Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Határozatlan idejű munkaszerző...

Határozatlan idejű munkaszerződèsnèl hogyan tud elküldeni a munkáltató?

Figyelt kérdés

Határozatlan idejű munkaszerződèsem van, túl vagyok a próbaidőn, viszont most az a veszèly fenyeget, hogy elküldenek...


Ilyenkor van felmondási idő?

Vagy a közlès után már nem is kell menni többet?


Hogy megy ez pontosan? :(



2021. dec. 2. 10:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlott olvasmány: Munka Törvénykönyve.


30 nap a minimális felmondási idő, ezt mindenképpen ki kell fizetnie, akkor is, ha önkéntesen lemond arról, hogy te bejárj dolgozni a felmondási idő alatt.

2021. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Van, 30 nap, amennyiben nem írsz alá közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetést.
2021. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Van felmondási idő, ez 30 nap, munkáltatótól függ hogy mindet le kell e dolgozni, de általában a felét szokták ledolgoztatni. Évek számától függ hogy kapsz e végkielégítést.
2021. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2-es, ha nem írom alá a közös megegyezést akkor kényszeríthet valahogyan?
2021. dec. 2. 11:13
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kényszeríthet. Felmondhat neked, a 30 napos felmondási idővel.
2021. dec. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%
Vagy simán közli, hogy megszűnt a munkaköröd, csomagolj, és tűnés haza!
2021. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

6-os, de a felmondási időre akkor is jár neki a fizetés.


Kérdező, legyél tisztában azzal, hogy rendes felmondás esetén mi járna neked. Közös megegyezést csak akkor írj alá, ha ennél kedvezőbb (vagy nem kedvezőtlenebb) számodra.

2021. dec. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7.


Azért tettem fel a kérdést, mert határozatlan szerződéssel még soha nem küldtek el sehonnan, tudni szeretném a lehetőségeket mikor hívnak fel az irodába, hogy ne vihessenek be az erdőbe...

2021. dec. 2. 11:33
 9/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem kényszeríthet közös megegyezésre. A felmondási idő elméletileg arra van, hogy legyen ideje a dolgozónak új munkahelyet keresni a felmondási idő alatt. Ha kedvező neked a közös megegyezés, mert mondjuk másnaptól tudnál új helyre menni, akkor érdemes aláírni illetve kezdeményezni.
2021. dec. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok. Tehát a felmondási időre jár a fizetésed. A felmondási idő legalább 30 nap. A Munka törvénykönyve szabályozza, hogy mikor több. Úgy tudom, függ az eddig ott dolgozott idődtől is. Azt nem tudom, hogy a felmondási időnek a teljes időtartama alatt megkövetelhetik-e a munkavégzést, vagy maximum a feléig.


A közös megegyezéses munkaviszony-megszüntetésnek akkor van értelme, ha hirtelen lenne egy olyan álláslehetőséged, ahol jó lenne hamar munkába állnod. És akkor ha a mostani munkahelyed lemond arról, hogy dolgoztasson még egy hónapig, te meg lemondasz arról, hogy onnan addig is pénzt kapj, akkor ezzel mindketten jól jártok.

Ha nincs hová lépned, akkor szinte mindig jobb, ha megvárod, hogy rendes felmondással küldjenek el.

2021. dec. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!