Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éjszaka nincs fűtés a munkahel...

Éjszaka nincs fűtés a munkahelyen / irodában, ezért reggel 20-30 percig hideg van. Első sorban nőktől kérdezem: Ez baj? Dolgoznátok ilyen helyen? Ill. munkahelyeteken reggel már meleg van?

Figyelt kérdés

Az előző asszisztensem felmondott, ajánlotta egy ismerősét, huszonéves lány, leszállunk a vonatról, gyalog 5 perc alatt elérjük a munkahelyet (eddig normális volt), erre elkezd cirkuszolni, hogy itt hideg van, ezt hogy gondoltam, miért nem jeleztem, stb.

Ekkor mondom, hogy nincs kémény, ezért nincs gáz, és csak hősugárzó van, tehát kell 20-30 perc, hogy meleg legyen (15-7-ig, éjjelre nyilván nem merem bedugva hagyni, mert nincs ott senki).

Erre mégjobban kiakadt, hogy ez milyen embertelen xar hely... Aztán mondtam, hogy 55 perc múlva megy a vonat, jobb ha lehiggad, és rátérünk a munkára... ekkor be..ta az ajtót és elment.


Na most balszerencsémre egy cirkuszoló vinnyogó kiscsajt fogtam ki, vagy igaza volt? Nálatok hogy van a munkahelyen, reggel mikor beértek, már kellemes meleg van, vagy akkor fűtötök / fűtenek be?


2021. nov. 28. 17:54
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
A járjon az asszisztens fél órával később, miért nem opció? Egyébként ez a nagy hőingás az ingatlannak sem jó. Ha bejönnek a kemény fagyok, simán elfagyhatnak a vezetékek, csövek. Műszakilag is több megoldás van, van pl kéménymentes mini kazán (gáz), hőtárolós infapanel, éjszakai árammal működő hőtárolós radiátor, szakszerűen telepített padlófűtés. Egyébként meg nem hiszem, hogy 20 perc alatt 5 fokról 20 fok lesz, max.a hősugárzó egyméteres körzetében, de nem ad egyenletes meleget. Szóval nem, nem a csaj kényes, bár lehet, hogy a Stílusa nem felelt meg neked, de normál hőmérsékletet kellene biztosítani munkakezdésre. És most parancsolj, lődd ki az összes felsorolt lehetőséget valamilyen ürüggyel.
2021. nov. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
93%

Az teljes képtelenség, hogy 5 fokról 20 perc alatt felfűtik 18-20 fokra a 17 m2-es szobát.

Egész éjjel őrlángon megy egy csomó lakásban a gázkonvektor. És lehűl a lakás mondjuk 20 fokról 18-ra.

Ha meg akkora rések vannak a falon ill. az ablakkeretnél, hogy 16 óra alatt lehűl 20 fokról 5 fokra, akkor képtelenség, hogy visszamelegíted 20 perc alatt.

Nálunk, ha kinyitnám az egyik ablakszárnyat és minden fűtést lekapcsolnék, talán akkor hűlne le egy szoba 16 óra alatt ennyire.

2021. nov. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
0%
16 fokos lakasban elek és itthonról dolgoztam. Mindent meg lehet szokni, pedig nem vagyok 60 éves
2021. nov. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó a 16 fok az kicsit melegebb, mint az 5
2021. nov. 29. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
6%
Alapvetően jogos elvárás hogy ne legyen kihűlve a munkahelyiség amikor beérnek az emberek dolgozni de ekkora hisztit csapni emiatt és elviharzani nagy túlzás.Biztosan meg lehetne oldani ahogy írták egy időzítővel esetleg portást/őrt megkérni hogy kapcsolja be.Egy ilyen probléma miatt hisztizni nem sok jóra vall,valószínűleg jól jártál hogy most kiderült.
2021. nov. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

#35 vagyok

Most olvasom a többi választ,az tényleg gáz hogy nem lehetséges ez a megoldás,valamennyire meg tudom érteni a nőt

2021. nov. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
100%

33-as: ez a te döntésed és a te lakásod.

A kérdezö munkatársa viszont nem akar 5 fokban (NEM 16 fokban!!!) ülni a munkahelyén, ami teljesen jogos.

Ha nem értesz egyet, akkor hütsd le a lakásodat 5 fokra és dolgozz úgy, akkor talán észreveszed a különbséget!

2021. nov. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
46%

"Nem is értem, ha reggel beülsz a kocsiba, oda is kell 15 perc, hogy meleg legyen."

Kell, fel is fáztam néhány alkalom után, úgy hogy a kórházban köttem ki (Nő)

2021. nov. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

Vicces, hogy így elméletben mennyire túlreagáljátok a dolgot :)

A mai próbanapos lánynak mutatom a munkahelyet, mondom sajnos hideg van, 20 perc kell, hogy felmelegedjen az iroda... DE HOSSZÚ TÁVON MEGOLDJUK VALAHOGY. Kicsit értetlenül néz, aztán visszakérdez: "Jó, addig kimehetek cigizni?" (Úgy, hogy 6 perce szálltunk le a vonatról, és 1-et már elszívott, illetve 1 fok van kint.) Mondom persze, erre vidáman kimegy, elszív még 3 szálat zsinórban (ekkor éreztem, hogy nem lesz komoly munkaerő), aztán bejön, meleg van, minden rendben, délig dolgozik, ebédszünetben ebéd helyett még 4 szál cigi zsinórban... ekkor azért rákérdezem, hogy nem eszel valamit? "A-a, anyukám nem engedi, hogy cigizzek, de főz, és azt meg kell ennem." (Egy 24 éves felnőttről van szó, akit délig 3x hívott fel az anyja, pedig jól dolgozik, nem tűnik értelmi fogyatékosnak...)

Mindegy, 15-ig végig dolgozik, aztán még 4 szál cigi, tetszik neki a munka, A REGGELI 20 PERC HIDEG MEG FEL SEM MERÜLT BENNE, HOGY EGYÁLTALÁN PROBLÉMA LENNE!

Kedd, szerdára van még 2 próbanaposom, meglátjuk melyikük kezd csütörtöktől.

2021. nov. 29. 17:56
 40/50 anonim ***** válasza:
97%

"ekkor éreztem, hogy nem lesz komoly munkaerő"


Éppen ezért illene oda melléd.

2021. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!