Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek utolag erdemes...

Szerintetek utolag erdemes feljelenteni a ceget ahol dolgoztam?

Figyelt kérdés
Probalom roviden leirni. 1 evig dolgoztam egy cegnel. Az elejen igencsak lelkes voltam, de ez hamar veget is ert. A ceg nagyon korrektnek allitja be magat, youtube videok minden, aminek a fele se igaz. 4en ulunk egy irodaba (a fonok, a fonok legjobb baratja, tervezo, es en, mint irodavezeto) Mindent a legjobb tudasom szerint csinaltam, az elozo kollegak semmit sem csinaltak jol, meg is buntettek a ceget. En mindent atalakitottam, egy attekintheto rendszert alakitottam ki. Egy hibam volt, a telefon nyomkodas. Gyorsan dolgozol, pontosan tudom mit csinalok es a 8 oras munkaido nekem sok. 3-4 ora alatt meg vagyom a munkammal. Ha nagyon raerek takaritok… de mindig azt sem csinalhatom. Kezdodtek a baszogatasok. Mindig mikor kimentem, egybol jott a szidas, nem csinalok semmit. Kozben tenyleg mindig minden el van vegezve, egy hiba nem volt a munkamban. Mar mondtam, hogy adjon plusz munkat mert unatkozok. Jott a szexualis zaklatas. Mind a fonok mind a fonok baratja benne van. Minden reggel mikor bejovok az a kerdes var, hogy engem csokoltak e mar meg, mikor szexeltem utoljara, seggbe engedem e… ok mindig milyen jokat k*urnak (igen igy), videokat mutatnak, hogy egy ekkora f*aszt kivannak nekem is a seggembe stb. Na ugye ez mar boven itt kimeriti a szexualis zaklatas fogalmat. Felmondtam (bar nem ezek miatt). Megis en voltam a korrekt, hogy nem azonnali hatallyal mondtam fel, hanem 30 nappal. Mondvan segitek az uj lanynak aki a helyemre jon. Viszont megbantam, nagyon elviselhetetlenek lettek. Erdemes utolag feljelenteni hogy eljottem? (1 hetem van meg)
2022. febr. 20. 07:57
1 2
 1/17 NTBS ***** válasza:
87%
Igen nyugodtan, csak a munkaidőben telefonozásból, nehogy bajod legyen. Főleg, ha kamerafelvétel van ró. De a zaklatást semmiképpen ne hagyd annyiba.
2022. febr. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%

Jellegzetes magyar mentalitás.Nem azt nézi hogy már végeztél a munkáddal, hanem azt hogy nem csinálsz semmit.És azt meg egy magyar vezető sem tűri el hogy egy alkalmazottja csal lógatja a lábát a munkahelyen.

A másik hogy zaklattak...ez szerintem mindenhol máshol így van,ahol férfiak dolgoznak együtt nőkkel.Ilyenek a férfiak :) Vagy legalábbis mindenhol vannak ilyenek.

Szerintem utólag felesleges feljelenteni őket...valósínű semmivel nem tudnád bizonyítani,és senki nem állna melléd.

Már eljöttél onnan,letelik az 1 hét aztán lezárhatod és elfelejtheted, ennyi.Örülj neki hogy neked már nem kell őket aztán elviselni.

2022. febr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Megteheted, ha tudod bizonyítani. Mármint a szexuális zaklatást.

Mert egyébként viszontváddal élhetnek rágalmazás miatt.

2022. febr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
A kérdés, hogy tudod-e bizonyítani a vádakat ellenük. Lesz-e aki tanúskodik melletted? Van-e bármi egyéb bizonyítékod? A szexuális zaklatásra nem adna mentséget az sem, ha a munkaköri feladataidat nem teljesítetted volna. Kellemetlenséget biztosan okozhatsz nekik a feljelentéssel, de bizonyíthatóság hiányában az ügy kimenete meglehetősen bizonytalan.
2022. febr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%
Én nekem az a fura ,hogy nem azért hagytad ott a munka helyed mert zaklatak téged ,ezek szerint te ezt élvezted és most konkrétan az a bajod ,hogy nem könyörögtek neked ,hogy ne menj el. Hanem egyből találtak valakit a helyedre. Én az első ilyen mondtad után fogtam volna a cuccom és ott hagytam volna őket a francba. Neked nincs büszkeséged? Vagy erkölcsi normád?
2022. febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem éri meg a hercehurcát szerintem. Az alapján, amit leírtál, simán letagadnak mindent. Örülj, hogy eljöttél, és felejtsd el őket.
2022. febr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

"Én az első ilyen mondtad után fogtam volna a cuccom és ott hagytam volna őket a francba."


Azért gondolkozó ember - akinek esetleg nincs anyagilag támogató háttere - nem ugrabugrál fel a munkahelyén, hanem keres másikat és ha talált, akkor mond fel. A mai covidos világban pedig ez nem túl egyszerű, ha nem csak szalagmunkára van predesztinálva.

2022. febr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%
Tehát a büszkeséget dobja el az ember és tűrjön? Hát igen végülis magyar mentalitás.. viseljünk el mindent... mert mi ilyenek vagyunk.. inkább elmegyek alkalmi munkásnak paradicsomit szedni vagy bármi más ,mint hogy ilyen munkát végezzek még akkár hónapokig csak mert ELKELL viselnem addig a zaklatást ,hátha a végén még testi bántalmazás is lesz belőle ,csak mert a mai COVIDOS világban nem mondhatok fel..
2022. febr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8%
Itt is bebizonyisodik hogy a magyar ember milyen birka nép...ilyen jővök rá hogy utálok magyarnak lenni.
2022. febr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő bizonyítékok hiányában akár rágalmazás is lehet a vége. Hacsak nincsenek 100%-ig megtámadhatatlan bizonyítékaid, hagynám a fenébe az egészet.

A helyedben abban az 1 hétben nem szakítanám meg magam a munkával.

2022. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!