Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hajnali 4-re járni dolgozni...

Hajnali 4-re járni dolgozni egy Lidl-be, ezt mennyire lehet bírni? Megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Túl vagyok egy állásinterjún a Lidl-ben, látogatói napra kell menjek jövő héten hétfőn hajnali 4-re, merthogy a reggeli műszak náluk akkor kezdődik. Először azt hittem, hogy viccelnek a hajnali 4 órával, de nem, komolyan akkor. Szerintem ez kegyetlen.


Legalább lenne annyi előnye az egésznek, hogy délelőtt 10-kor végeznék (6 órás állásban jelentkeztem hozzájuk), de náluk csak 8 órás műszakok vannak, így kajaidővel együtt 13:00-kor végeznék.


Szerintetek megéri ilyen embertelen munkabeosztásban oda menni dolgozni? Tőlem elérhető távolságban nagyon kevés munkahely van, Budapest egy kieső részén élek, bejárni a városba dolgozni a sok utazás miatt nem tenném.


Leginkább Lidl-ben dolgozók véleményére volnék kíváncsi, de bárki véleményét szívesen meghallgatom!



2021. nov. 11. 01:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
77%
Mennyi a zseton?
2021. nov. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 A kérdező kommentje:
Bruttó 203 ezer forint, 6 órában, de erre jönnek műszakpótlékok (állítólag havi 30-40 ezer ft között), Lidl kártya, amit levásárolhatok 18 ezer forint értékben havonta bármelyik Lidl-ben + Budapest bérlet. Ha minden igaz, olyan 170 nettó meglenne.
2021. nov. 11. 02:13
 3/105 anonim ***** válasza:
89%

Sokkal konnyebb, mint valtott muszakban, bar ez egy nagyon abszurd beosztas. Akkor kell felkelned, amikor szinte keso ejjel van. Mikor negykor keltem anno, nem negyre mentem, akkor is gyerekekhez hasonlo idoben aludtam el. Viszont az tok jo volt ugy, hamar megszoktam. De delutan lefekudni nagyon nem stimmel.

Hu, ennel az ejszakai muszak jobn, vagy legalabb hatos kezdes.

2021. nov. 11. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 A kérdező kommentje:
Ja igen, váltott műszakban kell természetesen mint mindenki másnak (04-13;13-22) ill. vasárnap 12 órázni kötelező (vagy reggel 6-18-ig vagy reggel 8-20-ig történő beosztásban). De a váltott műszak az még nem is volna gond, csak a hajnali 4-re történő bejárás...
2021. nov. 11. 03:22
 5/105 anonim ***** válasza:
88%
Ez hol 6 órás műszak, ha 9 órát vagy bent?
2021. nov. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 anonim ***** válasza:
39%

Én mostanában random fél ötkor felkelek pedig nincs munkám.

Szerintem vállalható, amúgy is próbaidő alatt leszel, ha 3 hónap múlva sem tudod megszokni, még mindig eljöhetsz. Annyi idő alatt kiderül.

2021. nov. 11. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 anonim ***** válasza:
81%
A buszvezetők is korán kelnek.
2021. nov. 11. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a párom is volt felvételizni a lidőlben nem olyan rég, de elutasította. Közölték vele, hogy igen a reggeli műszak 4kor, de előbb is kezdődhet, és lényegében mindegy melyik beosztást írja alá, ugyanannyit fog dolgozni, csak a pénze lesz kevesebb. Volt olyan, aki délutános volt, éjfélkor ment haza, hajnali 2:15kor meg hívták, hogy vagy visszamegy reggelre, vagy kirúgják.


Egyébként meg én úgy tudom, hogy a 8 órás az nagyjából 220 nettóra jön ki erre jön a lidől kártya. Ez az a pénz, amiért inkább nem mennék a lidőlbe. Ez kevés. És akkor tölts polcot, süsd a pékárut, menj hűtő raktárba. Hamarosan viszont nem fogok a lidőlbe járni vásárolni sem, mert nálunk bevett hülye teszkós mentalitást követnek. Utolsó 2 órában 1 kassza van nyitva, a dolgozók lézengenek, ha rászólsz a kasszásra, hogy miért nem nyit másik kasszát, még ő van vérig sértve, csak 15 percet álltam sorban. Múltkor is volt olyan, hogy az egyik kasszában már sorban álltam vagy 10 perce erre közli a kiscsaj, hogy bocsi át kellene állni másikhoz. Mondtam neki, hogy csillagom az nem fog menni, hogy megint beálljak egy másik sor végére igenis nyiss egy másik kasszát, és majd akkor elmehetsz, ha az ideért. Hú de vérig volt sértve, még ő volt felháborodva.

2021. nov. 11. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
91%
Én dolgoztam eladó kènt. A koràn kelès volt a legkisebb gond. Egy üzletben bárki hibàzik, a kasszàson csattan. Az van kèznèl ha nem jól volt kint az àr, ha romlott volt a hús, ha nem jól volt lemèrve valami. Wc-re akkor mègy mikor engedik. Nőkènt ez ugye kellemetlen, mikor menstruálsz. De voltak persze jó èlmènyek is. Több vàsàrló rendszeresen ott hagyott egy csokit, egy topjoy-t azzal az indokkal, tudja hogy nem lehet innen kijutni enni -inni. Volt egy olyan is, hogy nagyon beteg voltam, persze nem maradhattam otthon, egy néni vissza szaladt a kasszàtól, hogy mèg hoz egy gyömbèrt. Mikor fizetett, eltelt kis idő, vissza jött a boltba, egy termosz forró teàval, hogy làtja beteg vagyok... Ez egy kedves emlèk maradt. A Korán kelèst megszokod.
2021. nov. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
27%

Össze vissza irkálsz minden hülyeséget! Legalább következetesen hazudj!


Először leírod, hogy nincs 6 órás műszak, aztán meg, hogy 6 órában br. 203 lenne a fizud. Most akkor, hogy is van ez?


Étkezési szünetet kötelező biztosítani. Azt nem lehet rászámolni a munkaidőre!

2021. nov. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!