Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi idő után szoktátok meg...

Mennyi idő után szoktátok meg a 8 órás munkát?

Figyelt kérdés

Dolgoztam elég pokol helyeken, gyorsétteremtől kezdve gyárakban, aztán jött álmaim lehetősége 1 év munkanélküliség után. Irodai munka. Ilyen kényelmes és jó beosztású munkahelyem sosem volt. Viszont azt tapasztalom, hogy nagyon elszoktam már én ettől a 8 órás melótól 1 év után. Hiába ülök egész nap egy irodában, 8 óra után mégis úgy lefáradok, hogy hazaérek és csak fekszek (sokszor a fejem is fáj) a házban meg full rendetlenseg, mert nem csinálok itthon semmit. Oké, az irodában azért dolgozok feszt, és néha nekem gyűlik meg az ügyfelekkel is a bajom, de közel sem ugyanaz, mint 8-12 órákat talpon lenni és az idegbeteg vevőkkel vitatkozni és csinálni a mekis sültrumplit. Szóval most kicsit csalódtam is magamban, mert ráadásul olyan jó itt a beosztás, és olyan közel van hozzám ez a hely, hogy nem kell hajnalban kelnem, és nem éjszaka érek haza. Nem szeretnék amúgy felmondani, tényleg ez életem eddigi legjobb munkahelye ettől függetlenül.

Ti mennyi idő után szoktátok meg vagy rázódtatok vissza a 8 órás melóba? Vagy van olyan akinek sosem sikerült?



2021. dec. 15. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én egy nehéz fizikai munkánál kellett 4 hónap, de mindennap volt valami bajom ezt leszámítva, az idő mindig sok volt alig vártam hogy lejárjon :D...de úgy 4 hónap kellett hogy elfogadjam. Aztán jöttek a 10 órás időszakok azzal sem volt már semmi bajom, csak a munka volt szar...szóval végülis hamar meglehet szokni.
2021. dec. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a munka jellege miatt fáradsz. Amúgy ha szellemi munkát végzel az is letuf terhelni,mert nem. Mindenki akta tologatós szellemi munkát végez. Meg kell szoknod majd lesz jobb is. Anno én is 12 óraztam és fura volt át állni más munkahelyen 8 órásra.
2021. dec. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Három hét volt megszokni. Nagyon tudtam neki örülni, mert előtte 12 órás műszakokban dolgoztam.
2021. dec. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak meg kell szoknod hogy újra dolgozni kell főállásban,1 év nagy kihagyás,kiestél a rutinból.Idővel elmúlik majd,ne mondj fel emiatt főleg ha ezelőtt ilyen sokáig kerestél munkát és ez tetszik
2021. dec. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3 évig 12óráztam fél év volt megszokni

Most 8 orás a munkaidőn de fél éve vagyok itt és nem szoktam meg még annyira. De kezdem érezni azt h munka után már kevésbébb döglök ki.

Ergo itt lehet leülni. Az előzőn nem lehetett pedig ugyan az a munkakör

2021. dec. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Soha.

Soha életemben nem.dolgoztam, aztán kamadzként kimentem németbe aholsegédmunkás voltam házak burkolásánál.. 10 órás volt. Nem volt para.

Utána futár lettem. Eleinte 3-4 órákat dolgoztam, utána 2ket.

Utána 10-12 órás műszakokban megint mást. Azt se kellett megszokni.


Én minden munkát utálok, ami ezen a bolygón van, szóval....


Aztán ezt a nevetségesen triviális, istenkáromló rendszert már megszoktam gyerekként.

2021. dec. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Soha. A legsz...rabb, ami elképzelhető.

10 évig dolgoztam négyes túrban (12 óra nappal, 12 óra éjjel, aztán szabad, szabad), utána tíz évig nappalos 12 óra (2 nap munka, 2 nap szabad), mind príma, azután tíz éve 8 óra hétfőtől péntekig, ez egy kalap...


Mégis mindenki ezt irigyli, hogy húúú de jó neked...

Nagyon zseniális, hogy havi 8 szabad napom van, a többin csörög reggel az óra.

A többinél meg 15 szabad napom volt. El tudtam minden dolgot intézni napközben, most meg mindenre szabadságot kell kivenni, vagy el kell lógni/kéredzkedni. Szuper.

2021. dec. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az elején minden új helyen megterhelőbb, ez természetes. Sok új infót kell befogadnod. Aztán szép lassan kialakul a rutin.


Nekem nem volt ilyen éles váltás, irodaiból irodaiba mentem, ráadásul hasonló területen, és pár hétig konkrétan (!) zombi voltam agyilag. Szellemileg nagyon fárasztó volt az első pár hét, volt, hogy 9-kor már aludtam, nem volt energiám semmihez.



2 hónapot adj magadnak mindenképp, ha amúgy kényelmes. Ez idő alatt már el tudod dönteni, hogy jobb-e már az elejéhez képest valamivel, vagy szeretnéd-e egyáltalán.

2021. dec. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!