Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltató részéről igazságos...

Munkáltató részéről igazságos döntés ez, vagy ha már így alakult, mindenkinek kellett volna adni ebédet?

Figyelt kérdés
A 4. hullám erősödése előtt évzáró buli lett szervezve, amihez a munkáltató anyagilag hozzájárult. Felmérték ki akar részt venni. Ennek figyelembe vételével állapították meg a személyre szabott munkáltatói hozzájárulást. Amikor bedurvult a járvány, az évzáró bulit lefújták. A buli színhelyéül szolgáló vendéglátó egységtől rendeltek kiszállításra egy ebédet. Ezt az ebédet viszont csak azok kapják, akik annak idején jelentkeztek a bulira is. (Oltott, oltatlan megkülönböztetés nem volt, több oltatlan is jelentkezett, ők kapnak ebédet, míg pont akik nem jelentkeztek, paradox módon valamennyien oltottak)

2021. dec. 20. 09:10
A kérdező szavazást indított:
Igazságtalan döntés, mindenkinek megjárna az ebéd.
Aki a bulira történő nem jelentkezéssel lemondott arról, hogy munkáltatói hozzájárulással vacsorázzon, az most se szóljon. Igazságos döntés.
37 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazságos, hiszen a bulira jelentkezőket vették számításba, akik most megkapják az ebédet, a buli helyett.
2021. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Logikus döntés, mert a költséget a résztvevőkre számolták ki.


Ugyanakkor így tényleg kicsit hülyén jött ki.


De lehet, hogy az étteremben nem lehetett már a kaját lemondani, ezért jobb híján elhozatták - és persze azoknak hozatták el, akik az étteremben ott lettek volna, hisz annyi adaggal készült az étterem.

Ne hibáztassuk a főnököket, se az éttermet, mert ilyen tervezhetetlen helyzetben nem mindig lehet jó döntéseket hozni!

2021. dec. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A buliban két személyes sültes tál volt a vacsora, meg desszertként gesztenye püré vagy Somlói galuska. Itt meg ujházi leves, és választható második. Megoldható lett volna. Az, hogy buli nem lesz, már tudott volt Mikulás előtti napokban. Bő két hét eltelt azóta.
2021. dec. 20. 10:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Nem látok bele. Ha lehetséges lemondani, akkor én inkább teljesen lemondtam volna. A dolgozók felé pedig jeleztem volna, hogy amikor a járványhelyzet engedi, majd pótoljuk a bulit. És akkor értelemszerűen majd újra megkérdezem, hogy ki akar jönni.

2021. dec. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen igazságos, nem is értem, miért ne lenne az.
2021. dec. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én megértem valamennyire a céget, ahol meg volt szabva, hogy mondjuk van 2 misi a büdzsében karácsonyi bulira, és ezen már nem akartak változtatni.


De szerintem ez tök gáz, hogy megváltoztak a körülmények, és így rugalmatlan hozzáállással nem alkalmazkodtak ehhez.


Annak idején azt kérdezték, hogy ki akar étterembe menni bulira, nem azt, hogy ki akar a cégnél karácsonyozni.


A szabott büdzsét én a cég részéről úgy költöttem volna el, hogy megkérdezem, hogy ki akar egy cégen belül karácsonyt, és ennek megfelelően újra rendelni az étkezést.


Vagy, alternatíva: ha nincsen buli, akkor a budgetet ajánlják fel jótékony célra. Nálunk pl ez történt:


Lefújták a személyes céges karácsonyi bulit, online rendeztük meg MS Teamsen, volt karácsonyi hülyepulcsi és karácsonyi hülyeháttér verseny, volt jótékony célú licitálás egy szervezet javára, teams-es vicces kvízek, meg ilyesmi.


Szerintem kihozták a dologból, amit lehetett, és nem volt senkinek sem rossz szájíze emiatt.

2021. dec. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!