Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan tényleg megesik, hogy...

Olyan tényleg megesik, hogy úgy küldik el az embert próbaidő alatt, hogy meg sem indokolják?

Figyelt kérdés
A törvény szerint nem kell megindokolniuk, ez világos. De mennyire gyakran használják ezt ki konkrétan? Itt is olvastam pár napja olyan esetet, hogy valakit elküldtek, kérdezte, hogy miért, és erre azt felelték, hogy nem kell megindokolniuk, el van bocsátva, és kész. Ez így tényleg megesik? Az egy dolog, hogy a törvény szerint nem kell, de az ember azért mégiscsak elvárná, hogy megmagyarázzák, ha másért nem, azért, hogy realizálja, mik a hibái, min kellene változtatnia egy következő helyen, és miegyebek.

2021. dec. 13. 08:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Természetesen, ha nektek volt ilyen esetetek, leírhatnátok.
2021. dec. 13. 08:20
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos próbaidő utolsó napján, de szó szerint a legutolsó napján 17h-ig munkaidő, és 16.45kor behívott a főnök. Hello, game over, lehet elmenni.

ennyi!

2021. dec. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy gyerekkori haveromat az első munkaadója vágta ki próbaidő alatt. Rég volt, 90-es évek. Nem kellett volna megindokolni, de ő azért kitalálta, hogy volt az irodában 100 forint kirakva (1992-ben), és eltűnt, és más nem lehetett.


Egyébként kiderült, hogy ilyen szarházi vállalkozó volt, aki folyamatosan vitte a szakmunkásból a pályakezdőket csicskának, és kivágja őket a végén.

2021. dec. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2: Nem kérdezted meg, hogy miért?
2021. dec. 13. 09:23
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt már ilyenem, amikor még nagyon a munkavállalás elején voltam, gyakorlatlan, és esetlen, ez meg nem fért bele abba a csapatba.


A főnök "kíméletesen" fogalmazott, hogy azért mindketten egyetérthetünk abban, hogy ez a tempó és rutin ide nem elegendő, és nagyon sajnálja de jelenleg hárman várnak a helyemre nagyobb tapasztalattal és jelen helyzetben nem engedhetik meg maguknak (akkor meg valami megszorítócsomagok voltak nem kovid) a többiek túlterhelését mire én rutint szerzek.

2021. dec. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van. Olyan is van, hogy kamu indokot kell találniuk hosszú ideje ott dolgozó kirúgására..


Ha nem mond semmit is ok, nyugodtan kamuzhat is neked valamit, ami neked elfogadható szerintük/jogilag.Az igazat akkor sem biztos h megtudod.

2021. dec. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, próbaidő alatt ez mindkét fél lehetősége, én munkavállalóként éltem ezzel többször. Bár nem tudom elképzelni, hogy próbaidőn túli felmondáskor is miért kellene indokot találni (dolgozóként). Mindenkinek joga van felmondani, azért, mert ehhez van kedve, talált jobbat, vagy akár csak nem akar dolgozni és megteheti, kiégett stb. Soha nem kértek még tőlem indokot, de volt, ahol részletesen kifejtettem, mert nekem volt fontos. Ha dolgozóként téged küldenek el próbaidő alatt, és te a saját fejlődésed érdekében szeretnél okokat tudni (és nem mazochizmusból, vagy azért, hogy az elbocsátóidat hibáztasd), ha ebben a munkáltatók nem lesznek partnerek, nem tudsz mit tenni.
2021. dec. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első munkahelyemről küldtek el utolsó héten.

Mondjuk nem taktika miatt mert nagy 7000 fős cég volt, ami jól ment, csak bekerültem egy olyan műszakba karbantartóként, akik mindenkit fúrtak, mert ők így akartak mindenkinél “okosabbak” lenni.

Mint kiderült engem is áztattam rendesen, a nagyfőnök behívott utolsó szabadhéten és közölte.


Később én is hagytam ott egy céget a 30. napon, mert munkanélküliből elvállaltam a koszos-poros aluöntödét 6+2-es műszakban, és a korábbi pályázatokból akkor esett be egy normálisabb.


Ugyanez megtörtént 4 évvel később egy német ajánlat miatt.

2021. dec. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő legutolsó napján hívott be a főnök és rakta elém a felmondást, indok az valami mondvacsinált semmi volt. Azóta én biztos nem fogok érzelmeskedni egyik munkahellyel sem, ha jön jobb ajánlat, akkor nekem is jogom van egyik napról a másikra felmondani.
2021. dec. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Azért próbaidő.
2022. jan. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!