Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám elfogadni hogy...

Hogyan tudnám elfogadni hogy dolgozom?

Figyelt kérdés

Úgy érzem túl korán kezdtem el dolgozni, tanulhattam volna még.

19 éves vagyok, mindig is mentem diákmunkára és maszekolni. Ott hagytam az iskolát mert pénzt szerettem volna keresni, mert úgy voltam vele hogy minek érettségizni ha nem kapok érte pénzt és nem tudok venni a barátnőmnek semmit? Érdekes gondolat volt ez tudom. Félreértés ne essék, nem akarok visszamenni tanulni. Viszont nagyon nehezen tudom elfogadni hogy mindennap felkelek 5kor és megyek. Hogyan programozzam be magamban hogy: Nekem már pedig dolgoznom kell, ez az élet része? Vagy ezt nem is lehet csak beletörődni? Köszönöm előre is az értelmes válaszokat. BUÉK!



2022. jan. 5. 05:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a pozitív oldalát!

Sok embernek gondot okoz kiszállni az iskolapadból, szembesülni a valósággal,hogy tényleg oda kell állni és önéletrajz, állásinterjú, helytállás egy munkahelyen.

Tanulni bármikor lehet.

Nyilván szerencsés az, akinek a családi háttér lehetővé tette,hogy egy jó sulit befejezve eldönthesse mit akar igazán csinálni.

De az a tapasztalat,amit fiatal felnőttként munkába állva szerzel sem rossz "képzés"

Én legalábbis így fogtam fel mindig.

17 évesen egy szakmunkásképző után büszke voltam magamra,hogy nem támogatnak otthonról.

Munka mellett tanultam mindig. Így is lehet haladni, boldogulni,akkor is ha nehezebb.

Engem megerősített ez a dolog, tudom mennyit érek,mire vagyok képes, anélkül,hogy túlértékelném magam.

Egyszerűen csak megtaláltam a helyem a világban azzal a mentalitással,hogy nálam a pohár félig tele,nem pedig félig üres.

2022. jan. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%

Nekem ez már a sokaidik életem ezen a fostos bolygón, de még mindig nem tudom, hogy fogadjam el.

Már megszoktam, de még így is ilyen..., eeeehhh érzés.

2022. jan. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi mellett, lehet 2 szakmád is, sőt még egy 3. végzettséged is lehet. Munka az életünk része, ezt nem lehet kikerülni.
2022. jan. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Azert nehez fogadnod mert nem elvezed amit csinalsz. A hobbidbol csinalj foglalkozast.
2022. jan. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát az érettségit azért illő lenne megcsinálni, meg mellé valami szakmát. Akkor máris jobban keresnél, lehet, hogy nem kellene 5-kor kelned és nem élnéd meg ezt ennyire tragikusan.

Én nem azt mondom, hogy szeretek dolgozni, de ez az élet megkerülhetetlen része, ahogy valaki fentebb is írta, muszáj. Hacsak nem születik az ember egy ultramilliárdos családba, vagy nem nyeri meg a lottót, de ez a társadalmunk elég szűk rétegét fedi csak le. Szerintem érdemes lenne olyan szakmát választanod, ami érdekel, akkor nem fogod ezt az egészet kínlódásnak megélni. Én elégedett vagyok a munkahelyemmel, érdekes területen dolgozom, olyanon, ami már hosszú évek óta érdekel, így nem élem meg különösképpen nagy tehernek. Persze, vannak nehezebb napok, meg amikor nincs kedvem bejönni, de aztán belegondolok, hogy szükségem van a pénzre, hogy tudjak szórakozni, kikapcsolódni.

2022. jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#5-nek igaza van, 19 évesen most fontosnak érezted, hogy minél hamarabb pénzt keressél, de könnyen kiderülhet pár év múlva, hogy az érettségi vagy a szakmunkás bizonyítvány hiányzik a továbblépésedhez, ahhoz, hogy megkapj valami állást pl.


Sajnos olyan bürokratikus ez a világ, hogy sokszor nem elég, ha nagyon jól tudsz valamit csinálni, hanem papír is kell róla.


Most még fiatal vagy, nincsen gyerek, család, komolyan azt javaslom neked, hogy érettségizzél le és csinálj meg egy vagy akár több szakmunkás bizonyítványt is, mert kelleni fognak neked ezek a papírok később, amikor már lehet, hogy sokkal nagyobb erőfeszítés lesz megszerezned őket.

2022. jan. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Miért nem akarod folytatni a tanulást? Egy érettségi az manapság alapkövetelmény, sokkal értékesebb lányokkal fogsz tudni ismerkedni, ha te is műveltebb vagy, mint így. Persze autodidakta módon is lehet tanulni, de úgy csak keveseknek sikerül. Meg a szabad idődet biztos nem klasszikusok olvasására fordítod. Legalább egy szakmát tegyél le. A pénz semmit nem ér, azt mondja Szophoklész, hogy "Nincs a pénznél hatalmasabb kártevője az emberiségnek." És igaza van.
2022. jan. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha olyan munkát végeznél, amit szeretsz, akkor nem éreznéd azt,hogy muszájból mész dolgozni. Ha például embereken szeretnél segíteni, akkor elmehetsz betegszállítónak kórházba, a lényeg, hogy szeresd, amit csinálsz.
2022. jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Még egyetemre is mehetsz, semmi sem késő. Csak találd meg azt, amivel szívesen foglalkoznál.
2022. jan. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a pozitív válaszokat, elfelejtettem azt is leírni hogy szakmunkásképzőt végeztem tehát van egy szakmám, amit sajnos nem szeretek, megfogadom a tanácsokat elfogok menni érettségizni :)
2022. jan. 7. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!