Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem alkalmazzák azt a módszert, hogy ha egy dolgozó beteget jelent, akkor házhoz küldenek egy orvost ellenőrízni, hogy tényleg az-e?

Figyelt kérdés

Nyugat-Európában eléggé el van ez terjedve, mint bevált módszer. Például Hollandiában sem úgy működik a dolog, hogy elmész a háziorvosodhoz, és ő majd ad neked igazolást. Hanem hogy betelefonálsz a munkahelyedre, és ők beregisztrálnak a munkaügyi központnál, mint beteget. És a betegszabadságot és a táppénzt a központ fizeti. De csak ha legalább 2 napot vagy beteg, ha csak 1 napot, akkor azt a munkahelyed szabadnapként írja ki. És a betegség alatt bármikor rádtelefonálhatnak, közben figyelik a háttérzajt, valamint szúrópróbaszerűen kiküldhetnek a címedre egy felülvizsgálóorvost.

Magyarországon miért nem alkalmazzák ezt? Kevesebb lenne a lógós meg a táppénzcsaló.



2022. febr. 28. 09:49
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Mert az igaz, hogy ha az illető mondjuk azt állítja, hogy szédül, meg megy a hasa, azt se a háziorvos se a házhoz küldött felülvizsgálóorvos nem tudja érdemben megállapítani, hogy igaz-e. De statisztikailag így is hasznosabb lenne a dolog, mert a kamutáppénzesek többsége szerintem nem abból a célból jelent beteget, hogy csak otthon pihengessenek. És így bebuknának egy ellenőrzésnél, ha nincsenek otthon.
2022. febr. 28. 09:57
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ettől nem lenne kevesebb a csalás. Mindegy, hogy a háziorvosod vagy egy másik orvos vizsgál meg.

És ahogy írtad, hogy "csak" rosszul vagy, akkor lehet, hogy egyik orvos se állapít meg semmit sem.

Az meg a munkahelyen múlik, nem a dolgozón, hogy mennyire tolerálnak egy-egy napos hiányzásokat.

Az szúrópróba ellenőrzés meg a telefonos "lehallgatás" engem a szocializmusra emlékeztet. Meséltek valami ilyesmit régről. Ha beteg vagy, akkor simán lehet, hogy nem vagy otthon, mert elküldtek egy vizsgálatra, el kellett menned a gyógyszertárba, vagy boltba ennivalóért.

2022. febr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
41%
Tudod majd ha annyi lesz a fizetés mint külföldön akkor joga lesz hozzá.
2022. febr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
Régen működött az ilyen, még a 80-as évek végén. Tudtuk is a faluban, hogy ki járja a gyár dolgozóit ellenőrizni. Szerintem a tapasztalt táppénzcsalók mindenre fel tudnak készülni. Aki meg becsületes, annak majdnem mindegy hogy ellenőrzik-e vagy nem. Mondjuk ha hozzám akarnak jönni, akkor valami meleg levest hozzanak. Mert általában betegen még főzni sem tudok.
2022. febr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
Régen ez bevett szokás volt. A munkahelyről spontán időpontokban kijártak ellenőrizni.
2022. febr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

"a kamutáppénzesek többsége szerintem nem abból a célból jelent beteget, hogy csak otthon pihengessenek"


Hanem?

2022. febr. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Én két éve a buszon lettem rosszul. Mentőt hívtak. Ott milyen hatterzajt ellenőrzől?
2022. febr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
És ha épp lementem magamnak kaját venni? És hallatszik a Penny a háttérben?
2022. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Shaddark ***** válasza:
100%

2021. február elsejei adatok szerint 609 betöltetlen háziorvosi praxis van Magyarországon.

A háziorvosok átlag életkora 59 év körüli.

Az orvosok 90 százaléka pedig már 73 éves lett.

Nem jönnek újak, a régiek próbálnak nyugdíjasként helyt állni.

Szerintem, ha ezt bevezetnék, egy hónapos csúszások lennének a táppénzre menés és az ellenőrzés között...

Egy országban, ahol van működő egészségügy, érdemes lehet megfontolni.

2022. febr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

6: Mondjuk elutazik valahova. (És szabadnapja már nem maradt az évre.) Vagy máshol dolgozik zsebbe kapott pénzért. Az szerintem a ritkábbik eset, hogy csak otthon akar lenni egész nap. Általában ez akkor jellemző, ha mondjuk bepiált, és igazából azért nem megy dolgozni, mert másnapos. De egy felülvizsgálóorvos ezt is meg tudja állapítani.


2 és 8: Az nyilván megvan, hogy a nap melyik szakában hagyhatod el a lakást. És csak vásárlás vagy orvosi vizsgálat céljából. Bukott már le úgy valaki, hogy az esti órákban felhívták, és a háttérben diszkó- vagy kocsmazaj hallatszott.

2022. febr. 28. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!