Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit kellene tennem, ha úgy...

Mit kellene tennem, ha úgy érzem nem tudok nőkkel együtt dolgozni?

Figyelt kérdés
A munkám során hátráltatva érzem magam miattuk, hiszen nem elég erősek, ügyesek, sokszor nincsenek képben az adott feladattal. Ráadásul sértődékenyek, hisztisek, pletykások. Én viszont nem szeretném elhagyni ezt a munkahelyet, hiszen évekig ezért tanultam. Jelenleg a munkahely szervezeti felépítéséből fakadóan, viszont ebben nem lesz egyhamar változás. Tanácstalan lettem, talán váltanom kellene a honvédség felé, ott legalább valószínűleg nem lennék nőkkel közvetlen beosztásban.

#nők, munkahely
2021. dec. 6. 02:16
1 2 3
 1/21 anonymousreview60 ***** válasza:
87%
Mi ez a munkahely? A katonaságban is vannak nők.
2021. dec. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
84%
Atya ur isten 😃🔫
2021. dec. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Neked komoly problémáid vannak a fejedben…
2021. dec. 6. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Így születnek az incelek.
2021. dec. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Én nőként írom, hogy teljesen megértelek. Már oviban, általános suliban is a lányok voltak sokkal gonoszabbak. Gimiben is amit leműveltek … az már minősíthetetlen kategória. Egyik osztálytársam öngyilkossági kísérletet is megpróbált, mert annyira kikészítették a primitív qrvák. Munkahelyemen is hánynom kell a nők többségétől. Én is azt tapasztalom, hogy pletykásak, rosszindulatúak. Ignorálom őket és kész. Azokkal barátkozok, akiket többre tartok náluk : állatok, férfiak, gépek. Nem azt mondom, hogy minden nőt utálok, van aki kedvemre van, de a többség nem ilyen.
2021. dec. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
19%

Igen, van olyan nő, akitől jobb távolságot tartani. Mélyen "hívő" létére azt sem tudja, hogyan zúzza porrá a másik önbecsülését, önbizalmát. (Köztudott, hogy a római katolikus egyházban RENGETEG a képmutatás, olykor hivatali helyzettel való - akár szélsőségesen durva - visszaélés, stb.)


(Munkahelyen SZÁNDÉKOSAN ELCSÁBÍT a férje mellett(!) olyan pasit, akinek van barátnője. Ráadásul még egy római katolikus papra is féltékeny, szóval eléggé fura, hogy 3 férfi kell valakinek egyszerre...)


Persze az a bizonyos pasi sem a hűség mintaképe. Külső látszatra elviselhető módon kommunikálok ezzel a hivatalnokkal, de már nem hiszek neki semmiféle "ígéretében".


Átlátok a ravasz trükkjein és semmiféle "ajánlatának" nem vagyok már hajlandó hinni, ami bármiféle munkalehetőségről is szólna. Korábbi ígéretét sem tartotta be, ami "újra kibontakozást" jelentett volna számomra. Mindent megpróbál "kimagyarázni", de nem tud.


Korábban nagyon durva konfliktusaink voltak (nárcisztikus személyiségzavara miatt.) Látszólag "szent a béke", de ez csak a felszín.

Sosem felejtem el valójában, milyen hivatali helyzettel való visszaélést kellett elszenvednem a római katolikus egyháztól.


Nőtársaimra visszatérve: elég sokfélék vagyunk, de a bajban azért össze tudok tartani a nagyobb többséggel. Van még egy nőismerősöm, aki ugyan kicsit intrikusan beszél velem, de alapjában véve elviselhető a természete.


Ui: férfiakban is tapasztaltam már sokféle rossz tulajdonságot. A legelviselhetetlenebb számomra az, amikor milliószor bocsánatot kérek (római katolikus paptól) és a MEGSEMMISÍTŐ GŐG csak úgy süt az arcáról - ezen felül másokra tud mosolyogni. Ez pedig keményen hivatali helyzettel való visszaélés, diszkriminatív viselkedés.

2021. dec. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

Ez úgy hülyeség, ahogy van. Én katonai szervezetnél dolgoztam nagyon sokáig nőként, volt olyan, hogy 20 nővel dolgoztam együtt. Nem volt egyszerű, de inkább azt mondanám, hogy azért, mert voltak kisgyerekeik és a beosztást nagyon nehéz volt napról-napra kikalkulálni. Volt elviselhetetlen női főnököm és ugyanúgy elviselhetetlen férfi főnököm is, aki kizárólag azért szállt rám (nem szexuálisan), mert nő vagyok. Hasonló habitussal bírhatott, mint te kérdező. Mert egy nő, ugye, csak másodrangú lehet szerinted.....(no comment)


Láttam azt is, hogy azon az osztályon, ahol főleg férfiak dolgoztak, hogy marják egymást és alátesznek a másiknak. Semmivel nem voltak jobbak, vagy rosszabbak, mint a nők, csak mások voltak az eszközeik.

2021. dec. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
3%

Kérdező, itt gyakorin meg kell tagadnod magad előtt is a rossz tapasztalataid a nőkkel. Ha a nők körülötted hátráltatnak, nem szabad leírni, mert nőgyűlölő leszel, és kötelességed meghazudtolni magadat.

"Úgy hülyeség ahogy van."

Tehát amit te átéltél, és láttál, az hülyeség, ahogy van, egy idegen embertől a neten. Szerintem értelmes ember meglátja ezeket a válaszokat, le is lépne a komplexusos emberektől.

2021. dec. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem pszichiáternél a helyed, nyugi, van rengeteg férfi szakember is.
2021. dec. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem mondtam semmi ilyet, hogy másodrangúak! Egyaránt fontosak, de vannak olyan munkahelyek, ahová nők nem valóak. Azon a területen, ahol én dolgozok eleve nem is lehetne nőket alkalmazni. Ugyanis korlátozva van, hogy mit és mennyit emelhetnek.


A kormány által végzett egyfajta átszerveződés miatt viszont úgy alakult, hogy ez bizonyos részeknél mégis megengedett lett. Hozzáteszem azok előtt ez sohasem volt így! Ráadásul negyven-ötvenes körüli korcsoporttal van aki nyugdíjas, teljesen más területekről integráltak oda embereket. Ez nem azt jelenti, hogy ha van egy tíz fős munkahely és megfordul ott mondjuk négy nő akkor már baj van! Nem, én nem arról írtam, hanem hogy ketten vagyunk egész nap közvetlen beosztásban. Ez viszont az én hátrányomat okozza, szívesebben dolgoznék inkább egyedül is. A legjobb viszont az lenne, ha szakképzett férfi munkaerővel töltenék fel az adott területet.

Lényegtelen én már ezt eldöntöttem, hogy ott fogom hagyni a pályát.

2021. dec. 6. 12:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!