Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokan miért gondolják azt...

Sokan miért gondolják azt hogy a munkahelyen kötelező barátkozni és társadalmi életet élni és aki csak dolgozni jár oda azt kinézik kiközösítik?

Figyelt kérdés
2022. jan. 23. 18:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
34%
Ha alapból csak dolgozni jársz, nem közösségbe, akkor hogy lehet kiközösíteni? 🤔
2022. jan. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
55%
1: Úgy, hogy elkezdenek rólad kavarászni, valótlan dolgokat jelenteni a főnöknek, direkt keresik a hibákat a munkádban, kiabálva beszélnek veled, esetleg ugratásként eldugják a dolgaidat, kiragasztanak valamit a szekrényedre, ésatöbbi.
2022. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
65%

Alapból dolgozni mész oda, nem gyermekmegörző. A cég azért fizet hogy pénzt termelj nekik.

Viszont valamilyen szinten ki kell jönnöd a munkatársaiddal és a feljebbvalókkal. Hogyha összeférhetetlen vagy, legyél bármennyire jó dolgozó előbb utóbb kipendítenek a cégtől.

Most értem azt hogy a munka után haza is szeretnél menni ahelyett hogy a kevés szabadidődet a munkatársakkal töltsd. Ez érthető és normális.

Viszont néha kell a csapatépítés miatt. Meg jó praktika kedélyesen viselkedni a munkatársakkal. Így nem fognak kívülállóként tekinteni rád, sem kipécézni.

2022. jan. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Az mióta összeférhetetlenség hogy nem avatom be őket az életembe és nem válaszolok a magánéletemmel kapcsolatos kérdéseikre és csak akkor beszélek velük amikor az munkával kapcsolatos? Mióta kötelező barátkozni egy munkahelyen?


Nekem a munka és a barátság két teljesen külön dolog és okkal nem nyílok meg munkahelyen mert a múltban már voltak ebből kellemetlenségeim, hogy kihasználták azt, hogy megnyíltam és mindenkivel jófej voltam.

2022. jan. 23. 18:21
 5/33 anonim ***** válasza:
80%

4: csak adj nekik valami sablonos választ. nem kell mélyebben belemenned és lelkizned. Ha viszont mindenre azt mondod hogy nem, vagyhogy semmi közöd hozzá akkor gyorsan megutáltathatod magad mindenkivel.


"Nekem a munka és a barátság két teljesen külön dolog és okkal nem nyílok meg munkahelyen mert a múltban már voltak ebből kellemetlenségeim, hogy kihasználták azt, hogy megnyíltam és mindenkivel jófej voltam."

Ezt a dolgot sajnálom. Mint mondtam, nem kell lelkizned. Csináld úgy hogy távolságot tartasz de mégsem vagy ellenséges.

Csak ügyesen

2022. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
69%
Mert sokan oda menekülnek a fostos házasságukból meg a magányos életükből. Nekem is volt ilyen munkahelyem, szerencsére csak egy. Feketepontokat irkáltak egy táblára azok neve mellé, akik nem mentek velük inni. Meg az asztalomnál bsztattak munkaidőben, hogy menjek már meg így nem fogok sokáig ott dolgozni. Aztán mikor megmondtam, hogy akkor nem dolgozom sokáig itt, ki a fąszomat érdekel, munkahelyeim és barátaim is voltak nélkületek is, utánatok is lesznek, szerintetek hol nem szarom le, hogy mivel fenyegettek, ha nem tűnt volna fel, lecserélhetőek vagytok. Utána meg azért ment a nyálverés, hogy nem vagyok együttműködő a munkám során. Jah, kár, hogy a többi új alkalmazott, aki körülöttem dolgozott, látta, hogy nem velem van a probléma, csak nem szoktam agyilag toprongyokhoz.
2022. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy mondd azt, hogy a családod vár vagy képzésre mész, ha munka után akarnak baxtatni. Nem kell tudniuk, hogy a család 3 gyereket és egy férjét jelent vagy 2 macskát, definíciót nem kértek mellé. Én mesterszakra jártam, mikor ezen a helyen dolgoztam, akkor is azt mondtam, hogy órám lesz, mikor nem volt, úgyhogy ki tudtam bújni a hülyeség alól
2022. jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Valami félreérthetőt írtam biztos, mert én nem arra gondoltam, hogy munka után mi van. Hanem munkahelyen munka közben. Ahogy írtam én oda dolgozni járok a társadalmi életet meg utána élem a családommal és barátaimmal akik még véletlenül sem a kollegáim.
2022. jan. 23. 18:38
 9/33 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, miért gondolják így. Szerintem kár erőltetni.

Az más kérdés, hogy ha belefér az időbe, akkor nyilván én is kihasználom, és beszélgetek a normálisabb kolégáimmal :)

2022. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
22%

Az ember társas rém! :D

Nem tudom a konkrét választ, - talán nincs életük az ilyen szinten erőszakos embereknek a munkahelyi életen túl. Kelés, meló, közért, alvás. Kelés,... Ennyire sikerült vinniük!

2022. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!