Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Én lennék nagyon gyenge, vagy...

Én lennék nagyon gyenge, vagy érdemes lenne váltanom?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pár napja kezdtem el vendéglátásba dolgozni. Hozzátenném, sosem voltam ez előtte ilyen helyen, nagyon gyengék a szociális képességeim (mindig lelkisebb, visszahúzódó voltam, habár ezen igyekszem javítani) és az utóbbi pár nap teljesen padlóra küldött. Betanítás alatt állok, igyekszem mindent a fejemben tartani és a legjobbat kihozni magamból mert nyilván nagyon nagy szükségem lenne a pénzre. A kollégám nagyon furcsán viselkedik, akármit, akárhogyan csinálok a fejemhez vágja, hogy "ehhez nem kellene sok ész b***dmeg" vagy hasonlók. Én tényleg, őszintén igyekszem de már most, pár nap után egyszerűen képtelennek érzem magam arra, hogy úgy mozogjak és dolgozzak mint ők, akik hónapok, évek óta ezt csinálják, sőt sokan ezt is tanulták. Meló közben rohanok, csinálom erre mindig csak azt hallom, hogy "Isten fa***t már, k***a életbe ésatöbbi"... A lelkesedésemet is teljesen lehúzza, azt a maradék kis önbizalmamat is ami tartja bennem azt a tudatot, hogy igen, itt képes leszek megállni a helyem. Megfogadtam, hogy nem hozom haza a munkai stresszt, nem fogok semmit a lelkemre venni, de ma reggel is úgy keltem, hogy képtelen voltam elfojtani a sírást. Ha a szüleim kérdezik is mindig letagadom, azt felelem minden oké mert nem akarok nekik csalódást okozni... Amikor pihenőnk van, mint pl most a hétvégén is azzal örlődök, hogy jajj mi lesz a melóban, ugyan kimet és miért fogja szidni pontosan. Én nem szólok vissza, ő tudja már a dolgát, de legbelül nagyon zavar és bánt is. Ha van pár perc pihenőnk mindig rákérdezek, hogy addig meg csináljam e ezt vagy azt, ő nemmel felel, majd mikor arra kerül a sor, lebasz, hogy ezt eddig miért nem csináltam már meg. Iskolában is sokat szorongtam, de mindig megálltam a helyem. Itt viszont már most gyomorideggel megyek be, étvágyam sincs, hasmenésem van ésatöbbi. Valóban én lennék ennyire gyenge és abszolút nem lenne ezzel a munkával foglalkoznom, keresnem egy másikat? Azok alapján amiket a fejemhez vág nap mint nap már abban is kételkedem, hogy egyáltalán képes lennék e bárhol megállni a helyem. 19/L

2022. jan. 23. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Par nap utan nem hiszem, hogy eldolgozonak kellene lenned egy teljesen uj teruleten. Itt inkabb a kollegaval van problema. Lehet alapbol egy bunko paraszt, lehet regota ott van es mar unja nagyon az ujak pesztralasat, akik amugy se maradnak sokaig, stb. Ha nem all le, akkor jelezd a felettesednek nyugodtan, vagy nezz masik helyet, vannak sokkal normalisabb, segitokesz kollegak, lehet mashol konnyebben beilleszkedsz, ahol van valaki, aki felkarol inkabb, minthogy mindenert lehordjon.
2022. jan. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szólj vissza, ha leszid, hogy nem csináltad meg, hogy kérdezted, ő nemet mondott. Ha lebasz, hogy rosszul csináltad, mondd, hogy igyekezel, ő sem rögtön tudott mindent. Állj ki magadért, mert más nem fog érted. Azt meg ne hagyd, hogy szidjanak, ők sem különbek, mint te.
2022. jan. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkepp valtanek, nem normalis es egeszseges, h par nap utan gyomorideggel jarsz be.

A vendeglatas nem valo mindenkinek, porogni kell, mindig kedvesnek mosolygosnak lenni, extrovertaltaknak inkabb.

A tiedhez hasonlo a szemelyisegem, es en is dolgoztam egy keveset felszolgalokent. A vendegek visszajeltesei alapjan sikeres voltam, meg hasonlo munkakat is ajanlottak, de amint tudtam valtottam mas teruletre, mert introvertaltkent szamomra nagyon kimerito volt ez a fajta munka.

Szerintem neked ehhez meg hozzajon a nem tul kedves es segitokesz munkatarsad b.szogatasa is.

Probalj meg masmilyen jellegu munkakat. Tolts ki szemelyisegteszteket, h milyen munka lenne testhezallo

2022. jan. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ex-vendeglatoskent mondom:nem benned van a hiba hanem a bunko kollegadban.
2022. jan. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy nem akarsz a szüleidnek csalódást okozni, de ne ez legyen a fő motiváció, sőt.

Amúgy meg éppen ezért ha kérdezik, nyugodtan mondd el, hogy nagyon rossz a benti hangulat, stb. nehezen viseled, de igyekszel... így ha esetleg emiatt mennél, az nem érné váratlanul őket, jobban megértenék, és kevésbé csalódnának. (pláne ha vallásosak vagytok és mondod, hogy folyamatos Istenkáromlás van pl.)


Bizonyos szint felett nem megyünk bizonyos szint alá, de azért olyasmit megjegyezhetsz, hogy azért látod, neki sem volt gyerekszobája.


Harmadik lehetőség, hogy a fő hangadóval próbálsz meg valahogy összehaverkodni, kijönni, kibékülni, vagy legalábbis megértettni a helyzeted. Akkor talán ő leszáll rólad, és úgy a többiek sem hőbörögnek annyit.


Nem biztos, hogy gonoszságból csinálják, lehet, hogy tényleg náluk ez az alap, és meg kell nekik valamit magyarázni... pl. hogy te szeretnél jól teljesíteni, de a stressz alatt mindenki rosszabbul teljesít, és ha te rosszabbul teljesítesz, az nekik is rossz, mert több munkájuk lesz, szóval már csak ezért is érdemes lenne összetartani. Oszt hívd meg őket egy sörre.

2022. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!