Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Már tele a Budapesti agglomerá...

Már tele a Budapesti agglomeráció akkor minek mennek oda tömegével a lakni, van értelme?

Figyelt kérdés

A sok sületlen BP-i már divatként kezeli, hogy elhagyja a várost, de a városba jár be dolgozni.


A lakás árak 20 millióról 35-40 millióra emelkedtek 5 év alatt. Szerintem abszolút nincs értelme már BP- mellé költözni ilyen árak mellett.


Vidéken 10-15 millióért patika házat vesz az ember... szóval az 20-30 millió pedig kárpótol, hogy nem 300e a melós fizetés hanem 150-200e.


Én így látom, meg azt konkrétan egy vicc, hogy régi paraszt házat 2,3,4 fele osztanak és 10x10m nevezik kertnek...



2021. nov. 22. 17:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Azért költöznek oda, mert van aki nem akarja egész nap hallgatni a végtelen dudálást és elég neki a nagyváros amíg dolgozik. Meg az sem mindegy, hogy mennyire trágya a levegő, amit szívsz.
2021. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%
Nincs az a pénz, amiért vidékre költöznék.
2021. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Meg van az előnye egy nagyvárosnak, és van sok olyan ami közel azt a lehetőséget nyújtja de nem nagyváros, viszont a közvetlen közelében kell lennie sajnos.

Minden az ember szájában van, kényelmes. Gondol egyet és megy.


Cserébe nincs vagy korlátozottan van zöld. Csend és nyugalom. Tiszta levegő. Nyáron élhető hőmérséklet.


Kinek mi.


Miért lakom az agglomerációban?

Nekem zöld kell, és tiszta levegő, illetve csönd és nyugalom. Ezek egyike sem elérhető Budapesten. Emberek elfogadhatatlan viselkedési stílusából se kérek, se a családom. Bőségesen eléggé sokkoló naponta bejárni meg vissza.


Kert? Nem mindenkinek van. Van aki társasházba vagy akár kisebb panelbe vagy olyasmibe költözik. Nem mindig van kert.

Illetve ha nagy azt gondozni is kell. Beszórom fűvel aztán van egy 10x10 es placc az olyan franciás hogy mindegy mi az legyen valami. Az ha nagyon szerencsés valaki egy panelben is megvalósítható ha van erkély.


10-15m ért aglomerációban majdnem semmit se kapsz nem hogy patika házat.

Messze munkalehetőségtől kapsz ennyiért jó házakat, de az nem az aglomerációban van. Már egy lakás is 20 de inkább 25millától indul, nem hogy egy ház.

Egy kis faluban erősen 10m alatt is kapni házakat. Gyakran felújítandóak, de hatalmas kertel. Bejárni dolgozni vagy ha gyereknek kell iskolába az gáz. Helyi iskolák általában gyengék, akkor a közeli városba kell vinni ha lehet, vagy Budapestre. Az macera valóban.


Bejárás attól függ. Én tömegközlekedéssel járok be.

Nekem egy 2-3 óra egy nap összesen. Forgalom függő.

Autóval se gyorsabb befelé a dugó miatt. Visszafelé gyorsabb lenne de fáradtan jobb hogy nem kell vezetni, szentségelni hogy megint összebaxták az autót...

Kollégám bent lakik az irodától 2 villamosmegállóra. Ő meg folyton menne ki a természetbe mert elege van a betonból. Szuper hogy pikk pakk beér, bár Budapest másik feléből nem lenne olyan pikk pakk...


Zöldet és nyugalmat akarnak az emberek és nem beton dzsungelt.

Nyáron pedig simán 10-15 fokkal is hidegebb van a kertben fákkal, mint a betonházak között. Télen meg ugyan úgy nem kotorják a havat mint Budapesten...

2021. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Osztrák határ mellett is tele vagyunk, még is mnidenki jön folyamatosan, senkit nem érdekel.

Árakat sikerült felverni Pesti szintre 10-15 év alatt, 10 en milliós ház most már 50+

30-40 perces dugók minden nap pár km en stb.


