Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért szükséges ez a nyilatkoz...

Miért szükséges ez a nyilatkozat egy megpályázott állásnál: "Magáncélra létesített ügyfélkapus elérhetőség vállalásáról nyilatkozat"?

Nem értem, mi köze egy munkahelynek ahhoz, hogy van-e ügyfélkapum vagy nincs, és miért írják elő, hogy nekik kell?

#álláskeresés #ügyfélkapu #megpályázott állás
2022. jan. 4. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, milyen munkahely, de nálunk pl. régebben ügyfélkapuval lehetett látni a fizetéspapírt mákon keresztül (állami szféra). Ahhoz pl. fontos lehet tudniuk, van-e hozzáférésed, hogy ne őket büntessék miatta.
2022. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a munkámhoz kell, de nem kellett nyilatkozni róla.
2022. jan. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kormányhivatal kér ilyen nyilatkozatot az álláshirdetésben.

Korábban dolgoztam már állami szférában, ott nem kellett.

2022. jan. 4. 11:37
 4/9 A kérdező kommentje:

3# Milyen munkához kell és mit lehet vele kezdeni?

Nem igen használom, de így a saját nevem alatt és adataimmal elképzelni sem tudom, egyáltalán mit lehet azzal kezdeni egy munkahelyen, meg fenntartásaim is vannak a dologgal kapcsolatban.

2022. jan. 4. 11:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetnek olyan dolgok, amikhez így férsz hozzá, én pl állami fejlesztésű szoftvert tesztelek, abba be kell tudni így is lépni. De kellhet pl hatóságoknak, akik ellenőriznek, elbírálnak ügyeket. Senki nem kéri el a belépési adataidat, így visszaélni sem tudnak vele.
2022. jan. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ha van olyan kikötés az álláshirdetésben, ami számodra nem vállalható, akkor szerintem ezt rövidre lehetne zári azzal, hogy nem pályázol arra az állásra. Ennyi.
2022. jan. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6# Mivel eddig ilyennel nem találkoztam és elképzelni sem tudtam, hogy mire kellhet egy magán ügyfélkapu egy munkahelyen, egyedül az adóbevallásom szoktam beküldeni rajta, ezen felül nem használom, nem tudom mire jó még. Ezért is kérdeztem, hogy tudjak dönteni.
2022. jan. 4. 17:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Milyen munkakör?

Mikor én HR adminisztrációval foglalkoztam, a saját nevemmel és jelszavammal kellett belépnem, de az EGYKE nyomtatvánnyal jogosultságot kaptam ahhoz, hogy a cég munkaügyeit intézzem. Pl a T1041-es vagy a e-papír.

De a könyvelésen is a lányok ugyanígy, a saját ügyfélkapujukkal lépnek be. Egyszerűen csak kiválasztják, hogy kinek a nevében intéznek ügyet, a saját vagy cég ügyében.

Egyébként egy ügyfélkapu rengeteg mindenre jó, én kértem már le ház tulajdoni lapot, intézem a bölcsödei támogatást, a lakásfelújítást, foglalok idöpontot, tételesen le tudok kérni mindent ami adó és járulék, de annyi minden van még.

2022. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Pénzügyi feladatok ellátására keresnek embert, előny a forrás.net program és a számviteli feladatkörben szerzett tapasztalat.

Szerintem elengedem, forrást nem ismerem, kirát használtunk, a végzettségem meglenne, de tapasztalat nincs.

2022. jan. 5. 08:53