Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aldi, Lidl vagy Penny?

Aldi, Lidl vagy Penny?

Figyelt kérdés

Álláskereső budapesti férfiként alacsony iskolai végzettségemnek (befejezett 12.osztály) köszönhetően egyelőre csak pörgős, betanított munkák jöhetnek szóba és amíg nem csinálom meg idén az érettségi bizonyítványt és nem találok jobb munkát, diszkontláncokban gondolkodom. Be is adtam mindhárom helyre a jelentkezésem és szerencsére mindhárom helyről vissza is jeleztek, túl is vagyok az interjúkon, fel is vennének.


Nagy dilemmában vagyok, mivel pillanatokon belül döntenem kell. Bár kívülálló szemmel nézve mindhárom hely ugyanolyan, de eléggé mások a belépési szokásaik, ki is fejteném, miért dilemmázom.



Aldi: Ez volna a legmesszebb, de ez sem vészesen messze (45 perc).

A délelőttös műszak pokoli korán (4:30) kezdődik, a délutános nagyon későn (22:00) végződik, ezeken a napokon éjszaka kelnék fel vagy késő estére érnék csak haza. Kizárólag részmunkaidőben (25 vagy 30 óra) alkalmaznának, de a heti ledolgozandó óraszám nem feltétlen csak ennyi lenne. A túlórákat viszont 4 havi keretidőben fizetik (ha fizetik). Havi kettő vasárnapon biztosan kell dolgozni, ezeken a napokon 12 órázni kell. A három diszkont közül viszont itt látom a legösszeszedettebbnek a munkavégzést, viszonylag gyakran fordultam meg ebben a boltban és mindig megfelelő létszámú csapat dolgozik náluk (tehát nem kell még 4 ember munkáját egy fizetésért elvégeznem, mert nincs emberük), sosincsenek kígyózó soraik, mindig jó az árukészlet és mindig jó szájízzel távoztam tőlük. A 30 órás fizetésük nettóban annyi, mint a többi kettőnek főállásban, térítik 100%-ban a bérletet, cafeteria nincs. És valamiért mint cég is őket tartom a legmegbízhatóbbnak.


Lidl: Itt csak fél óra az út, a délelőttös műszakkezdés a kicsivel emberibb 5:00, a délutános műszak vége pedig a kicsivel még embertelenebb 22:30... Ők viszont főállásban alkalmaznának, viszont náluk is előfordulhat a túlóra lehetősége, amit szintén keretidőben (3 hónap) fizetnek ki. Ugyanaz a helyzet a vasárnapokkal, mint az Aldiban. A boltban korábban még nem jártam, nem tudom megsaccolni a helyzetet létszámügyileg, hogy mennyire szívatnám meg magam ha idejönnék dolgozni. A fizetés főálláshoz képest szerintem nagyon kevés (nettó 200 ezer), de adnak mellé a második hónaptól kezdve Lidl-kártyát egyfajta Cafeteriaként, amiről havonta 25 ezer forintot le lehet vásárolni bármelyik üzletükben és szintén térítik a bérletet.


Penny: Ez a diszkont volna a legközelebb, 10 perc gyalogos sétányira. Isteni volna ilyen közeli munkahelyen dolgozni, számomra megfizethetetlen volna a távolság. Főállásban alkalmaznának, állítólag a túlórák kifizetése keretidő nélkül történik a következő havi fizuval együtt, viszont akármikor vásárolok náluk, a helyzet kaotikus. Hiába kígyózik a sor, egy ember kasszázik csak, ha pedig szóvá tettem a szituációt, akkor sem nyitnak emberhiányra hivatkozva új kasszát. Egy-egy műszak során a kasszáson kívül kizárólag nagyon maximum 2 embert láttam a boltban dolgozni, de sokszor van, hogy csak 1-et. Nagy plakáton hirdetnek a bejáraton, hogy munkaerőt keresnek, és mondták is, hogy hatalmas az emberhiány, ami nyilván rengeteg túlórával és borzasztó sok plusz munkával járna. A vasárnap szintén 12 óra náluk is. A kezdő fizetés itt a legkevesebb, főálláshoz képest megalázóan kevés (179 ezer nettó 2022-ben, amikor 400 forint egy 1 kg kenyér és egy jobb minőségű 1 literes étolaj közel 1 ezer forint!!!), az Aldiban ezt 30 órában megkeresi az ember. Cafeteria is próbaidő után jár, 14 ezer forint.



Szóval ezek miatt dilemmázom és azért írtam ki a kérdést, mert talán objektív nézőponttal ti jobban átlátjátok a szitut. Ha helyesírási vagy szóhasználati hibákon tettem felül, elnézést kérek, nagyon reggel van még.


2022. jan. 9. 06:27
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Végül a Penny mellett döntöttem (már most megbántam) a séta távolság miatt. 6 hónapig maradok csak, majd updatelek.
2022. jan. 14. 04:35
 22/25 anonim ***** válasza:
91%

Jajj szegény!

Hát én csak vevőként ismerem ezeket az üzleteket,de ahogy te is írtad,a penny egy káosz.

Igaz ebben a régióban nem nagyon van más opció.

Katasztrófa az árukészlet,soha nincs szinte semmi.

A másik döbbenetes dolog számomra,hogy a 2020-as évben a beszámolójuk szerint 4,7 milliárd Ft volt az adózott eredményük.

Szóval nem az van hogy próbál fennmaradni és se többet fizetni,se embert felvenni nem tud.

Mindezt úgy hogy az volt a járvány első éve és az előző évhez képest is volt kb 10%os növekedés.

2022. jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Csak februárban kezdek náluk, hát meglátjuk, milyen lesz. Fél évre tervezek és egy újságírói képzést csinálok mellette, addig elleszek, amíg azzal nem kapok munkát.
2022. jan. 21. 11:43
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jön be felomondhatsz bármikor, 3 hónap a próbaidő, ne hagyd magad szivatni, inkább ők nyalják ki a te segged, nekik kell a munkaerő, amit lasszóval próbálnak vadászni. Becsüljenek csak meg téged. Sok sikert a melóhoz.
2022. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

24:


Nahát. Te jófej vagy és ez ezen az oldalon ritka, mint a fehér holló. :) Köszönöm szépen a biztató szavakat és örülök, hogy írtál. Ígérem, ha nagyon gáz lesz max. 1 hónapot leszek ott. :)

2022. jan. 22. 06:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!