Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire oké dolog az, hogy...

Mennyire oké dolog az, hogy engem úgy akarnának felvenni egy ember helyére, hogy azt kitervezik rúgni, csak azért, mert cukorbeteg és volt egy nagyobb táppénzes szünete?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam egy interjún, ahol közölték velem hogy a kolléga aki ott van, problémássá vált mert cukorbetegrévén nagyobb táppénzes szünetre ment véletlen. Konkrétan majd egy hónapot volt emiatt betegszabin az ember, és emiatt kiakarják rúgni és engem akarnak felvenni a helyére. Konkrétan így nem mondták meg de utalktak rá Mennyire etikus dolog az ilyen? Normális lett ez vagy szerintem is undorító? Te mennél más helyére így dolgozni?

2021. nov. 20. 07:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem, biztos nem mennék ilyen embertelen helyre.
2021. nov. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így veszik fel az embereket a táppénzesek helyére, csak mondjuk azért velük ezt az interjún nem közlik, de a régi dolgozók mind tudják.
2021. nov. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a más helye a gond, hanem az ilyen aljas cég.

Ok, megértem ha olyan aki direkt csinálja, de egy cukorbeteg miatt... Na ne már.

2021. nov. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A másik emberrel szemben a cég részéről etikátlan, de neked ő miatta nem kell rosszul érezned magad, mert tőled függetlenül őt mindenképpen kirúgnák és valakit felvennének. De: amiatt elgondolkoznék, hogy mi lesz velem, ha én is megbetegszem. Maximum ugródeszkának használnék egy ilyen helyet és dobbantanék, ha akad jobb.
2021. nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es válaszoló szinte szóról szóra írta le, amit akartam. Én nem mennék hozzájuk, csak ha egyelőre nagyon nincs más lehetőség.
2021. nov. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen cégnél, még a betegségekkel is viccelődnek, nincsenek az egyénre tekintettel.
2021. nov. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem feltétlen etikai kérdés. Egy cég egy munkavállalót azért alkalmaz, hogy dolgozzon, nem azért, hogy otthon legyen. Ha te vállalkozó lennél, tartanál olyan alkalmazottakat, akik igazából nincsenek, csak úgy kedvességből állományban tartod őket?


Ha van egy állományod, aminek az egyik fele táppénzen van, a másik fele GYES-en, tényleges munkaerő meg nincs, akkor nem működik a cég, etikailag akármennyire is méltányolható a dolog.

2021. nov. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Etikátlan, de az etikából nem lehet pénzt csinálni, egy állandóan táppénzes csak viszi a pénzt, a cég kevésbé versenyképesebb.
2021. nov. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lelkiznék azon hogy mást rúgnak ki,inkább az a probléma ha ennyi miatt kirúgják az embert.Ha nincs más lehetőség,esetleg más szempontból sokkal jobb akkor ér egy próbát de csak akkor ha ritkán vagy beteg.
2021. nov. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék, legfeljebb átmenetileg, ha momentán nincs más lehetőség. Az ilyen helyen valószínű jelen van az is, hogy be akarnak rendelni a szabadnapodon, meg hogy az utolsó pillanatban szólnak rád, hogy túlórázni kéne, ha nemet mondasz, megfenyegetnek kirúgással.
2021. nov. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!