Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyári, 3 műszakos munkarendről...

Gyári, 3 műszakos munkarendről átlehet szokni 1 műszakos raktári munkához?

Figyelt kérdés

Most egy gyárban dolgozok, eddig mindig is gyárakban voltam...


28 éves vagyok.


Kaptam ugyanennyi fizetésért egy raktári munkát, 1 műszakért, azaz H-P 06-14...


Hajnalban mindig nehezemre esett felkelni, eddig bírtam úgy, hogy tudtam csak 1 hétig kell elviselnem...

Most meg ugye mindig hajnali kelés lenne kivéve a hétvégéket...


Meg nyugisabb meló, nem olyan pörgős + több mindenre oda kell figyelni.


Hogyan szokhatnám meg?


Félek :/



2022. febr. 19. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 1-2 hétbe bele fog telni, de hosszútávon a szervezeted hálás lesz érte. Te is kiegyensúlyozottabbnak fogod magad érezni.
2022. febr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal jobb lesz a délelőtt, az éjszakázás nem embernek való. Sajnos ez ilyen, én meg állandó délutános vagyok, ráadásul vidékről járok, hajnal 3 előtt nem fekszem le. A délelőttös a legjobb, hidd el!
2022. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell félni, nagyon könnyű megszokni. Én jó két éve csináltam végig egy hasonló váltást (folyamatos 12 órás 4+4 naposból fix H-P 6-14-be) és könnyebb volt, mint hittem. Én sem szerettem a korán kelést, viszont volt egy nagy előny: mivel mindig korán kellett kelni, a szervezetem be tudott állni egy ritmusra, mert mindig ugyanaz volt az ébredési időpont. Igaz, hogy 4-kor kellett magamhoz térnem, hogy elérjem a buszt és ez igen korán van, de mivel délután háromnegyed 3-ra hazaértem és ez minden nap így ment, volt időm és lehetőségem rá, hogy rászokjak a korai fekvésre. Tény, hogy nem menő este 8-kor aludni, főleg nyáron, mikor még rendesen világos volt olyantájt, de délután 3-tól este 8-ig bőven volt időm magánéletre és meg is tudtam szokni, hogy nem én leszek az, aki szerda este 9-től még ráér egy laza sörikére a haverokkal.

Két hét kellett hozzá és teljesen átálltam, pedig előtte nekem is gyilkosak voltak a nappalos műszakok. Hidd el, az emberi szervezet nem a váltott műszakra van kitalálva, sokkal jobban fekszik neki még a korán kelés is, ha az a hét 5 napján azonos időpontban történik és éjszaka lehet aludni. Egy hónap után már egyenesen ott jártam, hogy szombaton és vasárnap bár nem állítottam ébresztőt "aludjam már ki magamat" jelszóval, magamtól keltem reggel 6-kor.

2022. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1-2 hét alatt megszokod, feküdj le napról napra egyre korábban - és sokkal jobb, és egészségesebb életed lesz!
2022. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyan én nem 3 műszakoztam előtte, hanem tanultam, korábban meg irodai munkarendben dolgoztam, de én aránylag könynen megszoktam a reggel 6-os munkakezdést. 1-2 hétig minden bajom volt, de miután beállt rá a napirendem, kifejezetten megszerettem. Kicsit előbb fekszem le, viszont nem megy el az egész délután munkával. Azóta pont az a furcsa, amikor egy-egy rendszeres továbbképzés, oktatás miatt egy hétig csak 8-ra kell menni, viszont 4-ig tart a nap :D

25/F

2022. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%
Inkább éhenhalnék mint 3 műszak. Vagy elmennék lopni, tényleg ember
2022. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!