Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen nőkkel együtt dolgozni?

Milyen nőkkel együtt dolgozni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 3. 10:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ. Nekem nem szokott gondot okozni, ugyanúgy kijövök mindkét nemmel. Össze tud azért verbuválódni belőlük egy elviselhetetlen kollektíva, ha nagyon olyan emberek kerülnek össze. Mondom ezt nőként.
2021. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Olyan mint férfival. Van amivel jó, van akivel nem.
2021. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Az attól függ, mennyire vagytok egy kaliber/hasonló élethelyzetben. Velem a korombeli nők folyamatosan versenyezni akartak, a kisgyerekesek meg folyamatosan lenéztek és mindent is rám akartak kenni. A nálam idősebb/fiatalabb nőkkel általában nem érzem ezt, főleg ha az illetőnek van hasonló korú gyereke, mint én. Viszonylag sok tyúkanyó-típusú kolléganőm volt még, mikor ügyfélszolgálatoztam és kifejezetten kedveltem őket. Most mentorálok néha gyakornokokat, velük is jó általában a hangulat.


Én személy szerint jobban szeretem a vegyes munkakörnyezetet, abból is a kevés nő, sok férfi kombót, mérnökként nagyjából ez is a megszokott számomra.


A csak férfi meg a csak nő felállás szerintem nem jó... Nem csak kontraproduktív, de nagyon feszélyező.

2021. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Személyes tapasztalat:

Férfiként kicsit segítőkészebb vagy velük, mint férfi kollégáiddal. (Nem is értem, hogy miért...)

Nők kicsit viccesebbek, amikor zavarban vannak.

Nehezebb velük kommunikációt kezdeményezni, de ez betudható annak, hogy fenntartással kezelik a férfi kollégákat.

Tényleg együtt szoktak kávét venni és WC-re járni.

Egyszerre több munkafolyamatot is tudnak csinálni. (De hogy hogyan?!)

Szeretnek pletykálkodni.

Kb ennyi, ami most eszembe jut velük kapcsolatban... :,D

2021. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Altalanossagban szerintem rosszabb, mint ferfiakkal, de nyilvan tarsasagfuggo. Voltak nagyon jo fej noi kollegaim, kettovel a mai napig baratnok vagyunk, mar nem dolgozunk egyutt regota. A ferfiakkal lazabban ki lehet jonni, nem sertodnek be annyira dolgokon, mint pl multkor a noi kollegam, akivel alapvetoen jol elvagyunk, de en kaptam meg egy feladatot, neki meg mast kellett csinalnia, pedig o is azt akarta volna, emiatt masnap egy teljes napig nem szolt hozzam🤷🏼‍♀️

Illetve mashogy “lognak” a ferfiak es a nok, nekem zavarobb az, amikor a lanyok allnak, es dramaznak valamin, azert nem dolgoznak, mint az, amikor a sracok a focimeccsrol pofaznak. (Pedig pont leszarom a focit, egyaltalan nem vagyok ilyen “fius lany”, hogy eljen a sport, kocsik, stb, csak idegesit, amikor valaki folyamatosan hisztizik.)

2021. dec. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha sok nő dolgozik együtt, szinte mindig generálódik feszültség közöttük.

Én nem tudom, ez mitől van, talán mert 10-15 nő közül mindig menstruál valamelyik, vagy változó korban van, vagy a feje fáj vagy férfi hiánya van vagy mit tudom én.

De amíg 10 férfi csöndben, nyugodtan eldolgozgat egymás mellett, addig ilyet 10 nőnél sosem tapasztaltam.


Viszont ha csak 2-3 nővel kell együtt dolgozni, akkor ki lehet fogni olyan helyzetet, hogy mindenkivel jól szót lehet érteni, és teljesen nyugodt, kellemes a légkör. Ilyenkor tud jó értelemben családias hangulat is lenni egy részlegen.

2021. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Férfi vagyok, és nem munkahelyen, de voltam olyan közegben ahol szinte csak nő volt. Munkahelyen meg szinte csak férfi.

Amit észrevettem különbsègeket a kèt nem között (ezek lehetnek mindkét nemnél, de gyakoribbak az egyiknél):

- sokkal több a nők között az ármánykodó/fúró. Férfiak között is van néha, de sokkal kevesebb.

