Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Postai ablakos munka vagy...

Postai ablakos munka vagy építőipar?Gondolkozom a váltáson!

Figyelt kérdés
Fiatal fiú vagyok még tavaly végeztem postaforgalmi szakon.Suli után egyből elkezdtem dolgozni nagy postán ablakos ügyintézőként.Teltek a napok sőt hónapok is és egyre jobban kezdett elmenni a kedvem az egésztől.Folyamatos csesztetés a biztosítások miatt tukmálni folyamatosan az emberekre és ez annyira frusztráló hogy maga a postai munka rovására megy.Tavaly október körül volt lehetőségem apum egyik ismerősének a cégénél dolgozni építőiparban mondjuk az igazság az,hogy segédmunkásként tehát a mesterek munkáját segítettem de annyira nem szakítottak meg hogy sokat kellett volna dolgoznom.Gondolkozom hogy valami változás kéne.Igaz a postánál még 1 éve sem vagyok de ez később csak rosszabb lesz az elmondások szerint akik felmondtak(eszük ágában sincs visszajönni).Azon is gondolkodtam lehet átkéne mennem.A postán amúgy is nagyon korán kell kelni vagy ha délutános vagyon 10re megyek és 18ig ott vagyok és semmire sincs időm utána. Ennél a cégnél ahol munkás lennék készpénzben van kifizetés.Ettől függetlenül ugyan úgy lenne nyugdíjam nem?Meg a járulékokat ugyan úgy fizetem.A hétvégéim szabadok lennének szemben a postával ahol két hetente rám kerül a sor szombatonként és fárasztó.A cégnél pedig csak nappal dolgoznak 7-15ig.Megérné váltani?Annyira nem zavarna a fizikai munka.Csak félek hogy csesztetnének a munkások bár nem úgy ismerem őket.Véleményeket elfogadok ezzel kapcsolatba.

2022. jan. 17. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az epitoipar kemény fizikai munka, nem nyugdíjas állás. Onnan vissza máshova kemény menet lesz
2022. jan. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Figyi fiatal vagy, ha érdekel az építőipar, tanulj abban szakmát. Esetleg legyél földmunkagép kezelő, egész jól keresnek és a körülmények se olyan rosszak, pl ahol páromék is dolgoznak cég, ott korszerű gépek vannak, nyáron klíma, télen fűtött, és heti 100-150 ezer is összejöhet nettó bérben.

A segédmunkával az a baj, hogy lehet, hogy jól fizet, de kizsigerelnek, azért ott se mindig 8 óra a munkaidő, plusz éppen mikor milyen munka van, van hogy téglát kel pakolni, cserepet, ásni....stb és még így télen sincs nagyon leállás.

Ha pedig irodai munkát szeretnél, akkor műszaki előkészítő vagy hasonló legyél, de még egy mérnöki szakba se késő belevágni.

Az a baj, hogy a jelenlegi végzettségeddel, postai ügyintézőnek jó vagy, esetleg bolti eladónak, mert tudsz a pénzzel bánni, de a többi zsákutca. A postáról meg már tudod, hogy szívás.

Gondold át elehetőségeidet, érdemes lenne még valamit kitanulni.

2022. jan. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nehéz döntés mert Postán ugyanabban a hígfosban leszel életed végéig 0 előrelépéssel szar fizetéssel,beosztással és a körülmények sem túl jók ahogy írtad.

Építőiparban biztosan jobban tudnál keresni de elég nehéz munka.Hosszútávon tönkre fogsz menni egészségügyileg meg ugye nem vagy bejelentve,nem annyira biztos mint az előző de kifizetődőbb.

Szerintem érdemes lehet X évig építőiparban gyűjteni pénzt majd utána esetleg mellette kitanulni egy jobb szakmát ami érdekel,meg lehet élni vele és jobbak a körülmények.

2022. jan. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem akarok "ünneprontó" lenni , de nyugdíj még olyan messze van, sokan meg se érik sajnos, inkább tanulj még, fiatal vagy !Akár az építőipar mellett,ha azt választod
2022. jan. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
Én középiskola, egyetem mellett, később másodállásban is eljártam kőműves mellé. Testedzésnek sem utolsó. Csak a a szar, hogy amikor a mesterek már végeznek, nyakalják a sört, te még akkor állsz neki mindent elmosni. 😂 😂 😂 😂 😂 😂
2022. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Az én édesapám kőműves, általában 3-4 segédmunkással dolgozik együtt. Való igaz, mind a kőművesek, mind a segédmunkások jól keresnek. Azonban azt figyelembe kell venni, hogy télen, nyáron, a legnagyobb melegbe 38 fokban, ugyanígy a mínusz fokokban is reggel 7-től este 5-6-ig bírnod kell a kemény fizikai munkát. Nem beszélve arról, amilyen emberek általában segédmunkások. Nem vagyok biztos benne, hogy te, tanult fiú létedre egy eddig kellemes helyen dolgozva el tudnál viselni/ hosszú ideig tudnád tűrni olyan emberek társaságát, akik 8 általánossal, vagy még annyival sem kerültek oda segédmunkásnak, és ímmel-ámmal dolgoznak, az idejük nagy részében kerülik a munkát, isznak, szó nélkül nem mennek dolgozni. Ugyanis sajnos segédmunkások között rengeteg ilyen van, ezért nézik sokan le őket.


Jó tanácsként annyit megfogadhatsz, mivel nagyon kevés a jó szakember, tanuld ki inkább a kőműves szakmát, ha az építőiparban akarsz mindenképpen dolgozni, és pár év gyakorlat után vállalkozóként vállalj olyan munkákat, amit egyedül/1-2 segéddel el tudsz végezni.

2022. jan. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Postára semmiképpen se menj menekülj onnan.


Főleg ablakos postásokat állandóan csesztetik az értékesítéssel,

biztosításokkal, amit kötni kell és az ügyfeleket kell rábeszélni mindenre, Sorsjegyet, hírlapot, biztosításokat, banki termékeket kell értékesíteni közben ügyfelekkel, pénzzel foglalkozni de a legszomorúbb semmi sem elég és magadnak kell kötni állandó stresszben és fenyegetésben a régi postások folyamatosan menekülnek volt olyan postavezető ,aki inkább öngyilkos lett ez miatt levelet is hagyott hátra.

2022. jún. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!