Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éjszaka nincs fűtés a munkahel...

Éjszaka nincs fűtés a munkahelyen / irodában, ezért reggel 20-30 percig hideg van. Első sorban nőktől kérdezem: Ez baj? Dolgoznátok ilyen helyen? Ill. munkahelyeteken reggel már meleg van?

Figyelt kérdés

Az előző asszisztensem felmondott, ajánlotta egy ismerősét, huszonéves lány, leszállunk a vonatról, gyalog 5 perc alatt elérjük a munkahelyet (eddig normális volt), erre elkezd cirkuszolni, hogy itt hideg van, ezt hogy gondoltam, miért nem jeleztem, stb.

Ekkor mondom, hogy nincs kémény, ezért nincs gáz, és csak hősugárzó van, tehát kell 20-30 perc, hogy meleg legyen (15-7-ig, éjjelre nyilván nem merem bedugva hagyni, mert nincs ott senki).

Erre mégjobban kiakadt, hogy ez milyen embertelen xar hely... Aztán mondtam, hogy 55 perc múlva megy a vonat, jobb ha lehiggad, és rátérünk a munkára... ekkor be..ta az ajtót és elment.


Na most balszerencsémre egy cirkuszoló vinnyogó kiscsajt fogtam ki, vagy igaza volt? Nálatok hogy van a munkahelyen, reggel mikor beértek, már kellemes meleg van, vagy akkor fűtötök / fűtenek be?


2021. nov. 28. 17:54
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
84%
Hát, ha téged se zavar, hogy 20-30 percig nem veszi le a kabátot, meg a kesztyűt, és kimegy a konyhába egy forró italt inni addig, akkor nem. Ellenkező esetben neked illene bemenni hamarabb és befűteni a szobát.
2021. nov. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
95%
Ezt miért nőktől kérdezed? Szerinted a férfiak szívesen dolgoznak hidegben?
2021. nov. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
80%

12

Igen, szerintem simán azt gondolja, hogy csak a nők fáznak. :D a férfi meg nem nyafog, tessék Decemberben is bírni a 0-4 fokot naponta fél órákra.


Komolyra fordítva én nem dolgoznék ilyen helyen, de őszinte leszek, egyik kisvállalkozónak sem, rengeteg okból kifolyólag. (:

2021. nov. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

Huh, érdekes, az előző asszisztensemet 3 évig abszolút nem zavarta... Az iroda 17 m2 alapterületű, egy lakásból lett leválasztva (tehát anno a hátsó helyiségeben fűtöttek), nincs biztonságiőr, vagy szomszéd aki bekapcsolja, én pedig nem tudok ezért 1 órával korábban bemenni.

Sajnos az időkapcsoló nem játszik, mert a biztosító nem fogadja el (közvetve sem lehet bedugva tűzveszélyes berendezés).


"Szerinted a férfiak szívesen dolgoznak hidegben?" Én kabátot rögtön leveszem, és pólóban + pulcsiban állok neki a melónak a kezdeti 5 fokban... 20 perc múlva már 18-20 fok van, 30 perc múlva 22-24. Nem is értem, ha reggel beülsz a kocsiba, oda is kell 15 perc, hogy meleg legyen... de a karácsonyi árúsoktól kezdve a villanyszerelőkig elég sokan dolgoznak akár -10 fokban is, és nem 20 perceket...

2021. nov. 28. 19:07
 15/50 anonim ***** válasza:
94%
Ez még olyan helyen talán elviselhető lenne, ahol fizikai munka megy, de egy fűtetlen irodában ülni....
2021. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerűen ha te pl 8-ra jársz dolgozni, akkor az asszisztensed járjon fel 9-re és kész!
2021. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk eléggé fordított a helyzet, van normális fűtés, de 5 fokokban sokan ki-be nyitják az ablakot "nincs levegő" címén, nagyon idegesítő, mert utána legalább negyed óra mire visszamelegszik szobahőmérsékletre...és ezt egy nap legalább 10x eljátsszák.
2021. nov. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
71%
Jó, biztos lesz akinek ez nem jelent akkora gondot. Előtte is volt akit nem zavart.
2021. nov. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
94%

"Huh, érdekes, az előző asszisztensemet 3 évig abszolút nem zavarta..."


Vagy zavarta, csak nagyon kellett neki a munka.

2021. nov. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

Egy irodában elvárható a 20 fok mert nem dokkmunkásnak jelentkeztünk.

Mi is sztrájkolunk ha hideg van.

2021. nov. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!