- nem merik a szemedbe mondani mi a problémájuk, ötödik személytől indirekt célzással hallod vissza.

- nagyon fontos nekik a metakommunikáció. Pl. ha beszólok egy férfinak véletlen, az hacsak nem durva, 2 perc múlva el van felejtve. A nők ezzel szemben azon is képesek hetekig rágódni, ha az egyikre csúnyán néztem.

- sokkal több a pletyka. Ezzel az a baj, hogy végül néhány infó eltorzulhat, ami hatalmas fèlreértéseket okozhat.

- néhányan képesek úgy viselkedni, mintha x nő a legjobb barátnőjük lenne, közben az esküdt ellenségüknek tartják.

- a férfiakat néhány nő előszeretettel használja ki, a sok tulok meg azt hiszi bejön az adott nőnek, ezért hagyja.

- ha egyedül vagy férfi valszeg el leszel nyomva (de ez fordítva is lehet így)

Összességében nem ajánlom az olyan munkahelyet férfiként ahol sok a nő.

2021. dec. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nőként válaszolok: ha lehet, sokkal inkább férfiakkal dolgoznék együtt.

A nők hisztisebbek, idétlenül és ostoba dolgokból is képesek cicaharcot csinálni, aminek semmi súlya nincs. Stressz alatt van 1-2 olyan nő, aki egyszerűen elviselhetetlen HP-vá válik, és a környezetén vezeti le. Férfibe ez ritkább.


Férfiakkal kevesebb a probléma, ha általánosságban beszélünk.

2021. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nőként egyetértek a 8. válasszal, sajnos a toxikus munkahelyi közeget eddig minden munkahelyemen szinte kizárólag a nők generálták.


A pasik közt is vannak katasztrofálisak, sunyik meg idegesítőek, de én személy szerint úgy érzem, azt sokkal jobban tudom kezelni, mint a nők hisztijeit meg kétszínűségét.

2021. dec. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

53 éves férfiként írom:

Dolgozni (!) kifejezetten jó velük. Voltam olyan helyzetben, hogy férfiakból, nőkből álló, vegyes összetételű csoport munkáját kellett irányítanom. A férfiak - arányaikat tekintve - kevesen tettek fel kérdéseket, simán eljátszották, hogy maradéktalanul megértették az elvárásokat, aztán neki láttak a saját kis elképzeléseik mentén a feladatnak. Nehezen viselték még a tapintatos, építő jellegű észrevételeket, kritikákat is, - pedig mindig, mindenkivel meg tudtam maradni embernek.

A nőkben meg volt a bátorság arra, hogy nyíltan a "képembe vágták" a másodperc töredéke alatt agyukban felmerül kérdéseiket is már ott, akkor helyére pakoltuk a részleteket. Türelemmel végig hallgattuk egymás felvetéseit, de végül eljutottunk a munkavégzés folyamatáig.

Ettől a pillanattól fogva viszont nem kérdeztek, nem akadékoskodtak, nem kombináltak, variáltak, hanem nekiálltak dolgozni - sokszor férfi kollégáikat megalázó hatékonysággal és kitartással, - dolgoztak, mint a kis angyalok.

A kritikus rész mindig a pihenésre szánt időszak volt, - amikor ráértek egy kicsit is nem a munkával törődni, - mert ekkor alakultak ki olyan alkalmi jellegű traccspartik, amelyeknek látható, érzékelhető volt a végük, de mindig elindítottak valami információáramlást, amely a torzulásokat végi járva sokszor okozott morális károkat. Sajnos mind a kettő nem képviselőire jellemző, hogy hajlamosak többet törődni mások produktumának bírálatával, mint a sajátjukra figyelni, - ám a nők esetében ez sajnos élesebben, tartósabban, mélyebben volt érzékelhető.

Ha csak és kizárólag a munkát tekintem szempontnak, akkor nem lehet vitás, hogy a nőkkel jobb dolgozni - már csak azért is, mert meg van az a tulajdonságuk, hogy rövidtávon klasszisokkal több irányba képesek egy idősávban megosztani a figyelmüket, mint a férfiak.

Nem kellemes ezt férfiként elismerni, de ez nem változtat a száraz tényeken.

2021. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!