Egyszerüen csak a legtöbb ember ezt választja, hiába az egyre nyomorúságosabb tömegnyomor.


Én biztos nem lennék képes önszántamból ezt választani, sőt ha nem itt élnék meg a családom a határ mellett biztos inkább kimennék határon túlra. Nem sokkal drágább, cserébe nincs ez a mocskos nyomor meg dugó hegyek 50-70 km vezetés után.

Pestre vonatkozóan ugyanez. Éltem ott 6 hónapot, hát biztos nem nekem való az a folyamatos embertömeg non-stop. Lélgeztvételnyi idő meg hely sincs sok esetben.

2021. nov. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Kedjük ott, hogy manapság már vidéken sem veszel 15-20 millióért "patika" házat. De lassan már felújítandót sem.


Másrészt szép meg jó hogy lakj vidéken...de mégis hol a búbánatos farokban? Szabolcsban vagy Borsodban? Aki Budapestről költözik ki, azért is teszi, mert szereti amúgy a várost és a közelségét, de mégsem tud/akar bent lakni.


Nem mellesleg nem csak a "sületlen" budapestiek költöznek az agglomerációba, vidékről is rengetegen ott kötnek ki.


Na meg agglomerációból 1 ra alatt bent lehet lenni Budapesten. Vidéken egy kis faluból ugyanennyi, ha nem több idő bejutni az első nagyobb városba, településre ahol van iskola, szórakozás, üzletek.

2021. nov. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Én mondjuk pont azt szeretem Budapestben, hogy ha akarok akkor bemehetek emberek közé, a belvárosban mindig élet van. De ha akarok akkor elmehetek az ország 80%-ra 1,5 óra alatt kocsival.
2021. nov. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Vidéken nőttem fel, nem értem miért szólod le a vidéki iskolákat?ű


Érettségi+technikum lazán megszerezhető diploma és egyéb nagyobb városokban megszerezhető...



Én viccnek találom, hogy a Fidesz csak Budapestre összpontosít...


Miért nem képest a határ mellé munkahelyeket teremteni?

2021. nov. 23. 17:44
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhova kéne, pláne normálisabb fizetés.

Itt is vicc, hogy 8km rel odébb ugyanazért a munkáért leglaább 2.5 szeresét megkapod. De igy is sokan köztük én is megyünk legalább 60-70km -t is munkába, mert egyszerűen röhögve megéri.

Pedig oylan durván nem kéne megtolni a fizetéseket, sok helyen lehetne 800-1000 eurot keresni, a franc se utazgatna Bécsbe dolgozni 1500 ért, főleg ilyen benzin árak mellett...

De amig itthon 600 at se nagyon keresel, még szaros 1400-1500 ért is kimész 70 km -t.

Meg persze ugyanez igaz kb. a szakképesebb munkahelyekre is, kivéve ami komoly hiányokkal küzd és itthon is annyit kérsz el amennyit nem szégyelsz.

2021. nov. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

Sok évtizede Budapestre Centralizálnak mindent.


Amiatt akkora túlsúlya és ereje van mindenben hogy mindenből itt van a legjobb.

Egy átlagos vidéki iskolából ha valaki bekerül gimibe meglepi lesz hogy a kis szorgalmas 5 lelke az amúgy 4- bizis erős iskolából érkező diák könnyedén leveri. Gimiről meg nem beszélve.


Felsőoktatás meg hagyjuk is.


Nem leszólom a vidéki iskolákat de nem nagyon tudnak versenyezni. Lassan tanárok se lesznek. Még jobban fog nőni a különbség...

2021. nov. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem őszintén erdekel, hol lehet 10-15 millioert patika hazat venni?


Szerintem most nagyon durva árrobbanás volt, tavaly is már méregdrága volt minden, de akkor meg egy budapesti belvárosi 3 szobás lakásból kijott egy 4-5 szobás családi ház az agglomeracioban. Családoknak, gyerekkel, gondolom sokak szerint ideálisabb valasztas.

2021. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!