Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell megindokolnom, ha...

Miért kell megindokolnom, ha szabadnapra van szükségem?

Figyelt kérdés

Februárban lesz egy éve, hogy itt dolgozom, és eddig egyetlen szabadnapot sem kértem. A munkatársaim rendre hiányoznak valami miatt, hol beteg a gyerek, családtagot kell ápolni, keresztelőre megy stb. Ha én egyszerűen csak pihenni szeretnék egy napot, esetleg szórakozni, vagy nincs kedvem bejönni akkor nem engednek el.

De mégis mi a fene köze van bárkinek is ahhoz, hogy mit akarok csinálni? Ha egyedülálló vagyok, nincs családom sem gyerekem akkor örök munkára vagyok ítélve?



2022. jan. 24. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben váltanék, az biztos.
2022. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem adják ki a törvény szerint járó szabadságot. Be vagy egyáltalán jelentve?
2022. jan. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettél ki semennyi szabadsagot? Ez eleve törvényellenes!
2022. jan. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jogos a 2. Kérdese....


Mi a helyzrt, kerdező?

2022. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt írta, hogy nem ment szabadságra, hanem azt, hogy nem kért szabadnapot. Vagyis elfogadta a beosztást úgy, ahogy megírták és nem kezdett variálni, hogy neki a szerda nem jó és helyette pénteken dolgozna, mert.....

Nem kell megindokolni. Menj a közvetlen főnöködhöz a problémával. Ha nem változik semmi, akkor menj hozzá a felmondásoddal.

2022. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, ha holnap odamész a főnöködhöz, hogy holnapután kell neked szabadnap, akkor nyilván meg kell indokolnod. Hiszen anyád temetésére elenged, de mondjuk "csak úgy" nem kapsz ilyen hirtelen szabadságot.

Jobb helyeken meg ha időben szólsz, akkor nem kell indokolnod. De ha mondjuk kis csapatban dolgozol és túl sokan akarnak szabadot péntekre, akkor azért a főnök végigkérdez mindenkit, hogy mégis mire kell, mert valahogy priorizálnia kell, ki dolgozzon.

2022. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ne keverjétek a szabadságot és a szabadnapot, más a kettő

közeli hozzátartozó halálakor meg 2 nap szabadság jár, és akkor veszed ki mikor te akarod, te rendelkezel vele

2022. jan. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#5 jól érted, szabadnapról van szó, nem pedig szabadságról. De ha már itt tartunk szabadságon sem voltam még, mert előre leszögezték, hogy csak egy év után mehetek, de nem is erről van szó. Összesen 12en dolgozunk a cégnél, de rajtam kívül mindenki kap legalább havi 1-2 szabadnapot valamire hivatkozva, ami szerintem az esetek 70%ában kamu. Csak ők rá tudják fogni, hogy a gyerek miatt nem tudnak bemenni, de közben csak lógnak.
2022. jan. 25. 10:48
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

8: ilyen a világon nincs, hogy csak egy év után mehetsz szabadságra! Ez teljesen törvényellenes!


A szabadnapot nem teljesen értem... szóval ez nem a szabadságból kerül levonásra, hanem "csak úgy"....? Fizetett munkanap, de nem kell bemenniük?

Milyen cég ez? Nem konkrétan a neve érdekel, hanem hogy milyen típusú cég....

2022. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A céged ahol vagy egy hulladék, inkább ennek lenne érdemes utána nézni. Könnyen lehet hogy be is perelheted őket, neked kell tudnod milyen törvényeket nem tartottak be.
2022. jan. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!