt tudom, hogy ezen a hèten ès jöv hèten nem megyek szabira. 15 napom van. kötelező kiadnia idèn? mi van ha nem tudja kiadni?
2021. nov. 10. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Azt neked kell kivenni... Azt ne mondd, hogy végig gürizted a teljes évet szabadságra várva.
2021. nov. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem kellett szabadsàg.... 3 nap tàppènzem volt (oltàs miatt rosszul lettem) 4 napot adtak ki januàrba, 2 nap nàszút, 1 nap mert de. kellett mennem màsod àllàsba.... tehàt összesen 6 napot meg 1 et vmikor kiadtad. így összesen 7 nap szabadsàgot adtak vagy vettem ki
2021. nov. 10. 08:59
 3/10 A kérdező kommentje:
jah nem.... bàrmikor kèrhettem volna, csak nem volt mire kivennem.... bàrmikor kivehettem.... de ha egyve veszem ki a 15 öt az majdnem teljes 3 hèt
2021. nov. 10. 09:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen cég- illetve intézményfüggő.


Ha vállalkozásról van szó, akkor nem ismerem a jogszabályokat.

2021. nov. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kiveszed egyben.

Én pl. a maradékot december eleje-közepétől számítva az év végéig szoktam, plusz még január legeleje, kb így:

dec. 10-től jan.5 -ig.

2021. nov. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hacsak nem olyan helyen dolgozol, ahol van munka ünnepek között is, akkor a karácsonyi időszakra számolj rá legalább 10 napot, mert az összes ünnepnap hétvégére esik idén. Azaz valójában 5 napod van, vagy még annyi se. Az a kevés átmegy a következő évre.
2021. nov. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 remetdol ***** válasza:
65%

"Azt neked kell kivenni."


Ez súlyos tévedés.

Munka törvénykönyve egyértelműen szabályozza. A 122 § szerint a szabadságot "a munkáltató adja ki", és nem a munkavállaló veszi ki!


Ha a dolgozó nem jelzi, hogy ki szeretné venni, a munkáltató dolga és felelősége, hogy időben ki legyen adva.


123. § "A szabadságot esedékességének évében kell kiadni."

"Az esedékesség évében kell kiadottnak tekinteni a szabadságot, ha igénybevétele az esedékesség évében megkezdődik és a szabadság következő évben kiadott része nem haladja meg az öt munkanapot."


Tehát az #6 válaszban leírt teljesen szabályos.

2021. nov. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akar szabadságot kivenni, akkor miért kéne kiadni a munkáltatónak? Sehol nem ír ilyet a törvény. A munkáltató akkor adja ki a szabadságot, ha a munkavállaló jelzi erre az igényét. Nyilván megtagadhatja, ha üzleti érdekek ezt kívánják, de attól még a munkavállaló fog kezdeményezni. A gyakorlatban ez így működik mindenhol.
2021. nov. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 18 napom van még, esélytelen hogy kivegyem :) Nekem az lesz jövőre görgetem tovább valószínűleg (hogy aztán még több napot ne tudjak kivenni)
2021. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 remetdol ***** válasza:

"Ha nem akar szabadságot kivenni, akkor miért kéne kiadni a munkáltatónak? Sehol nem ír ilyet a törvény."


Ez nem igaz.

Talán inkább olvasd el azt a törvényt!

2021. nov. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!