Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem “ciki” munkából hazafele...

Nem “ciki” munkából hazafele is munkásruhába menni?

Figyelt kérdés
Nyilván tudom hogy nen Az. De érdekelne ti hogy csinaljatok
2022. jan. 6. 10:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%

" De érdekelne ti hogy csinaljatok"


?

2022. jan. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
66%

Van olyan cég, ahol pl tilos a céges buszon munkaruhában lenni. Szóval gáz.

A BKV utazási feltételeiben benne van például, hogy tilos olyan ruhában utazni, amivel beszennyezheted a járműveket

2022. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ciki, senkit nem érdekel, hogy miben vagy. Itt Bp-n annyiféle ember van, hogy még azt sem nézik meg, ha valaki meztelen, vagy festékes ruhában van.
2022. jan. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Vidéken elek, bicajjal kb negyed óra távolság
2022. jan. 6. 10:54
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Csináld ahogy jó. Az mindegy, hogy mit gondolnak, ha te tudod, hogy ez így jó. És ezt akkor tudhatod, ha nem ártasz a többieknek, azaz ha pl nem ülsz le ha olyan a ruha hogy szennyezné az ülést. Ha nem ártasz másnak és neked ez ad valamit(pl kevesebb cuccod van, nem megy el időd az öltözködésre, vagy nem lenne jó átöltözni ha nem tudsz tisztálkodni stb), akkor csináld így.
2022. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%

Én bozonsági őr voltam két évig. Sok kollega már a ruhában jött és ment. Pedig tömegközlekedéssel jártak. Számomra megalázó volt ez a munkakör így át öltöztem mindig. Fene se akarja, hogy az egész város tudja, hogy csak bizti őr ig vittem az életem. Persze ez nem igaz. 😂

De akkor muszáj volt ott dolgoznom kicsit. Az emberek pedig megjegyzik az arcokat.

Szóval én nem venném fel utcára a munkaruhát.

23/f

2022. jan. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ezt a ciki dolgot ezt felejtsd el. A praktikus dolgokat nézd. hogy lesz jobb az eredmény neked és mindenkinek.
2022. jan. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ciki. Koszos ruhában tömegközlekedni nem illendő, de ettől eltekintve nincs benne semmi.

Párom is melósruhában jár dolgozni (autóval, jó időben bringával).

Én nem jártam benne soha amikor még olyan helyen dolgoztam, mert az egyik helyen szigorúan benti munkaruha volt, tilos volt kivinni az öltözőből, a másik helyen meg nagyon koszos lettem és oda volánbusszal jártam, így mindig átöltöztem és tiszta ruhában szálltam buszra. Azóta meg irodában dolgozok, nincs munkaruha.

De cikinek semmiképp nem ciki.

2022. jan. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
60%

"Vidéken elek, bicajjal kb negyed óra távolság"


Ebben az esetben nem, de amúgyse "ciki", hanem igénytelenség, bunkóság, vagy a szabályok be nem tartása, lásd fentebb pl BKVs komment.


De szerintem ha kosszal járó munkakörben dolgozol akkor alapnak kéne lenni hogy átöltözöl (kb 2 perc).

2022. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól is függ, milyen körülmények adottak az átöltözéshez, mennyi cucc lenne, hogyan utazol, mennyire kényelmetlen külön cipeleni, koszos lesz-e a ruha, ha igen, milyen jellegű kosszal stb.

Én pl. egy időben munkába menet már munkaruhában voltam, vittem váltás ruhát, és eljövetel előtt öltöztem át, mert munka közben összekoszolódott. De amúgy, amikor tiszta volt, nem éreztem cikinek abban menni (mondjuk nem volt rajta céges logó se semmi).

2022. jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!