Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Át akar verni a munkáltatóm?

Edward Cullen ® kérdése:

Át akar verni a munkáltatóm?

Figyelt kérdés

Június óta dolgozom egy cégnél ügyintézőként. A cégnél közvetetten egy fejvadász iroda közvetítésével kezdtem el dolgozni.


Amikor elkezdtem dolgozni a cégnél 12 szabadságom volt. Ebből az itt eltöltött idő alatt 4-et vettem ki.


Most novemberben szólt a munkáltató ,hogy fel akar mondani nekem. 15 nap felmondási időben állapodtunk meg a legelején.


A főnököm azt mondta ,hogy ezalatt a 15 nap alatt nem kell bemennem már, viszont ez olyan számomra mint egy "fizetett CV irási időszak". Kereshetek munkát és közben megkapom a szokott fizetésem a hónap végén.


Azt mondták ne törődjek a jelenléti ívvel, majd ők mindent elrendeznek.


A hónap végén viszont felhívott a HR-es a fejvadász cégtől ,hogy küldjem el a jelenléti ívem mert a cég akiknél voltam nem küldte el.


Elküldtem nekik a jelenlétim ,ahogy azt a főnökkel megbeszéltem, úgy mintha mindennap dolgoztam volna.


A cég így kifizette az alapbérem és a bentmaradt 8 szabadságomat.


Ezután 2 nappal visszahívott a fejvadász cég ,hogy kapcsolatba lépett velük a cég akinél dolgoztam és más jelenlétit küldtek el nekik, amiben "én" elméletileg kivettem a 8 nap szabadságomat és kérik ,hogy a szabadságokra kiutalt pénzt utaljam vissza.


Azóta folyamatosan hivogatnak.


Én úgy tudom ,hogy a Munka Törvénykönyve értelmében a munkáltató csak akkor írhat ki szabadságot ,hogyha ezt 15 nappal előtte jelzi.


Milyen alapon kérik így vissza a szabadságokra kifizett pénzt?


Levelükben arra hivatkoznak ,hogy a felmondáskor ők ezt szóban jelenzték ,hogy akkor én vegyem ki a szabadságomat erre az időszakra. Viszont ilyen beszélgetésre egyáltalán nem emlékszem... csak arra ,hogy a főnököm mondta ,hogy ez most fizetett 2 hét CV írási időszak és felment a munkavégzés alól.


Jogosan követelik a pénzt? Mit kellene lépnem?



2021. dec. 3. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Az egyéb kérdésekben nem kell tenned semmit.

Ez már jogi téma.

Mivel jogvita van, bíróság lehet belőle.

Tanúid vannak?

Nekik lesznek.

2021. dec. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

"...hogy a felmondáskor ők ezt szóban jelenzték..."


Anyám mondta, hogy vett nekem Ferrari-t.

2021. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Eleve ki írta alá azt a jelenlétit, amit ők adtak le?
2021. dec. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem írtam alá. Az biztos.
2021. dec. 3. 12:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor ez lehet az egyik pont, amin elbukhatnak.

Azért okmányhamisításért elég sokat lehet kapni.

2021. dec. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!